Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
St, 8. 2. 2023.

Svátek má Milada.

CzechEnglishPolishUkrainian
-1.2 C
Olomouc
-0.7 C
Prostějov
-0.1 C
Přerov
-0.8 C
Šumperk
-1.8 C
Jeseník
Středa, 8. února 2023.

Svátek má Milada.  Dobré odpoledne.

Víte, že? 49/2021

Vzácnou návštěvu zažila koncem listopadu olomoucká radnice. Do města přijel slavný režisér Juraj Jakubisko se svou ženou herečkou a filmovou producentkou Deanou Horváthovou.

V repertoáru Moravského divadla se vůbec poprvé objevilo dílo prostějovského rodáka spisovatele a scénáristy Vladimíra Körnera. Adaptaci novely Zánik samoty Berhof převedl do jevištní podoby bývalý umělecký šéf pražského Dejvického divadla Miroslav Krobot.

Policisté i občanští zaměstnanci policie z Olomouckého kraje se i letos zapojili do charitativní akce s názvem Vánoční hvězda, kterou pořádá sdružení Šance.

Olomoucké městské lesy se připravují na prodej vánočních stromečků. Lidem je každoročně nabízejí v areálu Výstaviště Flora. Jinak by tomu nemělo být ani letošní rok.

Vyšší komfort nabízí studentům Univerzity Palackého v Olomouci nově zrekonstruovaná vysokoškolská kolej 17. listopadu. Oprava budovy přišla na více než 62 milionů korun.

Do obnovy vodohospodářské infrastruktury v Olomouci v příštím roce půjde skoro 87 milionů korun. Peníze chce radnice investovat do oprav, rekonstrukcí a rozvoje vodovodů a kanalizací. V roce 2022 má také začít výstavba moderní nízkoteplotní sušárny kalů. Vznikne v areálu olomoucké čistírny odpadních vod na Nových Sadech.

Problémy s dodávkami tepla zažili na konci listopadu obyvatelé Olomouce. V teplárně totiž došlo k poruše jednoho z hlavních tepelných zdrojů pro město.

Největší rekonstrukcí za posledních sto let prochází už od roku 2018 kostel svatého Mořice v Olomouci. Práce se týkaly i jižní věže, která je od července zpřístupněna veřejnosti. Ve věži vznikne nové muzeum. Přesunout by se tam měla jedna ze soch pozdně gotického sousoší Olivetské hory.

Bez lahvinky ani ránu

Týden výzvy Suchej únor je za námi, a pokud se statisticky ohlédneme tak resumé je následující. Sedm osob bylo převezeno na...

ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA

Ve čtvrtek 16. února v 15.00 se v zasedací místnosti budovy IPOS uskuteční další zasedání zastupitelstva města. Na programu například bude:...

Neuteklo vám?

00:05:19

Téma týdne 5/2023

Vytuň si školu. Tak se jmenuje soutěž díky které mohou žáci olomouckých základních škol zvelebit a vylepšit prostředí ve kterém se vzdělávají. Její třetí ročník startuje právě v těchto...
00:02:09

Objíždění čekající tramvaje zleva je nebezpečné. Řidičům navíc hrozí pokuta

Strážníci městské policie se v centru Olomouce v poslední době setkávají s nebezpečným nešvarem. Někteří motoristé...
00:00:40

Policejní kontroly chat odhalily závažné nedostatky

Šternberští policisté se zaměřili na kontrolu chatových oblastí. Ty probíhají několikrát do roka hlavně v zimním...
00:05:10

Otevřená radnice 06/2023

Stanou se jednorázové papírové kelímky na olomouckých vánočních trzích minulostí? Jakým ekologičtějším řešením by případně mohly...
00:06:15

Kraj zblízka 06/2023

V prvním únorovém vydání pořadu Kraj zblízka navštívíme knihovnu v Bochoři a také knihovnu v Přerově....