Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
St, 28. 9. 2022.

Svátek má Václav.

CzechEnglishPolishUkrainian
6.6 C
Olomouc
6 C
Prostějov
7.6 C
Přerov
6.9 C
Šumperk
6.6 C
Jeseník
Středa, 28. září 2022.

Svátek má Václav.  Dobré ráno.

Výzva Do práce na kole zná vítěze univerzitního souboje i olomoucké soutěže

Na 130 zaměstnanců univerzity se po celý květen rozhodlo vyměnit auto za kolo, koloběžku, chůzi a případně také MHD – přinejmenším u cest do práce. Zapojili se totiž spolu s dalšími 24 568 účastníky do celorepublikové výzvy Do práce na kole. Jednotlivci i celé týmy spolu soupeřili v několika kategoriích, a to jak v souboji fakult a součástí UP, tak v olomoucké soutěži. Vyhlášení výsledků během úterního večera pak zakončila debata o bezpečné cestě do školy.

Zaměstnanci univerzity tvořili v 41 týmech téměř 10 % všech účastníků v Olomouci. Celkem ujeli či ušli 31 536 km, uskutečnili 4 742 jízd, a ušetřili tak 4 068 kg CO2. Celková průměrná pravidelnost (tedy podíl „neautomobilových“ cest vůči všem květnovým cestám do práce) činila 85 %.

Souboj fakult a součástí UP, který se letos konal vůbec poprvé, vyhrála lékařská fakulta, a stala se tak prvním držitelem putovního poháru. Jako jediná totiž dosáhla 90% hranice pravidelnosti, a to díky čtyřem týmům se 100% pravidelností. Její zaměstnanci ujeli celkem 4 480 km.

Do finále soutěže nejlepších univerzitních týmů se dostalo celkem 16 týmů s pravidelností 90 % a více. O třech vítězných týmech už potom rozhodlo losování. Ceny si nakonec převzaly týmy PUPíci z Vydavatelství UP, Mikrobiocyklisti z lékařské fakulty a Igi z pedagogické fakulty.

Třetí soutěžní kategorií byl počet najetých kilometrů. Vítězi jsou Adéla Galandáková z lékařské fakulty, která během května ujela 732 km, a Petr Dvořák z přírodovědecké fakulty se svými 1 166 kilometry.

„Ráda bych poděkovala všem, kteří se letos do výzvy v rekordním počtu zapojili, a poblahopřála vítězům. Doufám, že nám nadšení pro bezmotorovou dopravu vydrží nejméně do října! Zároveň se těším, že se v dalším ročníku potkáme s dalšími kolegy, ať už jezdí do práce bez auta běžně, nebo se rozhodnou tento způsob teprve vyzkoušet,“ řekla Zuzana Huňková, koordinátorka udržitelného rozvoje UP a zároveň jedna z účastnic kampaně.  

Následně byly vyhlášeny také výsledky olomoucké soutěže. Večer zakončila debata na téma Bezpečná cesta do školy, jejímiž hosty byli Stanislav Losert (cyklokoordinátor města Olomouce), Martin Luňáček (odbor koncepce a rozvoje SMOl), Jaroslav Burian (katedra geoinformatiky UP), Tomáš Opatrný (prorektor pro udržitelnost UP) a Kateřina Nastoupilová (Centrum Semafor).

Kompletní informace o výzvě jsou na webu Do práce na kole, podívat se můžete také na statistiky pro Olomouc a pomocí filtru i pro Univerzitu Palackého.

[odkaz na zdroj]

Sigmáci v repre: Šíp a Kubát pomohli k vítězstvím

Celkem pět Sigmáků zasáhlo v průběhu této reprezentační přestávky do zápasů v dresu národního týmu. Jáchym Šíp absolvoval sraz s dvacítkou, tři hráči nastoupil......

Dopravní podnik posílí tramvajové spoje k výstavišti

Z důvodu konání podzimní etapy zahradnické výstavy Flora dojde v termínu od 29. září do 2. října 2022 k posílení tramvajových...

Neuteklo vám?

00:06:37

Kraj zblízka 39/2022

V první reportáži pořadu Kraj zblízka tentokrát navštívíme nově zrekonstruovaný Domov Alfréda Skeneho v Pavlovicích u Přerova. Někdejší zámek patří Olomouckému kraji, který v něm zřizuje domov pro seniory. V...
00:02:47

Ve volbách ve velkých městech v Olomouckém kraji dominovalo hnutí ANO

Uplynulý volební víkend byl v Olomouckém kraji úspěšný zejména pro hnutí ANO. V Olomouci získalo téměř...
00:00:33

Nový ultrazvuk v přerovské nemocnici pomůže s přesnějším odhalením metastáz

Nový ultrazvuk za více než 3 miliony korun zakoupila přerovská nemocnice. Určen je pro laparoskopická a...
00:06:37

Kraj zblízka 39/2022

V první reportáži pořadu Kraj zblízka tentokrát navštívíme nově zrekonstruovaný Domov Alfréda Skeneho v Pavlovicích u...
00:05:19

Téma týdne 38/2022

Olomoucké Horní náměstí v minulém týdnu patřilo profesionálním i amatérským sportovcům všech věkových kategorií. Třídenním festivalem...
Generated by Feedzy