Přeložit náš web

Ne, 3. 3. 2024.

Svátek má Kamil.

8.3 C
Olomouc
8.2 C
Prostějov
8.7 C
Přerov
7.9 C
Šumperk
7.3 C
Jeseník
Neděle, 3. března 2024.

Svátek má Kamil.  Dobré ráno.

Vyučující mohou nabídnout své kurzy studentům z jiných evropských univerzit

Zajímavou příležitost, jak získat nové zkušenosti, nabízí univerzitní síť Aurora. Pedagogové ze zapojených škol včetně Univerzity Palackého mohou nabídnout předměty, které vyučují, dalším studentům v Evropě. Kurzy, vedené v angličtině a online, případně hybridní formou, mohou do společného katalogu přihlašovat do 26. ledna.

Evropská univerzitní síť Aurora propojuje vyučující, studenty i výzkumníky napříč zeměmi i univerzitami. Studujícím proto také nabízí možnost studovat předměty na dalších univerzitách – často online formou, která jim umožní zpestřit si jednoduše stávající prezenční studium. Přehled aktuálně nabízených předmětů ze všech univerzit včetně UP najdou na jednom místě v katalogu kurzů Aurora.

„Zájemcům z různých částí Evropy mohou naši vyučující nabídnout své předměty, které budou v následujícím semestru vyučovat. V rámci organizace výuky se pro vyučujícího vlastně nic nezmění, pouze bude mít více připojených posluchačů. Získá tak větší a pestřejší studijní skupinu, nové názory a pohledy během diskuzí,“ říká Markéta Šemberová, Aurora Education Developer na UP.

Nabízené kurzy mohou být určeny bakalářským, magisterským i Ph.D. studujícím. Podmínkou je, aby byly vyučovány v angličtině a online či hybridní/blended formou. Zároveň mají tematicky souviset s jednou z pěti prioritních oblastí, na které se Aurora zaměřuje: 1. udržitelnost a změna klimatu, 2. digitalizace a globální občanství, 3. zdraví a wellbeing, 4. kultura: identita a rozmanitost, 5. sociální podnikavost.

„Ve svém předmětu zaměřeném na aktuální problémy lidských práv jsem velmi přivítal, že jsem měl ve skupině studenty z osmi zemí a s různým akademickým zázemím. Při analyzování lidskoprávních souvislostí problémů jako migrace, přeplněnost věznic nebo změna klimatu nám tato různorodost umožnila nahlédnout problémy neotřelým a inovativním způsobem. Také samotná interakce, sdílení odlišných zkušeností a perspektiv v rámci diverzifikované skupiny, byla hodnocena jako unikátní přínos kurzu,“ sdílí své zkušenosti Maxim Tomoszek z Právnické fakulty UP.

Kurzy lze nabídnout do 26. ledna 2024 prostřednictvím tohoto formuláře. S dalším postupem již pomohou pracovníci Aurory na UP. Následně také zajistí zapsání studentů, kteří si kurz vyberou, do STAGu k danému předmětu. Vyučujícímu zbývá pouze domluvit se se studenty na zakončení předmětu (obzvlášť pokud je potřeba jejich osobní přítomnost na zápočtu, prezentaci projektu nebo jiné aktivitě) a poté zapsat jejich hodnocení do STAGu, aby mohli obdržet kredity.

Přihlašování předmětů, které se budou vyučovat v zimním semestru 2024/2025, bude možné přibližně v polovině letošního roku.

Read More

Krátkodobé uzavření sběrného dvora v Příčné ulici

Ve dnech 5. až 11. března 2024 bude ve Sběrném dvoře v Příčné ulici měněna mostní váha. Z tohoto důvodu bude...

Hýbejte se a bavte s univerzitním sportovním centrem

Lekce jógy, společenského tance či indoorcyclingu, skupinový basketbal, florbal nebo volejbal, kurzy jezdectví, horolezectví i plavání. To je jen střípek ze...

Neuteklo vám?

00:07:30

Otevřená radnice 09/2024

Se stížností na hlučnost a prašnost z areálu sběrného dvora se na pořad Otevřená radnice obrátil jeden z našich diváků. Jak na jeho podnět odpoví olomoucký primátor? Nejen to...
00:02:34

Zdobnou fasádu plumlovského zámku čeká nákladná rekonstrukce. Začít má letos

Zámek v Plumlově na Prostějovsku patří k nejzajímavějším turistickým destinacím v našem kraji. Od loňského roku...
00:00:30

Nadace Agel přispěla pětileté Lindě na speciální ortézu

Pětiletá Linda trpí oslabením jedné poloviny těla. Díky speciální ortéze nyní může lépe chodit. Na tu...
00:05:32

Téma týdne 09/2024

Od ledna do března provádí pracovníci Technických služeb na území města Olomouce ořezy stromů. Lidé se...
00:06:52

Víte, že? 09/2024

Pražská ulice je frekventovanou výpadovkou v severozápadní části Olomouce. Řidiči zde musí počítat se zúžením. Kvůli...