Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Ne, 3. 7. 2022.

Svátek má Radomír.

CzechEnglishPolishUkrainian
14 C
Olomouc
13.1 C
Prostějov
13.9 C
Přerov
13.3 C
Šumperk
13.3 C
Jeseník
Neděle, 3. července 2022.

Svátek má Radomír.  Dobré ráno.

Vyhlášení výzvy Do práce na kole doprovodí veřejná debata o dopravě

Květnová výzva Do práce na kole se chýlí ke svému konci, a tak 127 zaměstnancům Univerzity Palackého, kteří se do ní zapojili, nezbývá než si zapsat poslední jízdy do systému. Nejen je, ale i všechny ostatní proto zveme na slavnostní vyhlášení výsledků. Uskuteční se v úterý 7. června na parkánu Konviktu a jeho součástí bude i veřejná debata o dopravě v Olomouci.

Do kampaně se letos zapojilo rekordních 127 zaměstnanců UP. Tvoří tak téměř 10 % z 1 281 účastníků v Olomouci. Všichni účastníci se zapojují do celorepublikové soutěže, v níž se dá vyhrát například roční jízdné na sdílená kola, jízdenka po Evropě nebo funkční čelenky, a do olomoucké soutěže – její výsledky budou vyhlášeny v 18 hodin.

Zaměstnanci UP navíc měřili své síly v univerzitním souboji fakult a součástí – výherce přijde světu oznámit rektor univerzity, a to v 17 hodin.

Na vyhlášení výsledků naváže od 19 hodin debata na téma Bezpečná cesta do školy. Bezpečný pohyb dětí po Olomouci, ať už na kole, koloběžce, nebo pěšky, se objevuje téměř v každém politickém předvolebním programu. Co skutečně město Olomouc dělá pro zklidnění veřejného prostoru a zajištění bezpečného pohybu dětí? Mohou rodiče s dětmi vyrazit do školy, kroužků nebo za zábavou? Jaká omezení patří mezi ta nejhorší a co s nimi můžeme dělat? Jakou roli hrají politici a jakou úředníci města nebo městská policie?

Hosty diskuse, moderované Pavlem Bednaříkem a Petrem Daňkem, budou Stanislav Losert (cyklokoordinátor města Olomouce), Martin Luňáček (Odbor koncepce a rozvoje SMOl), Jaroslav Burian (katedra geoinformatiky UP), prof. Tomáš Opatrný (prorektor pro udržitelnost UP), Kateřina Nastoupilová (Centrum Semafor).
 

Program večera – úterý 7. června, parkán Konviktu
17:00 – vyhlášení univerzitního souboje fakult a součástí
18:00 – vyhlášení olomoucké soutěže
19:00 – debata

Pro aktuální informace sledujte událost na Facebooku.

[odkaz na zdroj]

Sigmu srazily góly v závěru. Žilině podlehla 1:3

Fotbalisté olomoucké Sigmy prohráli ve třetím přípravném utkání slovenské Žilině 1:3. Hanáci od 36. minuty po zásahu Antonína Růska vedli. Krátce...

První sobotní duel bez branek. Sigma remizovala s Prostějovem 0:0

V sobotu měli fotbalisté Sigmy na programu dva přípravné zápasy ve Slatinicích. V tom prvním, který začal hodinu před polednem, se střelecky nikdo...

Neuteklo vám?

00:05:19

Téma týdne 26/2022

Olomouc v těchto dnech opět po čase čelí vlně letních veder. Právě zvyšující se teploty jsou jedním z důsledků měnícího se klimatu. Jak se s těmito změnami vyrovnat tak,...
00:02:16

Dvouletá uzavírka Masarykovy třídy v Olomouci je u konce. Dopravě se otevřel i...

Olomoučané se konečně dočkali. V pátek 1. července se po více než dvou letech plně vrátila...
00:00:27

Tramvaje neprojedou třídou Svobody v Olomouci. Už od 11. července

Město Olomouc se už 11. července pustí do oprav tramvajové trati na frekventované třídě Svobody. Konkrétně...
00:05:19

Téma týdne 26/2022

Olomouc v těchto dnech opět po čase čelí vlně letních veder. Právě zvyšující se teploty jsou...
00:03:56

Otevřená radnice 26/2022

Bylo by možné osadit nepřehledný sjezd poblíž Globusu stopkou? A nešlo by zakázat obousměrný průjezd cyklistů...