Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
St, 8. 2. 2023.

Svátek má Milada.

CzechEnglishPolishUkrainian
-0.3 C
Olomouc
0.8 C
Prostějov
0.8 C
Přerov
-0.4 C
Šumperk
0.4 C
Jeseník
Středa, 8. února 2023.

Svátek má Milada.  Dobré odpoledne.

Víte, že? 51/2021

Plynulou jízdu tramvají v Olomouci komplikují bezohlední řidiči, kteří parkují tam, kde nemají.

Olomoucká charita se připravuje na tříkrálovou sbírku. Jedna z největších dobrovolnických akcí v Česku se bude už tradičně konat na začátku nového roku.

Rekordní účast v soutěži o jméno vánočního stromu na náměstí letos zaznamenala olomoucká radnice. Organizátorům přišlo 395 výtvarných návrhů. To je nejvíc za celou dobu, co se soutěž koná.

Olomoucké technické služby se v rámci zimní údržby v sedmadvaceti městských částech starají o více než 320 kilometrů chodníků a zhruba 290 kilometrů komunikací. Zimní sezóna pracovníkům městské společnosti začíná 1. listopadu a končí se závěrem března.

Nechat se očkovat proti koronaviru v historických prostorách rektorátu Univerzity Palackého v Olomouci. Tato možnost se v prosinci naskytla studentům i zaměstnancům této nejstarší moravské univerzity.

Kamerový městský systém v Olomouci slouží policii k ochraně obyvatel i návštěvníků už dvacet čtyři let. Nyní prošel úpravami. Je rozšířený a doplněný o čtyři body v místech s vysokou pouliční kriminalitou.

Návštěvníci areálu olomoucké fakultní nemocnice si připlatí za parkování. Od ledna tam motoristé za hodinu stání místo současné desetikoruny zaplatí korun dvacet. Nemocnice poplatek zvyšuje po třech letech.

Olomoucké divadlo Tramtarie si pro své diváky na předvánoční období přichystalo premiéru komedie Amélie z Hejráku. Inscenace je zasazena do prostředí sídliště na ulici Heyrovského v Olomouci.

V Olomouci vzroste v příštím roce cena tepla. Společnost Olterm a TD, která je společným podnikem radnice a firmy Veolia Energie ČR, pro své odběratele na území města zvýší ceny tepelné energie od 1. ledna.

Blíží se Den dětské onkologie! Vybavte se symbolem podpory – zlatou…

Šířit povědomí o problematice dětské onkologie, detabuizovat onkologická onemocnění dětí, představit pokroky v léčbě a především vzdát hold všem dětským pacientům...

PLÁNOVANÁ ODSTÁVKA ELEKTRICKÉ ENERGIE

ČEZ Distribuce a.s. informuje, že ve středu 1. března od 10.00 do 15.00 dojde k přerušení dodávky elektřiny u dotčených odběrných míst na...

Neuteklo vám?

00:06:15

Kraj zblízka 06/2023

V prvním únorovém vydání pořadu Kraj zblízka navštívíme knihovnu v Bochoři a také knihovnu v Přerově. Povíme si, jak vlastně knihovny v kraji fungují a že je olomoucké hejtmanství...
00:02:09

Objíždění čekající tramvaje zleva je nebezpečné. Řidičům navíc hrozí pokuta

Strážníci městské policie se v centru Olomouce v poslední době setkávají s nebezpečným nešvarem. Někteří motoristé...
00:00:40

Policejní kontroly chat odhalily závažné nedostatky

Šternberští policisté se zaměřili na kontrolu chatových oblastí. Ty probíhají několikrát do roka hlavně v zimním...
00:05:10

Otevřená radnice 06/2023

Stanou se jednorázové papírové kelímky na olomouckých vánočních trzích minulostí? Jakým ekologičtějším řešením by případně mohly...
00:06:15

Kraj zblízka 06/2023

V prvním únorovém vydání pořadu Kraj zblízka navštívíme knihovnu v Bochoři a také knihovnu v Přerově....