Přeložit náš web

St, 4. 10. 2023.

Svátek má František.

11.4 C
Olomouc
11.1 C
Prostějov
12.1 C
Přerov
11.1 C
Šumperk
8.9 C
Jeseník
Středa, 4. října 2023.

Svátek má František.  Dobré ráno.

Víte, že? 51/2021

Plynulou jízdu tramvají v Olomouci komplikují bezohlední řidiči, kteří parkují tam, kde nemají.

Olomoucká charita se připravuje na tříkrálovou sbírku. Jedna z největších dobrovolnických akcí v Česku se bude už tradičně konat na začátku nového roku.

Rekordní účast v soutěži o jméno vánočního stromu na náměstí letos zaznamenala olomoucká radnice. Organizátorům přišlo 395 výtvarných návrhů. To je nejvíc za celou dobu, co se soutěž koná.

Olomoucké technické služby se v rámci zimní údržby v sedmadvaceti městských částech starají o více než 320 kilometrů chodníků a zhruba 290 kilometrů komunikací. Zimní sezóna pracovníkům městské společnosti začíná 1. listopadu a končí se závěrem března.

Nechat se očkovat proti koronaviru v historických prostorách rektorátu Univerzity Palackého v Olomouci. Tato možnost se v prosinci naskytla studentům i zaměstnancům této nejstarší moravské univerzity.

Kamerový městský systém v Olomouci slouží policii k ochraně obyvatel i návštěvníků už dvacet čtyři let. Nyní prošel úpravami. Je rozšířený a doplněný o čtyři body v místech s vysokou pouliční kriminalitou.

Návštěvníci areálu olomoucké fakultní nemocnice si připlatí za parkování. Od ledna tam motoristé za hodinu stání místo současné desetikoruny zaplatí korun dvacet. Nemocnice poplatek zvyšuje po třech letech.

Olomoucké divadlo Tramtarie si pro své diváky na předvánoční období přichystalo premiéru komedie Amélie z Hejráku. Inscenace je zasazena do prostředí sídliště na ulici Heyrovského v Olomouci.

V Olomouci vzroste v příštím roce cena tepla. Společnost Olterm a TD, která je společným podnikem radnice a firmy Veolia Energie ČR, pro své odběratele na území města zvýší ceny tepelné energie od 1. ledna.

MOBILNÍ RADNICE NA MASARYKOVĚ NÁMĚSTÍ

Přijďte se v pátek 20. října (10:00-12:00) na Masarykovo náměstí zeptat vedení města na to, co vás zajímá. Mj. se s...

Branný závod pro žáky základních škol

V úterý 3. října proběhl na Sv. Kopečku v areálu ZOO a jeho blízkém okolí již dvaadvacátý ročník branného závodu pro...

Neuteklo vám?

00:05:15

Téma týdne 39/2023

Rozsáhlá rekonstrukce Kmochovy ulice v Olomouci a okolních prostranství je u konce. Práce tu začaly koncem letošního dubna. Nově opravená silnice už začala sloužit svému účelu.
00:02:45

Šternberskou ZUŠ ozdobí obří nástěnná malba. Vytváří ji malíř z Francie

Budovu základní umělecké školy ve Šternberku už brzy ozdobí obří nástěnná malba. Takzvaný murál na jedné...
00:00:36

Olomoucký Street Art Festival proměnil sedm veřejných ploch v moderní umění

V Olomouci skončil šestnáctý ročník Street Art Festivalu, přehlídky současného pouličního umění. Účastnilo se ho 14...
00:06:44

Kraj zblízka 40/2023

V Kojetíně postavili nejmodernější logistickou halu v zemi. Robotické distribuční centrum americké společnosti Amazon navštívili i...
00:05:15

Téma týdne 39/2023

Rozsáhlá rekonstrukce Kmochovy ulice v Olomouci a okolních prostranství je u konce. Práce tu začaly koncem...