Přeložit náš web

St, 4. 10. 2023.

Svátek má František.

11.4 C
Olomouc
11.1 C
Prostějov
12.1 C
Přerov
11.1 C
Šumperk
8.9 C
Jeseník
Středa, 4. října 2023.

Svátek má František.  Dobré ráno.

Víte, že? 49/2021

Vzácnou návštěvu zažila koncem listopadu olomoucká radnice. Do města přijel slavný režisér Juraj Jakubisko se svou ženou herečkou a filmovou producentkou Deanou Horváthovou.

V repertoáru Moravského divadla se vůbec poprvé objevilo dílo prostějovského rodáka spisovatele a scénáristy Vladimíra Körnera. Adaptaci novely Zánik samoty Berhof převedl do jevištní podoby bývalý umělecký šéf pražského Dejvického divadla Miroslav Krobot.

Policisté i občanští zaměstnanci policie z Olomouckého kraje se i letos zapojili do charitativní akce s názvem Vánoční hvězda, kterou pořádá sdružení Šance.

Olomoucké městské lesy se připravují na prodej vánočních stromečků. Lidem je každoročně nabízejí v areálu Výstaviště Flora. Jinak by tomu nemělo být ani letošní rok.

Vyšší komfort nabízí studentům Univerzity Palackého v Olomouci nově zrekonstruovaná vysokoškolská kolej 17. listopadu. Oprava budovy přišla na více než 62 milionů korun.

Do obnovy vodohospodářské infrastruktury v Olomouci v příštím roce půjde skoro 87 milionů korun. Peníze chce radnice investovat do oprav, rekonstrukcí a rozvoje vodovodů a kanalizací. V roce 2022 má také začít výstavba moderní nízkoteplotní sušárny kalů. Vznikne v areálu olomoucké čistírny odpadních vod na Nových Sadech.

Problémy s dodávkami tepla zažili na konci listopadu obyvatelé Olomouce. V teplárně totiž došlo k poruše jednoho z hlavních tepelných zdrojů pro město.

Největší rekonstrukcí za posledních sto let prochází už od roku 2018 kostel svatého Mořice v Olomouci. Práce se týkaly i jižní věže, která je od července zpřístupněna veřejnosti. Ve věži vznikne nové muzeum. Přesunout by se tam měla jedna ze soch pozdně gotického sousoší Olivetské hory.

MOBILNÍ RADNICE NA MASARYKOVĚ NÁMĚSTÍ

Přijďte se v pátek 20. října (10:00-12:00) na Masarykovo náměstí zeptat vedení města na to, co vás zajímá. Mj. se s...

Branný závod pro žáky základních škol

V úterý 3. října proběhl na Sv. Kopečku v areálu ZOO a jeho blízkém okolí již dvaadvacátý ročník branného závodu pro...

Neuteklo vám?

00:06:44

Kraj zblízka 40/2023

V Kojetíně postavili nejmodernější logistickou halu v zemi. Robotické distribuční centrum americké společnosti Amazon navštívili i zástupci Olomouckého kraje. Profesionálních hasiči z Přerova pomáhali osm dní s likvidací rozsáhlých požárů...
00:02:45

Šternberskou ZUŠ ozdobí obří nástěnná malba. Vytváří ji malíř z Francie

Budovu základní umělecké školy ve Šternberku už brzy ozdobí obří nástěnná malba. Takzvaný murál na jedné...
00:00:36

Olomoucký Street Art Festival proměnil sedm veřejných ploch v moderní umění

V Olomouci skončil šestnáctý ročník Street Art Festivalu, přehlídky současného pouličního umění. Účastnilo se ho 14...
00:06:44

Kraj zblízka 40/2023

V Kojetíně postavili nejmodernější logistickou halu v zemi. Robotické distribuční centrum americké společnosti Amazon navštívili i...
00:05:15

Téma týdne 39/2023

Rozsáhlá rekonstrukce Kmochovy ulice v Olomouci a okolních prostranství je u konce. Práce tu začaly koncem...