Přeložit náš web

Út, 5. 12. 2023.

Svátek má Jitka.

-1 C
Olomouc
-0.9 C
Prostějov
0.2 C
Přerov
-2 C
Šumperk
-2.1 C
Jeseník
Úterý, 5. prosince 2023.

Svátek má Jitka.  Dobré odpoledne.

Víte, že 30/2023

Olomouc má titul Obec přátelská rodině a seniorům. Více než jeden milion korun na aktivity pro rodiny a nejstarší občany získala Olomouc za úspěch v celostátní soutěži Obec přátelská rodině a seniorům. Získanou dotaci město využije na realizaci prorodinných a seniorských aktivit.

ZOO testuje nový parkovací systé. Návštěvníci ZOO Olomouc nebudou muset složitě hledat volné místo na zaparkování. Dozví se o nich díky novému parkovacímu systému. Na 14 digitálních cedulích monitoruje kapacitní obsazenost celkem pěti parkovišť. Město Olomouc na jeho spuštění investovalo 15 milionů korun.

Na rušné Velkomoravské se vyměňuje středové zábradlí. V úseku mezi křižovatkami se Schweitzerovou a s Rooseveltovou ulicí. Nové zábradlí má zajistit bezpečné přecházení této rušné silnice pouze na vyhrazených místech. Práce tady potrvají až do 28. srpna.

Herce a herečky v Moravském divadle v Olomouci s koncem sezony vystřídali stavební dělníci. Po celé prázdniny budou na budově opravovat fasádu. Pracovat ale bude i uvnitř divadla. Rekonstrukce samotné fasády vyjde zřizovatele (tedy město) na zhruba dva miliony a dvě stě tisíc korun. Dotaci 120 tisíc korun pak pošle ministerstvo kultury.

Vězni z olomoucké Vazební věznice sázeli levandule, rozkvetlé království teď mají v Domově pro ženy a matky s dětmi na Holečkově ulici v Olomouci. Zanedbanou půdu vyčistili a zkultivovali a poté záhony osadili bylinkami a levandulemi.

Rudolfovu alej v Olomouci zdobí ornamentální záhony. Dva velké u vodotrysku v centrální části Rudolfovy aleje zdobí téměř 4000 rostlin. Zbytek záhonů v aleji  pak zůstává v moderním stylu trvalkových záhonů, na kterých během celého roku bude vždy alespoň část rostlin v květu.

Zoo Olomouc odchovala hrabáče! Porodit ještě neznamená odchovat. Přesně takové pravidlo platí u hrabáčů kapských. V olomoucké zoo se ale odchov podařil!

Fakultní nemocnice Olomouc otevřela Centrum zdraví a prevence,…

Léčba již akutního onemocnění je až posledním stadiem péče o zdraví a každá investice do prevence se mnohonásobně vrátí jak našemu...

Zasloužilý dárce se zapsal do Zlaté knihy města

Celkem 270 bezplatných odběrů krve a krevní plazmy již absolvoval pan Vladimír Matějíček ze Středolesí. Jako ocenění  za toto impozantní číslo...

Neuteklo vám?

00:05:26

Víte, že? 48/2023

Město Olomouc si nechalo vypracovat podrobnou analýzu o možnostech sloučení dvou významných olomouckých kulturních institucí, Moravského divadla a Moravské filharmonie. Město Olomouc nesouhlasí s povinným zálohováním PET lahví. Přijalo deklaraci,...
00:02:29

V Olomouci vznikne nové komunitní centrum. Pomůže lidem s těžší formou autismu

Poklepáním na základní kámen minulý týden symbolicky začala stavba nového komunitního centra JAN v Olomouci. Budova...
00:00:30

Olomoucká Charita otevřela noční centrum pro lidi bez domova

Chladné zimní měsíce jsou pro lidi bez domova nejkritičtějším obdobím roku. Nízkoprahové služby proto najíždí na...
00:06:46

Kraj zblízka 49/2023

Radní Olomouckého kraje se vypravili na Šumpersko. Navštívili významnou strojírenskou společnost v regionu. S místními podnikateli,...
00:05:11

Téma týdne 48/2023

Obliba Olomouce jako destinace na výlet mezi lidmi roste. V těchto dnech to ostatně dokládají i...