Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Út, 29. 11. 2022.

Svátek má Zina.

CzechEnglishPolishUkrainian
3.5 C
Olomouc
3.4 C
Prostějov
4.1 C
Přerov
2 C
Šumperk
2.6 C
Jeseník
Úterý, 29. listopadu 2022.

Svátek má Zina.  Dobré odpoledne.

Vůle, píle a statečnost. Promovali absolventi Univerzity třetího věku

Dostali osvědčení za úspěšné ukončení studia, kytice od rodiny i přátel. Ale možná by si z promoce v aule filozofické fakulty měli odnést i metál za vytrvalost a statečnost. Téměř dvě stovky absolventů a absolventek Univerzity třetího věku UP (U3V) by si je určitě zasloužily.

Vzdělávat se v době, když je už člověk o něco zralejší, určitě není snadné. Když se ale do studia ještě přidá pandemie, omezení prezenčního studia, pak je to už překážek docela dost. „Jsem velmi ráda, že se nám podařilo promocemi završit vzdělávání našich opravdu nejstatečnějších účastníků, které zastihla při studiu pandemie covidu-19, a zcela se tak proměnil zavedený způsob výuky, na který byli zvyklí. Museli se vyrovnat nejen s velmi složitou společenskou situací, která postihla celou zemi, ale i s přechodem prezenční formy vzdělávání na distanční a s přesunem loňského letního semestru na období prázdnin. Myslím, že si za svou vytrvalost i flexibilitu zaslouží nejen poděkování, ale i náš obdiv,“ uvedla Klára Tesaříková Čermáková, vedoucí oddělení dalšího vzdělávání a inovací ve výuce UP.

U3V nabízí možnost dalšího vzdělávání nejen Olomoučanům, ale své pobočky má i v dalších městech na Moravě – ve Vyškově, Valašském Meziříčí, Uherském Hradišti a Šternberku. Zájemci si mohou vybírat z několika typů programů, které odborně garantují jednotlivé fakulty UP. V nabídce tak jsou specializované dvouleté běhy, které nabízejí například příležitost získat vhled do oblasti práva, archeologie či psychosociálních studií. „Je možné se přihlásit i jen na jeden rok a využít naše jednoleté odborné programy, ve kterých je možné se věnovat například dějinám umění, digitální fotografii, vztahům evropské kultury a křesťanství nebo praktickému využití léčivých rostlin,“ vybírá z nabídky Klára Tesaříková Čermáková. Dalším typem jsou pak jednosemestrální programy zaměřené mj. na japonskou kulturu, na správné hospodaření s financemi nebo na udržení mozku v kondici. Stranou nezůstává ani nabídka jazykových kurzů, díky kterým je možné se zlepšit v angličtině či němčině. Přehled nabídky U3V i informace k přihláškám najdete zde.

Univerzity třetího věku jsou specifickou součástí celoživotního vzdělávání. Poskytují starším občanům nad 60 let vzdělávání na nejvyšší možné, tedy vysokoškolské úrovni, čímž se liší od jiných forem osvětových a vzdělávacích činností. Vzdělávání na U3V má charakter osobnostního rozvoje, nikoliv profesní přípravy, a nezakládá nárok na vysokoškolský titul. U3V při Univerzitě Palackého patří mezi nejstarší univerzity svého druhu v naší republice, její vznik můžeme datovat již od roku 1986.

[odkaz na zdroj]

Jablíčkový betlém Emmy Srncové vyladil adventní Olomouc

Je tam nejen Ježíšek, Panna Marie a svatý Josef, ale i kočka s koťaty, psi, ptáci, zavěšená opice a taky jablíčka....

Kdy byl náš klub založen? Sigmácký kvíz otestoval znalosti soutěžících

Hospodské kvízy jsou ve společnosti velice populární. V pondělí jsme jeden takový uspořádali také ve VIPce na západní tribuně. Téma kvízu nemohlo...

Neuteklo vám?

00:06:31

Kraj zblízka 48/2022

V první reportáži dalšího vydání pořadu Kraj zblízka zamíříme na Uničovsko. Krajská rada se tam setkala se zaměstnavateli, i se zástupci obcí a neziskových organizací. Diskutovali o nedostatku řemeslníků,...
00:02:20

Přerov bude mít novou autobusovou linku s číslem 108

Přerovskou místní část Předmostí propojí s nádražím nová autobusová linka s číslem 108. Expresní linka začne...
00:00:35

Pravidelní dárce krve obdrželi plakety profesora Janského

Dárci krve obdrželi plakety za jubilejní odběry. Slavnostní oceňování se konalo v Rapotíně na Šumpersku. V...
00:06:31

Kraj zblízka 48/2022

V první reportáži dalšího vydání pořadu Kraj zblízka zamíříme na Uničovsko. Krajská rada se tam setkala...
00:05:30

Téma týdne 47/2022

Fond pomoci olomouckým dětem funguje už šest let. Město jeho prostřednictvím pomáhá rodinám s dětmi s...
Generated by Feedzy