Přeložit náš web

So, 23. 9. 2023.

Svátek má Berta.

13.2 C
Olomouc
12.9 C
Prostějov
13.9 C
Přerov
11.1 C
Šumperk
9.8 C
Jeseník
Sobota, 23. září 2023.

Svátek má Berta.  Dobrý večer.

Zábřeh zprovoznil Wi-Fi zdarma pro širokou veřejnost

ZÁBŘEH – Radnice zřídila na svém území veřejné hotspoty s bezplatným internetem pro občany a návštěvníky města. Bezplatná veřejná Wi-Fi síť s názvem WiFi4EU pokrývá signálem místa, kde dochází k většímu shromažďování lidí.

Bezplatný internet tak mohou využít občané při návštěvách budov městského úřadu či knihovny. Místa pro připojení město poskytuje i na veřejných prostranstvích. Pro pokrytí venkovních prostor byla vybrána místa, kde se lidé setkávají při různých kulturních a společenských akcích, jedná se především o náměstí Osvobození, kde se konají trhy, jarmark, akce před kulturním domem, dále Masarykovo náměstí v horní části a před budovou zámku.

Bezplatnou Wi-Fi síť mohou využít také cestující, kteří čekají na svůj autobusový spoj na ulici Valové. Do konce roku bude bezplatná síť zprovozněna i před nádražní budovou Českých drah. „Omezení pro připojení je 500 MB stažených dat nebo 2 hodin používání podle toho, co nastane dříve,“ upřesnila podmínky pro připojení vedoucí Odboru informatiky městského úřadu Jana Kašíková.

Zřízení nové SMART služby vyšlo na 700 tis. korun, část nákladů pokryla dotace z Evropské unie v rámci projektu WiFi4EU ve výši 350 tis. korun.

Zprovoznění veřejné Wi-Fi sítě naplňuje naši strategii využívání moderních informačních technologií. Všechny prvky jsou navíc součástí metropolitní optické sítě,“ sdělil k projektu starosta František John.

Město Zábřeh buduje metropolitní optickou síť dlouhodobě, ta již několik let propojuje budovy městského úřadu a nadále se rozvíjí. Díky technice přípolože, kdy město využívá rekonstrukcí ostatních sítí k položení chrániček, jsou přitom náklady na vybudování sítě optických kabelů vzhledem k hodnotě díla minimalizované. Metropolitní optická síť má přitom řadu dalších využití, například pro připojení kamerových systémů městské policie a zajištění bezpečnosti občanů.

Zorvan: Smolná porážka, ale Bohemka za výhrou více šla

Filip Zorvan se v sezóně poprvé zapsal do střelecké listiny. Krásnou souhru Navrátila a Zmrzlého vyšperkoval po centru druhého jmenovaného výstavní trefou,...

Zorvan: Gól byl pěkný, ale bohužel k bodům nevedl

Filip Zorvan se v sezóně poprvé zapsal do střelecké listiny. Krásnou souhru Navrátila a Zmrzlého vyšperkoval po centru druhého jmenovaného výstavní trefou,...

Neuteklo vám?

00:05:27

Otevřená radnice 38/2023

Půjde pro jeden z domů na Masarykově třídě zajistit kontejnery na tříděný odpad? A je v okolí olomouckého hlavního vlakového nádraží dostatek bezpečných míst, kam můžou lidé uschovat svá...
00:02:23

Silnice z Loštic do Moravičan se dočkala rozsáhlé rekonstrukce

Uzavírka silnice spojující Loštice a Moravičany na Olomoucku skončila. Motoristé ji už nemusí objíždět přes Mohelnici....
00:00:33

Zoo se pochlubila prvním mládětem vousáka v Olomouci!

Představujeme vám historicky první odchované mládě vousáka senegalského v Zoo Olomouc. Dočkala se ho po celých...
00:04:57

Téma týdne 38/2023

Devět koncertů na devíti místech v Olomouci a Kroměříži nabídne Podzimní festival duchovní hudby. Tradiční akce...
00:05:27

Otevřená radnice 38/2023

Půjde pro jeden z domů na Masarykově třídě zajistit kontejnery na tříděný odpad? A je v...