Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
St, 28. 9. 2022.

Svátek má Václav.

CzechEnglishPolishUkrainian
6.7 C
Olomouc
6.7 C
Prostějov
6.4 C
Přerov
7 C
Šumperk
7.2 C
Jeseník
Středa, 28. září 2022.

Svátek má Václav.  Dobré ráno.

Víte, že? 3/2022

Olomouc má nový sběrný dvůr na objemný odpad. Technické služby ho otevřely v ulici Andělská v Nových sadech.

Tradiční předávání dárků prvnímu dítěti města Olomouce roku 2022 proběhlo jen zprostředkovaně. Důvodem byla proticovidová opatření.

Od 1. ledna je v platnosti vyhláška o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství na území města Olomouce.

Olomoucká ZOO na Svatém Kopečku byla otevřena v roce 1956. Od té doby do ní zavítalo více než 16,5 milionu návštěvníků. V loňském roce jich bylo přes 367 tisíc, šlo o nejvyšší návštěvnost za posledních 10 let.

Z Horního náměstí v Olomouci už zmizel vánoční strom. Jedle původem z Hluboček, která od olomouckých dětí dostala jméno Hanáček, teď najde nové využití. Radnice kmen věnovala řezbářské škole v Tovačově.

Moravské divadlo Olomouc bude mít od nové sezóny nové vedení souboru opery a operety. Stávajícího šéfa Miloslava Oswalda vystřídá ve funkci Veronika Loulová.

V Olomouci je uzavřena křižovatka ulic Schweitzerova, Zikova a Jeremiášova, pro veškerý provoz. Kvůli celkové přestavbě, která potrvá až do 15. května.

V olomoucké Fakultní nemocnici byly slavnostně uvedeny do provozu tři nové lineární urychlovače. Výrazně zlepší kvalitu péče o pacienty s onkologickým onemocněním.

Sigmáci v repre: Šíp a Kubát pomohli k vítězstvím

Celkem pět Sigmáků zasáhlo v průběhu této reprezentační přestávky do zápasů v dresu národního týmu. Jáchym Šíp absolvoval sraz s dvacítkou, tři hráči nastoupil......

Dopravní podnik posílí tramvajové spoje k výstavišti

Z důvodu konání podzimní etapy zahradnické výstavy Flora dojde v termínu od 29. září do 2. října 2022 k posílení tramvajových...

Neuteklo vám?

00:05:19

Téma týdne 38/2022

Olomoucké Horní náměstí v minulém týdnu patřilo profesionálním i amatérským sportovcům všech věkových kategorií. Třídenním festivalem tam vyvrcholil projekt Sportuje celá Olomouc 2022.
00:02:47

Ve volbách ve velkých městech v Olomouckém kraji dominovalo hnutí ANO

Uplynulý volební víkend byl v Olomouckém kraji úspěšný zejména pro hnutí ANO. V Olomouci získalo téměř...
00:00:33

Nový ultrazvuk v přerovské nemocnici pomůže s přesnějším odhalením metastáz

Nový ultrazvuk za více než 3 miliony korun zakoupila přerovská nemocnice. Určen je pro laparoskopická a...
00:06:37

Kraj zblízka 39/2022

V první reportáži pořadu Kraj zblízka tentokrát navštívíme nově zrekonstruovaný Domov Alfréda Skeneho v Pavlovicích u...
00:05:19

Téma týdne 38/2022

Olomoucké Horní náměstí v minulém týdnu patřilo profesionálním i amatérským sportovcům všech věkových kategorií. Třídenním festivalem...