Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Ne, 26. 6. 2022.

Svátek má Adriana.

CzechEnglishPolishUkrainian
27.4 C
Olomouc
28.2 C
Prostějov
28 C
Přerov
28.9 C
Šumperk
29.2 C
Jeseník
Neděle, 26. června 2022.

Svátek má Adriana.  Dobré odpoledne.

Výzva Do práce na kole zná vítěze univerzitního souboje i olomoucké soutěže

Na 130 zaměstnanců univerzity se po celý květen rozhodlo vyměnit auto za kolo, koloběžku, chůzi a případně také MHD – přinejmenším u cest do práce. Zapojili se totiž spolu s dalšími 24 568 účastníky do celorepublikové výzvy Do práce na kole. Jednotlivci i celé týmy spolu soupeřili v několika kategoriích, a to jak v souboji fakult a součástí UP, tak v olomoucké soutěži. Vyhlášení výsledků během úterního večera pak zakončila debata o bezpečné cestě do školy.

Zaměstnanci univerzity tvořili v 41 týmech téměř 10 % všech účastníků v Olomouci. Celkem ujeli či ušli 31 536 km, uskutečnili 4 742 jízd, a ušetřili tak 4 068 kg CO2. Celková průměrná pravidelnost (tedy podíl „neautomobilových“ cest vůči všem květnovým cestám do práce) činila 85 %.

Souboj fakult a součástí UP, který se letos konal vůbec poprvé, vyhrála lékařská fakulta, a stala se tak prvním držitelem putovního poháru. Jako jediná totiž dosáhla 90% hranice pravidelnosti, a to díky čtyřem týmům se 100% pravidelností. Její zaměstnanci ujeli celkem 4 480 km.

Do finále soutěže nejlepších univerzitních týmů se dostalo celkem 16 týmů s pravidelností 90 % a více. O třech vítězných týmech už potom rozhodlo losování. Ceny si nakonec převzaly týmy PUPíci z Vydavatelství UP, Mikrobiocyklisti z lékařské fakulty a Igi z pedagogické fakulty.

Třetí soutěžní kategorií byl počet najetých kilometrů. Vítězi jsou Adéla Galandáková z lékařské fakulty, která během května ujela 732 km, a Petr Dvořák z přírodovědecké fakulty se svými 1 166 kilometry.

„Ráda bych poděkovala všem, kteří se letos do výzvy v rekordním počtu zapojili, a poblahopřála vítězům. Doufám, že nám nadšení pro bezmotorovou dopravu vydrží nejméně do října! Zároveň se těším, že se v dalším ročníku potkáme s dalšími kolegy, ať už jezdí do práce bez auta běžně, nebo se rozhodnou tento způsob teprve vyzkoušet,“ řekla Zuzana Huňková, koordinátorka udržitelného rozvoje UP a zároveň jedna z účastnic kampaně.  

Následně byly vyhlášeny také výsledky olomoucké soutěže. Večer zakončila debata na téma Bezpečná cesta do školy, jejímiž hosty byli Stanislav Losert (cyklokoordinátor města Olomouce), Martin Luňáček (odbor koncepce a rozvoje SMOl), Jaroslav Burian (katedra geoinformatiky UP), Tomáš Opatrný (prorektor pro udržitelnost UP) a Kateřina Nastoupilová (Centrum Semafor).

Kompletní informace o výzvě jsou na webu Do práce na kole, podívat se můžete také na statistiky pro Olomouc a pomocí filtru i pro Univerzitu Palackého.

[odkaz na zdroj]

Soupeři pro Rakousko potvrzeni: Sigmu čeká gigant

Soupeři pro rakouské soustředění jsou potvrzeni. A fanoušci Hanáků se mají na co těšit. V rakouském Hartbergu se Sigma utká i s jedním...

Trenér U19 Janotka o sedmém místě, posunu hráčů i nových talentech

Dorostenecká devatenáctka skončila ve své soutěži letos na sedmém místě. "Z pohledu umístění to byla průměrná sezona. Polepšili jsme si o...

Neuteklo vám?

00:04:25

Otevřená radnice 25/2022

Proč se v rámci stavby tramvajové trati v Rooseveltově ulici objevilo tolik semaforů? A proč na nový úsek cyklostezky z Holického lesa navazuje pouze polní cesta? Na tyto otázky...
00:02:18

Největší zásah na drogové scéně v historii kraje, obviněným hrozí až 18 let...

Největší zásah na drogové scéně v historii Olomouckého kraje. Těmito slovy označuje policie akce při nichž...
00:00:34

Původně jezdila v Šumperku. Vysloužilá sanitka nyní pomůže městu Černivci na Ukrajině

Kompletně vybavená sanitka, která měla svou původní domovskou stanici v Šumperku, bude už brzy sloužit v...
00:05:26

Téma týdne 25/2022

Olomouc také letos v létě zkrášlí bohatá květinová výzdoba. V centru města se postupně objevuje v...
00:04:25

Otevřená radnice 25/2022

Proč se v rámci stavby tramvajové trati v Rooseveltově ulici objevilo tolik semaforů? A proč na...