Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Ne, 3. 7. 2022.

Svátek má Radomír.

CzechEnglishPolishUkrainian
13.4 C
Olomouc
12.3 C
Prostějov
13.6 C
Přerov
12.9 C
Šumperk
13.1 C
Jeseník
Neděle, 3. července 2022.

Svátek má Radomír.  Dobré ráno.

Zábřeh zprovoznil Wi-Fi zdarma pro širokou veřejnost

ZÁBŘEH – Radnice zřídila na svém území veřejné hotspoty s bezplatným internetem pro občany a návštěvníky města. Bezplatná veřejná Wi-Fi síť s názvem WiFi4EU pokrývá signálem místa, kde dochází k většímu shromažďování lidí.

Bezplatný internet tak mohou využít občané při návštěvách budov městského úřadu či knihovny. Místa pro připojení město poskytuje i na veřejných prostranstvích. Pro pokrytí venkovních prostor byla vybrána místa, kde se lidé setkávají při různých kulturních a společenských akcích, jedná se především o náměstí Osvobození, kde se konají trhy, jarmark, akce před kulturním domem, dále Masarykovo náměstí v horní části a před budovou zámku.

Bezplatnou Wi-Fi síť mohou využít také cestující, kteří čekají na svůj autobusový spoj na ulici Valové. Do konce roku bude bezplatná síť zprovozněna i před nádražní budovou Českých drah. „Omezení pro připojení je 500 MB stažených dat nebo 2 hodin používání podle toho, co nastane dříve,“ upřesnila podmínky pro připojení vedoucí Odboru informatiky městského úřadu Jana Kašíková.

Zřízení nové SMART služby vyšlo na 700 tis. korun, část nákladů pokryla dotace z Evropské unie v rámci projektu WiFi4EU ve výši 350 tis. korun.

Zprovoznění veřejné Wi-Fi sítě naplňuje naši strategii využívání moderních informačních technologií. Všechny prvky jsou navíc součástí metropolitní optické sítě,“ sdělil k projektu starosta František John.

Město Zábřeh buduje metropolitní optickou síť dlouhodobě, ta již několik let propojuje budovy městského úřadu a nadále se rozvíjí. Díky technice přípolože, kdy město využívá rekonstrukcí ostatních sítí k položení chrániček, jsou přitom náklady na vybudování sítě optických kabelů vzhledem k hodnotě díla minimalizované. Metropolitní optická síť má přitom řadu dalších využití, například pro připojení kamerových systémů městské policie a zajištění bezpečnosti občanů.

Sigmu srazily góly v závěru. Žilině podlehla 1:3

Fotbalisté olomoucké Sigmy prohráli ve třetím přípravném utkání slovenské Žilině 1:3. Hanáci od 36. minuty po zásahu Antonína Růska vedli. Krátce...

První sobotní duel bez branek. Sigma remizovala s Prostějovem 0:0

V sobotu měli fotbalisté Sigmy na programu dva přípravné zápasy ve Slatinicích. V tom prvním, který začal hodinu před polednem, se střelecky nikdo...

Neuteklo vám?

00:05:36

Kraj zblízka 26/2022

Na Andrově stadionu v Olomouci byla v neděli večer slavnostně zahájena letní Olympiáda dětí a mládeže. Na největší sportovní událost v Česku se kvalifikovalo tři a půl tisíce mladých...
00:02:16

Dvouletá uzavírka Masarykovy třídy v Olomouci je u konce. Dopravě se otevřel i...

Olomoučané se konečně dočkali. V pátek 1. července se po více než dvou letech plně vrátila...
00:00:27

Tramvaje neprojedou třídou Svobody v Olomouci. Už od 11. července

Město Olomouc se už 11. července pustí do oprav tramvajové trati na frekventované třídě Svobody. Konkrétně...
00:05:19

Téma týdne 26/2022

Olomouc v těchto dnech opět po čase čelí vlně letních veder. Právě zvyšující se teploty jsou...
00:03:56

Otevřená radnice 26/2022

Bylo by možné osadit nepřehledný sjezd poblíž Globusu stopkou? A nešlo by zakázat obousměrný průjezd cyklistů...