Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
St, 8. 2. 2023.

Svátek má Milada.

CzechEnglishPolishUkrainian
-1.2 C
Olomouc
-0.7 C
Prostějov
-0.1 C
Přerov
-0.8 C
Šumperk
-1.8 C
Jeseník
Středa, 8. února 2023.

Svátek má Milada.  Dobré odpoledne.

Víte, že? 9/2022

Kriminalisté odložili trestní věc podezření ze spáchání přečinu neoprávněný přístup k počítačovému systému, který se týkal napadení sítě olomouckého magistrátu z dubna 2021.

Na jeviště Moravského divadla se vrací Straussova opereta plná hitů Noc v Benátkách.

Olomoucké ulice křižuje nová plně nízkopodlažní tramvaj. Kromě dnes už standardního vybavení má tento vůz i jednu zajímavou technickou novinku.

Olomoucké základní školy se budou moci i letos zapojit do soutěže „Vytuň si svou školu“. Na projektu mohou pracovat tří až šestičlenné týmy spolu s pedagogem.

Olomoucká zoologická zahrada přišla o sedmnáctiletého lva berberského. Šimon byl samec s největším počtem odchovaných mláďat na světě, jeho dva potomci v roce 2013 byli jediní narození lvi, které svět v daném roce spatřil.

Po dvou letech se na Výstaviště Flora vrátí interaktivní výstava For Model. Na akci dorazí desítky vystavovatelů a sběratelů nejen z oboru leteckého a lodního modelářství.

Fakultní nemocnice Olomouc vyhlásila další Absolventský program. Zapojit se do něho mohou absolventi středních zdravotnických, vyšších odborných škol a vysokých škol, kteří v letošním roce dokončí své vzdělání.

Ruská invaze na Ukrajinu přinesla nebývalou vlnu solidarity po celém světě. Také Olomoucká radnice se nyní připravuje na možný příchod válečných uprchlíků.

 

Bez lahvinky ani ránu

Týden výzvy Suchej únor je za námi, a pokud se statisticky ohlédneme tak resumé je následující. Sedm osob bylo převezeno na...

ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA

Ve čtvrtek 16. února v 15.00 se v zasedací místnosti budovy IPOS uskuteční další zasedání zastupitelstva města. Na programu například bude:...

Neuteklo vám?

00:05:10

Otevřená radnice 06/2023

Stanou se jednorázové papírové kelímky na olomouckých vánočních trzích minulostí? Jakým ekologičtějším řešením by případně mohly být nahrazeny? A jak to vypadá s plánovanou stavbou nové tramvajové vozovny v...
00:02:09

Objíždění čekající tramvaje zleva je nebezpečné. Řidičům navíc hrozí pokuta

Strážníci městské policie se v centru Olomouce v poslední době setkávají s nebezpečným nešvarem. Někteří motoristé...
00:00:40

Policejní kontroly chat odhalily závažné nedostatky

Šternberští policisté se zaměřili na kontrolu chatových oblastí. Ty probíhají několikrát do roka hlavně v zimním...
00:05:10

Otevřená radnice 06/2023

Stanou se jednorázové papírové kelímky na olomouckých vánočních trzích minulostí? Jakým ekologičtějším řešením by případně mohly...
00:06:15

Kraj zblízka 06/2023

V prvním únorovém vydání pořadu Kraj zblízka navštívíme knihovnu v Bochoři a také knihovnu v Přerově....