Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Ne, 26. 6. 2022.

Svátek má Adriana.

CzechEnglishPolishUkrainian
27.4 C
Olomouc
28.2 C
Prostějov
28 C
Přerov
28.9 C
Šumperk
29.2 C
Jeseník
Neděle, 26. června 2022.

Svátek má Adriana.  Dobré odpoledne.

Víte, že? 51/2021

Plynulou jízdu tramvají v Olomouci komplikují bezohlední řidiči, kteří parkují tam, kde nemají.

Olomoucká charita se připravuje na tříkrálovou sbírku. Jedna z největších dobrovolnických akcí v Česku se bude už tradičně konat na začátku nového roku.

Rekordní účast v soutěži o jméno vánočního stromu na náměstí letos zaznamenala olomoucká radnice. Organizátorům přišlo 395 výtvarných návrhů. To je nejvíc za celou dobu, co se soutěž koná.

Olomoucké technické služby se v rámci zimní údržby v sedmadvaceti městských částech starají o více než 320 kilometrů chodníků a zhruba 290 kilometrů komunikací. Zimní sezóna pracovníkům městské společnosti začíná 1. listopadu a končí se závěrem března.

Nechat se očkovat proti koronaviru v historických prostorách rektorátu Univerzity Palackého v Olomouci. Tato možnost se v prosinci naskytla studentům i zaměstnancům této nejstarší moravské univerzity.

Kamerový městský systém v Olomouci slouží policii k ochraně obyvatel i návštěvníků už dvacet čtyři let. Nyní prošel úpravami. Je rozšířený a doplněný o čtyři body v místech s vysokou pouliční kriminalitou.

Návštěvníci areálu olomoucké fakultní nemocnice si připlatí za parkování. Od ledna tam motoristé za hodinu stání místo současné desetikoruny zaplatí korun dvacet. Nemocnice poplatek zvyšuje po třech letech.

Olomoucké divadlo Tramtarie si pro své diváky na předvánoční období přichystalo premiéru komedie Amélie z Hejráku. Inscenace je zasazena do prostředí sídliště na ulici Heyrovského v Olomouci.

V Olomouci vzroste v příštím roce cena tepla. Společnost Olterm a TD, která je společným podnikem radnice a firmy Veolia Energie ČR, pro své odběratele na území města zvýší ceny tepelné energie od 1. ledna.

Soupeři pro Rakousko potvrzeni: Sigmu čeká gigant

Soupeři pro rakouské soustředění jsou potvrzeni. A fanoušci Hanáků se mají na co těšit. V rakouském Hartbergu se Sigma utká i s jedním...

Trenér U19 Janotka o sedmém místě, posunu hráčů i nových talentech

Dorostenecká devatenáctka skončila ve své soutěži letos na sedmém místě. "Z pohledu umístění to byla průměrná sezona. Polepšili jsme si o...

Neuteklo vám?

00:04:25

Otevřená radnice 25/2022

Proč se v rámci stavby tramvajové trati v Rooseveltově ulici objevilo tolik semaforů? A proč na nový úsek cyklostezky z Holického lesa navazuje pouze polní cesta? Na tyto otázky...
00:02:18

Největší zásah na drogové scéně v historii kraje, obviněným hrozí až 18 let...

Největší zásah na drogové scéně v historii Olomouckého kraje. Těmito slovy označuje policie akce při nichž...
00:00:34

Původně jezdila v Šumperku. Vysloužilá sanitka nyní pomůže městu Černivci na Ukrajině

Kompletně vybavená sanitka, která měla svou původní domovskou stanici v Šumperku, bude už brzy sloužit v...
00:05:26

Téma týdne 25/2022

Olomouc také letos v létě zkrášlí bohatá květinová výzdoba. V centru města se postupně objevuje v...
00:04:25

Otevřená radnice 25/2022

Proč se v rámci stavby tramvajové trati v Rooseveltově ulici objevilo tolik semaforů? A proč na...