Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Ne, 26. 6. 2022.

Svátek má Adriana.

CzechEnglishPolishUkrainian
26.1 C
Olomouc
25.9 C
Prostějov
23.5 C
Přerov
26.4 C
Šumperk
25 C
Jeseník
Neděle, 26. června 2022.

Svátek má Adriana.  Dobré odpoledne.

Víte, že? 49/2021

Vzácnou návštěvu zažila koncem listopadu olomoucká radnice. Do města přijel slavný režisér Juraj Jakubisko se svou ženou herečkou a filmovou producentkou Deanou Horváthovou.

V repertoáru Moravského divadla se vůbec poprvé objevilo dílo prostějovského rodáka spisovatele a scénáristy Vladimíra Körnera. Adaptaci novely Zánik samoty Berhof převedl do jevištní podoby bývalý umělecký šéf pražského Dejvického divadla Miroslav Krobot.

Policisté i občanští zaměstnanci policie z Olomouckého kraje se i letos zapojili do charitativní akce s názvem Vánoční hvězda, kterou pořádá sdružení Šance.

Olomoucké městské lesy se připravují na prodej vánočních stromečků. Lidem je každoročně nabízejí v areálu Výstaviště Flora. Jinak by tomu nemělo být ani letošní rok.

Vyšší komfort nabízí studentům Univerzity Palackého v Olomouci nově zrekonstruovaná vysokoškolská kolej 17. listopadu. Oprava budovy přišla na více než 62 milionů korun.

Do obnovy vodohospodářské infrastruktury v Olomouci v příštím roce půjde skoro 87 milionů korun. Peníze chce radnice investovat do oprav, rekonstrukcí a rozvoje vodovodů a kanalizací. V roce 2022 má také začít výstavba moderní nízkoteplotní sušárny kalů. Vznikne v areálu olomoucké čistírny odpadních vod na Nových Sadech.

Problémy s dodávkami tepla zažili na konci listopadu obyvatelé Olomouce. V teplárně totiž došlo k poruše jednoho z hlavních tepelných zdrojů pro město.

Největší rekonstrukcí za posledních sto let prochází už od roku 2018 kostel svatého Mořice v Olomouci. Práce se týkaly i jižní věže, která je od července zpřístupněna veřejnosti. Ve věži vznikne nové muzeum. Přesunout by se tam měla jedna ze soch pozdně gotického sousoší Olivetské hory.

Soupeři pro Rakousko potvrzeni: Sigmu čeká gigant

Soupeři pro rakouské soustředění jsou potvrzeni. A fanoušci Hanáků se mají na co těšit. V rakouském Hartbergu se Sigma utká i s jedním...

Trenér U19 Janotka o sedmém místě, posunu hráčů i nových talentech

Dorostenecká devatenáctka skončila ve své soutěži letos na sedmém místě. "Z pohledu umístění to byla průměrná sezona. Polepšili jsme si o...

Neuteklo vám?

00:05:26

Téma týdne 25/2022

Olomouc také letos v létě zkrášlí bohatá květinová výzdoba. V centru města se postupně objevuje v těchto dnech. Její téma nebylo zvoleno náhodou.
00:02:18

Největší zásah na drogové scéně v historii kraje, obviněným hrozí až 18 let...

Největší zásah na drogové scéně v historii Olomouckého kraje. Těmito slovy označuje policie akce při nichž...
00:00:34

Původně jezdila v Šumperku. Vysloužilá sanitka nyní pomůže městu Černivci na Ukrajině

Kompletně vybavená sanitka, která měla svou původní domovskou stanici v Šumperku, bude už brzy sloužit v...
00:05:26

Téma týdne 25/2022

Olomouc také letos v létě zkrášlí bohatá květinová výzdoba. V centru města se postupně objevuje v...
00:04:25

Otevřená radnice 25/2022

Proč se v rámci stavby tramvajové trati v Rooseveltově ulici objevilo tolik semaforů? A proč na...