Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Čt, 29. 9. 2022.

Svátek má Michal.

CzechEnglishPolishUkrainian
8.9 C
Olomouc
8.7 C
Prostějov
9.5 C
Přerov
7.6 C
Šumperk
6.8 C
Jeseník
Čtvrtek, 29. září 2022.

Svátek má Michal.  Dobré ráno.

Víte, že? 49/2021

Vzácnou návštěvu zažila koncem listopadu olomoucká radnice. Do města přijel slavný režisér Juraj Jakubisko se svou ženou herečkou a filmovou producentkou Deanou Horváthovou.

V repertoáru Moravského divadla se vůbec poprvé objevilo dílo prostějovského rodáka spisovatele a scénáristy Vladimíra Körnera. Adaptaci novely Zánik samoty Berhof převedl do jevištní podoby bývalý umělecký šéf pražského Dejvického divadla Miroslav Krobot.

Policisté i občanští zaměstnanci policie z Olomouckého kraje se i letos zapojili do charitativní akce s názvem Vánoční hvězda, kterou pořádá sdružení Šance.

Olomoucké městské lesy se připravují na prodej vánočních stromečků. Lidem je každoročně nabízejí v areálu Výstaviště Flora. Jinak by tomu nemělo být ani letošní rok.

Vyšší komfort nabízí studentům Univerzity Palackého v Olomouci nově zrekonstruovaná vysokoškolská kolej 17. listopadu. Oprava budovy přišla na více než 62 milionů korun.

Do obnovy vodohospodářské infrastruktury v Olomouci v příštím roce půjde skoro 87 milionů korun. Peníze chce radnice investovat do oprav, rekonstrukcí a rozvoje vodovodů a kanalizací. V roce 2022 má také začít výstavba moderní nízkoteplotní sušárny kalů. Vznikne v areálu olomoucké čistírny odpadních vod na Nových Sadech.

Problémy s dodávkami tepla zažili na konci listopadu obyvatelé Olomouce. V teplárně totiž došlo k poruše jednoho z hlavních tepelných zdrojů pro město.

Největší rekonstrukcí za posledních sto let prochází už od roku 2018 kostel svatého Mořice v Olomouci. Práce se týkaly i jižní věže, která je od července zpřístupněna veřejnosti. Ve věži vznikne nové muzeum. Přesunout by se tam měla jedna ze soch pozdně gotického sousoší Olivetské hory.

Ještě máte šanci. Přihlaste se do soutěže za společenskou odpovědnost

Termín pro podání přihlášek končí už 30. září.

Prague Science Film Fest zve diváky na fascinující příběhy ze světa přírody

Fascinující příběhy ze světa přírody a originální vypravěčské formy nabídne festival Prague Science Film Fest (PSFF), který se koná od 10....

Neuteklo vám?

00:06:37

Kraj zblízka 39/2022

V první reportáži pořadu Kraj zblízka tentokrát navštívíme nově zrekonstruovaný Domov Alfréda Skeneho v Pavlovicích u Přerova. Někdejší zámek patří Olomouckému kraji, který v něm zřizuje domov pro seniory. V...
00:02:47

Ve volbách ve velkých městech v Olomouckém kraji dominovalo hnutí ANO

Uplynulý volební víkend byl v Olomouckém kraji úspěšný zejména pro hnutí ANO. V Olomouci získalo téměř...
00:00:33

Nový ultrazvuk v přerovské nemocnici pomůže s přesnějším odhalením metastáz

Nový ultrazvuk za více než 3 miliony korun zakoupila přerovská nemocnice. Určen je pro laparoskopická a...
00:06:37

Kraj zblízka 39/2022

V první reportáži pořadu Kraj zblízka tentokrát navštívíme nově zrekonstruovaný Domov Alfréda Skeneho v Pavlovicích u...
00:05:19

Téma týdne 38/2022

Olomoucké Horní náměstí v minulém týdnu patřilo profesionálním i amatérským sportovcům všech věkových kategorií. Třídenním festivalem...