Přeložit náš web

Pá, 8. 12. 2023.

Svátek má Květoslava.

-3.2 C
Olomouc
-3.1 C
Prostějov
-3.2 C
Přerov
-2.3 C
Šumperk
-4.2 C
Jeseník
Pátek, 8. prosince 2023.

Svátek má Květoslava.  Dobré ráno.

Výstava v Knihovně UP ukazuje univerzitu očima studentů U3V

Jak vidí naši univerzitu lidé, kteří se rozhodli si ve zralejším věku rozšířit své znalosti a dovednosti? Odpověď najdete až do konce roku v Knihovně UP ve Zbrojnici. Právě v její v časopisecké studovně je totiž k vidění výstava „Univerzita Palackého očima studentů U3V“.

Autory dvaceti snímků jsou absolventi dvou programů, které Univerzita třetího věku (U3V) poprvé v loňském akademickém roce zájemcům nabídla. Na výběr měli buď Kurz digitální fotografie, nebo Kurz kreativní fotografie, které vedli lektoři Jiří Sosna a Jiří Janošík. Zaměření těchto kurzů na fotografii přivedlo garanty U3V na nápad nenechat si výsledky snažení jejich účastníků jen pro sebe, ale představit je i veřejnosti. A protože si univerzita letos připomíná 450 let od založení olomouckého vysokého učení, bylo téma nasnadě: Zkuste zachytit Univerzitu Palackého tak, jak ji při svých návštěvách vidíte vy. Dvacítka nejzdařilejších fotografií devíti autorů je k vidění v časopisecké studovně Knihovny UP ve Zbrojnici.

„Tato neobyčejná výstava představuje výsledky tvůrčího úsilí našich vážených účastníků Univerzity třetího věku, kteří se s vášní a entuziasmem věnují umění zachycování okamžiků prostřednictvím fotografie. Každý snímek má svůj vlastní příběh i emoci. Tyto fotografie jsou tak nejen záznamem vizuálního okouzlení autora, ale také svědectvím o nekonečné tvůrčí síle, která se nenechá omezit věkem,“ řekla Klára Tesaříková Čermáková, vedoucí oddělení dalšího vzdělávání a inovací ve výuce.

Univerzita třetího věku je vzdělávací aktivita zaměřená na vzdělávání starších dospělých, kteří mají zájem o další rozvoj svých zájmů i dovedností. „Naším cílem je poskytnout každému, kdo o to i ve vyšším věku stojí, příležitost k aktivnímu intelektuálnímu růstu, společenskému zapojení a osobnímu rozvoji. Myslím, že právě tato výstava je dokonalým příkladem toho, jak vzdělání a touha po osobním rozvoji mohou rozkvést naplno i ve zralejších fázích života,“ dodala Klára Tesaříková Čermáková.

Výstava je k vidění v časopisecké studovně knihovny ve Zbrojnici už nyní. Příchozí mohou také svým hlasem rozhodnout, která z fotografií je podle nich nejzdařilejší. Stačí napsat číslo vybraného snímku na lístek a vhodit jej do připravené schránky. Vítěz či vítězka budou vyhlášeni na vernisáži výstavy, která se uskuteční 21. listopadu v 17 hodin za účasti proslulého fotodokumentaristy Jindřicha Štreita a hudebního skladatele a prorektora UP Víta Zouhara. Výstava potrvá do konce letošního roku.

Read More

Žijí mezi námi

Sál Kulturního klubu DUHA hostí již 14. ročník akce Žijí mezi námi s podtitulem "Být jiný není překážka". Read More

Změna provozní doby Magistrátu města Prostějova

Upozorňujeme občany, že ve pátek dne 22. 12. 2023 je stanovena provozní doba Magistrátu města Prostějova pro veřejnost do 11:00 hodin.Dále v pátek dne 29....

Neuteklo vám?

00:06:46

Kraj zblízka 49/2023

Radní Olomouckého kraje se vypravili na Šumpersko. Navštívili významnou strojírenskou společnost v regionu. S místními podnikateli, zástupci neziskových organizací a se starosty hovořili o tématech, které je tíží. Řezbář...
00:02:32

Hledáte program na zimu? Udělejte si výlet na Hanou!

Vánoční trhy, vánoce na hradech a zámcích, ale také třeba ledové plochy ve městech a obcích...
00:00:29

Pevnost poznání učí hrou. Nově i děti se zdravotním postižením

Pevnost poznání, interaktivní muzeum vědy Univerzity Palackého v Olomouci, se nově otevírá školákům se zdravotním postižením....
00:05:28

Téma týdne 49/2023

Na dvou místech v Olomouci se v těchto dnech objevily dvě dodávky se speciální aparaturou. V...
00:05:05

Otevřená radnice 49/2023

Uvažuje město Olomouc o tom, že by zlepšila propojení ulic Edvarda Beneše a Politických vězňů? A...