Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
St, 28. 9. 2022.

Svátek má Václav.

CzechEnglishPolishUkrainian
6.7 C
Olomouc
6.7 C
Prostějov
6.4 C
Přerov
7 C
Šumperk
7.2 C
Jeseník
Středa, 28. září 2022.

Svátek má Václav.  Dobré ráno.

Víte, že? 9/2022

Kriminalisté odložili trestní věc podezření ze spáchání přečinu neoprávněný přístup k počítačovému systému, který se týkal napadení sítě olomouckého magistrátu z dubna 2021.

Na jeviště Moravského divadla se vrací Straussova opereta plná hitů Noc v Benátkách.

Olomoucké ulice křižuje nová plně nízkopodlažní tramvaj. Kromě dnes už standardního vybavení má tento vůz i jednu zajímavou technickou novinku.

Olomoucké základní školy se budou moci i letos zapojit do soutěže „Vytuň si svou školu“. Na projektu mohou pracovat tří až šestičlenné týmy spolu s pedagogem.

Olomoucká zoologická zahrada přišla o sedmnáctiletého lva berberského. Šimon byl samec s největším počtem odchovaných mláďat na světě, jeho dva potomci v roce 2013 byli jediní narození lvi, které svět v daném roce spatřil.

Po dvou letech se na Výstaviště Flora vrátí interaktivní výstava For Model. Na akci dorazí desítky vystavovatelů a sběratelů nejen z oboru leteckého a lodního modelářství.

Fakultní nemocnice Olomouc vyhlásila další Absolventský program. Zapojit se do něho mohou absolventi středních zdravotnických, vyšších odborných škol a vysokých škol, kteří v letošním roce dokončí své vzdělání.

Ruská invaze na Ukrajinu přinesla nebývalou vlnu solidarity po celém světě. Také Olomoucká radnice se nyní připravuje na možný příchod válečných uprchlíků.

 

Sigmáci v repre: Šíp a Kubát pomohli k vítězstvím

Celkem pět Sigmáků zasáhlo v průběhu této reprezentační přestávky do zápasů v dresu národního týmu. Jáchym Šíp absolvoval sraz s dvacítkou, tři hráči nastoupil......

Dopravní podnik posílí tramvajové spoje k výstavišti

Z důvodu konání podzimní etapy zahradnické výstavy Flora dojde v termínu od 29. září do 2. října 2022 k posílení tramvajových...

Neuteklo vám?

00:05:19

Téma týdne 38/2022

Olomoucké Horní náměstí v minulém týdnu patřilo profesionálním i amatérským sportovcům všech věkových kategorií. Třídenním festivalem tam vyvrcholil projekt Sportuje celá Olomouc 2022.
00:02:47

Ve volbách ve velkých městech v Olomouckém kraji dominovalo hnutí ANO

Uplynulý volební víkend byl v Olomouckém kraji úspěšný zejména pro hnutí ANO. V Olomouci získalo téměř...
00:00:33

Nový ultrazvuk v přerovské nemocnici pomůže s přesnějším odhalením metastáz

Nový ultrazvuk za více než 3 miliony korun zakoupila přerovská nemocnice. Určen je pro laparoskopická a...
00:06:37

Kraj zblízka 39/2022

V první reportáži pořadu Kraj zblízka tentokrát navštívíme nově zrekonstruovaný Domov Alfréda Skeneho v Pavlovicích u...
00:05:19

Téma týdne 38/2022

Olomoucké Horní náměstí v minulém týdnu patřilo profesionálním i amatérským sportovcům všech věkových kategorií. Třídenním festivalem...