Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Út, 6. 12. 2022.

Svátek má Mikuláš.

CzechEnglishPolishUkrainian
1.4 C
Olomouc
1.4 C
Prostějov
1.4 C
Přerov
2.1 C
Šumperk
3.1 C
Jeseník
Úterý, 6. prosince 2022.

Svátek má Mikuláš.  Dobré odpoledne.

Zábřeh zprovoznil Wi-Fi zdarma pro širokou veřejnost

ZÁBŘEH – Radnice zřídila na svém území veřejné hotspoty s bezplatným internetem pro občany a návštěvníky města. Bezplatná veřejná Wi-Fi síť s názvem WiFi4EU pokrývá signálem místa, kde dochází k většímu shromažďování lidí.

Bezplatný internet tak mohou využít občané při návštěvách budov městského úřadu či knihovny. Místa pro připojení město poskytuje i na veřejných prostranstvích. Pro pokrytí venkovních prostor byla vybrána místa, kde se lidé setkávají při různých kulturních a společenských akcích, jedná se především o náměstí Osvobození, kde se konají trhy, jarmark, akce před kulturním domem, dále Masarykovo náměstí v horní části a před budovou zámku.

Bezplatnou Wi-Fi síť mohou využít také cestující, kteří čekají na svůj autobusový spoj na ulici Valové. Do konce roku bude bezplatná síť zprovozněna i před nádražní budovou Českých drah. „Omezení pro připojení je 500 MB stažených dat nebo 2 hodin používání podle toho, co nastane dříve,“ upřesnila podmínky pro připojení vedoucí Odboru informatiky městského úřadu Jana Kašíková.

Zřízení nové SMART služby vyšlo na 700 tis. korun, část nákladů pokryla dotace z Evropské unie v rámci projektu WiFi4EU ve výši 350 tis. korun.

Zprovoznění veřejné Wi-Fi sítě naplňuje naši strategii využívání moderních informačních technologií. Všechny prvky jsou navíc součástí metropolitní optické sítě,“ sdělil k projektu starosta František John.

Město Zábřeh buduje metropolitní optickou síť dlouhodobě, ta již několik let propojuje budovy městského úřadu a nadále se rozvíjí. Díky technice přípolože, kdy město využívá rekonstrukcí ostatních sítí k položení chrániček, jsou přitom náklady na vybudování sítě optických kabelů vzhledem k hodnotě díla minimalizované. Metropolitní optická síť má přitom řadu dalších využití, například pro připojení kamerových systémů městské policie a zajištění bezpečnosti občanů.

Rozpočet města na rok 2023

Od 2. prosince je zveřejněn na úřední desce rozpočet města na rok 2023. Občané mohou podávat do 19. 12. 2022 do...

Paměť národa ukazuje na náměstí Republiky hmatatelné dopady války

Výstava PŘÍBĚHY Z UKRAJINY, která dnes začíná na olomouckém náměstí Republiky, diváky velmi hmatatelně přenese na současnou válečnou Ukrajinu. Torza poničených osobních...

Neuteklo vám?

00:05:33

Víte, že? 48/2022

Město Olomouc vyhlásilo humanitární sbírku na podporu obyvatel ukrajinských měst Černivci a Irpiň. Unikátní webová aplikace nazvaná „Olomouc z výšky“ nabízí historické letecké snímky Olomouce z minulého století. Olomoucké technické služby...
00:02:33

Letečtí záchranáři mají nový inkubátor pro přepravu novorozenců vrtulníkem

Letecká záchranná služba Olomouckého kraje začala používat pro přepravu novorozenců vrtulník a transportní inkubátor. Pokud jsou...
00:00:29

Skončila rozsáhlá rekonstrukce Domu dětí a mládeže v Olomouci

Dům dětí a mládeže v Olomouci prošel rozsáhlou rekonstrukcí za více než 13 milionů korun. Většinu...
00:05:50

Kraj zblízka 49/2022

Pojďme se spolu podívat na taktické cvičení s názvem „Vlak“. Konalo se u Jívové na Olomoucku....
00:05:14

Téma týdne 48/2022

Ruská agrese vůči Ukrajině trvá už více než 280 dní. Země se kvůli útokům na kritickou...