Přeložit náš web

Ne, 21. 4. 2024.

Svátek má Alexandra.

1 C
Olomouc
2.1 C
Prostějov
3.3 C
Přerov
0.6 C
Šumperk
-0.7 C
Jeseník
Neděle, 21. dubna 2024.

Svátek má Alexandra.  Dobré ráno.

Víte, že? 49/2021

Vzácnou návštěvu zažila koncem listopadu olomoucká radnice. Do města přijel slavný režisér Juraj Jakubisko se svou ženou herečkou a filmovou producentkou Deanou Horváthovou.

V repertoáru Moravského divadla se vůbec poprvé objevilo dílo prostějovského rodáka spisovatele a scénáristy Vladimíra Körnera. Adaptaci novely Zánik samoty Berhof převedl do jevištní podoby bývalý umělecký šéf pražského Dejvického divadla Miroslav Krobot.

Policisté i občanští zaměstnanci policie z Olomouckého kraje se i letos zapojili do charitativní akce s názvem Vánoční hvězda, kterou pořádá sdružení Šance.

Olomoucké městské lesy se připravují na prodej vánočních stromečků. Lidem je každoročně nabízejí v areálu Výstaviště Flora. Jinak by tomu nemělo být ani letošní rok.

Vyšší komfort nabízí studentům Univerzity Palackého v Olomouci nově zrekonstruovaná vysokoškolská kolej 17. listopadu. Oprava budovy přišla na více než 62 milionů korun.

Do obnovy vodohospodářské infrastruktury v Olomouci v příštím roce půjde skoro 87 milionů korun. Peníze chce radnice investovat do oprav, rekonstrukcí a rozvoje vodovodů a kanalizací. V roce 2022 má také začít výstavba moderní nízkoteplotní sušárny kalů. Vznikne v areálu olomoucké čistírny odpadních vod na Nových Sadech.

Problémy s dodávkami tepla zažili na konci listopadu obyvatelé Olomouce. V teplárně totiž došlo k poruše jednoho z hlavních tepelných zdrojů pro město.

Největší rekonstrukcí za posledních sto let prochází už od roku 2018 kostel svatého Mořice v Olomouci. Práce se týkaly i jižní věže, která je od července zpřístupněna veřejnosti. Ve věži vznikne nové muzeum. Přesunout by se tam měla jedna ze soch pozdně gotického sousoší Olivetské hory.

Nový skatepark byl slavnostně otevřen

Navzdory vrtošivému počasí se na novém skateparku v Žáčkově ulici v sobotu sešly desítky "skej'táků, aby ho pokřtili na akci "Grand...

Jak správně komunikovat vědu? Třeba jako AFO

Je to příliš složité. Tomu by obyčejný člověk nerozuměl. To se nedá jednoduše vysvětlit. O čem je řeč? O vědě. Přesněji o tom, jak...

Neuteklo vám?

00:06:45

Kraj zblízka 16/2024

Olomoucký kraj vlastní přes tři tisíce kilometrů silnic II. a III. tříd. Velká část z nich potřebuje opravu a kraj dlouhodobě bojuje s nedostatkem finančních prostředků. Letos do nich...
00:02:17

Jesenická policie dostala nové váhy na kamiony

Olomoucký kraj poskytl jesenické policii nové nízkorychlostní váhy, které jí umožní okamžité monitorování hmotnosti kamionů. V...
00:00:28

V Olomouci se připravuje Divadelní Flora, program nabídne 24 inscenací

27. ročník mezinárodního multižánrového festivalu Divadelní Flora se blíží. Letošním mottem je volnost. Od 9. do...
00:05:25

Téma týdne 16/2024

Sluňákov – centrum ekologických aktivit města Olomouce pořádá Ekologické dny Olomouc. Největší environmentální festival v České...
00:09:16

Otevřená radnice 16/2024

V ulici Balcárkova jsou dlouhé roky potíže s nadměrným provozem nákladních aut. Projíždí tudy do tamní...