Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Čt, 29. 9. 2022.

Svátek má Michal.

CzechEnglishPolishUkrainian
8.9 C
Olomouc
8.7 C
Prostějov
9.5 C
Přerov
7.6 C
Šumperk
6.8 C
Jeseník
Čtvrtek, 29. září 2022.

Svátek má Michal.  Dobré ráno.

Víte, že? 51/2021

Plynulou jízdu tramvají v Olomouci komplikují bezohlední řidiči, kteří parkují tam, kde nemají.

Olomoucká charita se připravuje na tříkrálovou sbírku. Jedna z největších dobrovolnických akcí v Česku se bude už tradičně konat na začátku nového roku.

Rekordní účast v soutěži o jméno vánočního stromu na náměstí letos zaznamenala olomoucká radnice. Organizátorům přišlo 395 výtvarných návrhů. To je nejvíc za celou dobu, co se soutěž koná.

Olomoucké technické služby se v rámci zimní údržby v sedmadvaceti městských částech starají o více než 320 kilometrů chodníků a zhruba 290 kilometrů komunikací. Zimní sezóna pracovníkům městské společnosti začíná 1. listopadu a končí se závěrem března.

Nechat se očkovat proti koronaviru v historických prostorách rektorátu Univerzity Palackého v Olomouci. Tato možnost se v prosinci naskytla studentům i zaměstnancům této nejstarší moravské univerzity.

Kamerový městský systém v Olomouci slouží policii k ochraně obyvatel i návštěvníků už dvacet čtyři let. Nyní prošel úpravami. Je rozšířený a doplněný o čtyři body v místech s vysokou pouliční kriminalitou.

Návštěvníci areálu olomoucké fakultní nemocnice si připlatí za parkování. Od ledna tam motoristé za hodinu stání místo současné desetikoruny zaplatí korun dvacet. Nemocnice poplatek zvyšuje po třech letech.

Olomoucké divadlo Tramtarie si pro své diváky na předvánoční období přichystalo premiéru komedie Amélie z Hejráku. Inscenace je zasazena do prostředí sídliště na ulici Heyrovského v Olomouci.

V Olomouci vzroste v příštím roce cena tepla. Společnost Olterm a TD, která je společným podnikem radnice a firmy Veolia Energie ČR, pro své odběratele na území města zvýší ceny tepelné energie od 1. ledna.

Ještě máte šanci. Přihlaste se do soutěže za společenskou odpovědnost

Termín pro podání přihlášek končí už 30. září.

Prague Science Film Fest zve diváky na fascinující příběhy ze světa přírody

Fascinující příběhy ze světa přírody a originální vypravěčské formy nabídne festival Prague Science Film Fest (PSFF), který se koná od 10....

Neuteklo vám?

00:05:19

Téma týdne 38/2022

Olomoucké Horní náměstí v minulém týdnu patřilo profesionálním i amatérským sportovcům všech věkových kategorií. Třídenním festivalem tam vyvrcholil projekt Sportuje celá Olomouc 2022.
00:02:47

Ve volbách ve velkých městech v Olomouckém kraji dominovalo hnutí ANO

Uplynulý volební víkend byl v Olomouckém kraji úspěšný zejména pro hnutí ANO. V Olomouci získalo téměř...
00:00:33

Nový ultrazvuk v přerovské nemocnici pomůže s přesnějším odhalením metastáz

Nový ultrazvuk za více než 3 miliony korun zakoupila přerovská nemocnice. Určen je pro laparoskopická a...
00:06:37

Kraj zblízka 39/2022

V první reportáži pořadu Kraj zblízka tentokrát navštívíme nově zrekonstruovaný Domov Alfréda Skeneho v Pavlovicích u...
00:05:19

Téma týdne 38/2022

Olomoucké Horní náměstí v minulém týdnu patřilo profesionálním i amatérským sportovcům všech věkových kategorií. Třídenním festivalem...