Přeložit náš web

Út, 16. 4. 2024.

Svátek má Irena.

6.5 C
Olomouc
7.2 C
Prostějov
7.4 C
Přerov
4.8 C
Šumperk
2.3 C
Jeseník
Úterý, 16. dubna 2024.

Svátek má Irena.  Dobré ráno.

Víte, že? 51/2021

Plynulou jízdu tramvají v Olomouci komplikují bezohlední řidiči, kteří parkují tam, kde nemají.

Olomoucká charita se připravuje na tříkrálovou sbírku. Jedna z největších dobrovolnických akcí v Česku se bude už tradičně konat na začátku nového roku.

Rekordní účast v soutěži o jméno vánočního stromu na náměstí letos zaznamenala olomoucká radnice. Organizátorům přišlo 395 výtvarných návrhů. To je nejvíc za celou dobu, co se soutěž koná.

Olomoucké technické služby se v rámci zimní údržby v sedmadvaceti městských částech starají o více než 320 kilometrů chodníků a zhruba 290 kilometrů komunikací. Zimní sezóna pracovníkům městské společnosti začíná 1. listopadu a končí se závěrem března.

Nechat se očkovat proti koronaviru v historických prostorách rektorátu Univerzity Palackého v Olomouci. Tato možnost se v prosinci naskytla studentům i zaměstnancům této nejstarší moravské univerzity.

Kamerový městský systém v Olomouci slouží policii k ochraně obyvatel i návštěvníků už dvacet čtyři let. Nyní prošel úpravami. Je rozšířený a doplněný o čtyři body v místech s vysokou pouliční kriminalitou.

Návštěvníci areálu olomoucké fakultní nemocnice si připlatí za parkování. Od ledna tam motoristé za hodinu stání místo současné desetikoruny zaplatí korun dvacet. Nemocnice poplatek zvyšuje po třech letech.

Olomoucké divadlo Tramtarie si pro své diváky na předvánoční období přichystalo premiéru komedie Amélie z Hejráku. Inscenace je zasazena do prostředí sídliště na ulici Heyrovského v Olomouci.

V Olomouci vzroste v příštím roce cena tepla. Společnost Olterm a TD, která je společným podnikem radnice a firmy Veolia Energie ČR, pro své odběratele na území města zvýší ceny tepelné energie od 1. ledna.

JESENICKÁ NEMOCNICE NABÍZÍ SPS CVIČENÍ I SEMINÁŘE

Spirální stabilizace páteře, dále jen "SPS" je cvičení, které pomáhá při bolestech zad, skolióze, výhřezu disku nebo po operacích páteře. Je vhodné pro...

Den Země a ekojarmark 2024

Sobotní dopoledne (20. 4. 2024) bude na náměstí T. G. Masaryka ve znamení aktivit o přírodě a ekologii.  Read More

Neuteklo vám?

00:05:11

Téma týdne 15/2024

Rada města Olomouce schválila zadání studie, která ukáže, jak řešit celkovou rekonstrukci tramvajové trati v Hodolanech. Ta je ve špatném stavu a má podle odborníků už jen omezenou dobu...
00:02:23

Prostějovská tržnice je srovnaná se zemí. Vyroste zde parkoviště

Prostějovská městská tržnice z osmdesátých let na rohu Kostelní a Uprkovy ulice je ve fázi bourání....
00:00:28

Olomouc je 4. nejlepší v bezpečnosti silnic. Nejhorší jsou Hranice, Litovel nebo Přerov

Olomouc je mezi krajskými městy v Česku čtvrtá nejlepší v bezpečnosti silnic. Během loňského roku se...
00:05:11

Téma týdne 15/2024

Rada města Olomouce schválila zadání studie, která ukáže, jak řešit celkovou rekonstrukci tramvajové trati v Hodolanech....
00:06:48

Otevřená radnice 15/2024

Má město možnost při povolování uzavírek přísněji posuzovat a kontrolovat účelnost jejich délky trvání? Uvažuje město Olomouc...