Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
St, 8. 2. 2023.

Svátek má Milada.

CzechEnglishPolishUkrainian
-1.2 C
Olomouc
-0.7 C
Prostějov
-0.1 C
Přerov
-0.8 C
Šumperk
-1.8 C
Jeseník
Středa, 8. února 2023.

Svátek má Milada.  Dobré odpoledne.

Víte, že? 3/2022

Olomouc má nový sběrný dvůr na objemný odpad. Technické služby ho otevřely v ulici Andělská v Nových sadech.

Tradiční předávání dárků prvnímu dítěti města Olomouce roku 2022 proběhlo jen zprostředkovaně. Důvodem byla proticovidová opatření.

Od 1. ledna je v platnosti vyhláška o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství na území města Olomouce.

Olomoucká ZOO na Svatém Kopečku byla otevřena v roce 1956. Od té doby do ní zavítalo více než 16,5 milionu návštěvníků. V loňském roce jich bylo přes 367 tisíc, šlo o nejvyšší návštěvnost za posledních 10 let.

Z Horního náměstí v Olomouci už zmizel vánoční strom. Jedle původem z Hluboček, která od olomouckých dětí dostala jméno Hanáček, teď najde nové využití. Radnice kmen věnovala řezbářské škole v Tovačově.

Moravské divadlo Olomouc bude mít od nové sezóny nové vedení souboru opery a operety. Stávajícího šéfa Miloslava Oswalda vystřídá ve funkci Veronika Loulová.

V Olomouci je uzavřena křižovatka ulic Schweitzerova, Zikova a Jeremiášova, pro veškerý provoz. Kvůli celkové přestavbě, která potrvá až do 15. května.

V olomoucké Fakultní nemocnici byly slavnostně uvedeny do provozu tři nové lineární urychlovače. Výrazně zlepší kvalitu péče o pacienty s onkologickým onemocněním.

Blíží se Den dětské onkologie! Vybavte se symbolem podpory – zlatou…

Šířit povědomí o problematice dětské onkologie, detabuizovat onkologická onemocnění dětí, představit pokroky v léčbě a především vzdát hold všem dětským pacientům...

PLÁNOVANÁ ODSTÁVKA ELEKTRICKÉ ENERGIE

ČEZ Distribuce a.s. informuje, že ve středu 1. března od 10.00 do 15.00 dojde k přerušení dodávky elektřiny u dotčených odběrných míst na...

Neuteklo vám?

00:06:15

Kraj zblízka 06/2023

V prvním únorovém vydání pořadu Kraj zblízka navštívíme knihovnu v Bochoři a také knihovnu v Přerově. Povíme si, jak vlastně knihovny v kraji fungují a že je olomoucké hejtmanství...
00:02:09

Objíždění čekající tramvaje zleva je nebezpečné. Řidičům navíc hrozí pokuta

Strážníci městské policie se v centru Olomouce v poslední době setkávají s nebezpečným nešvarem. Někteří motoristé...
00:00:40

Policejní kontroly chat odhalily závažné nedostatky

Šternberští policisté se zaměřili na kontrolu chatových oblastí. Ty probíhají několikrát do roka hlavně v zimním...
00:05:10

Otevřená radnice 06/2023

Stanou se jednorázové papírové kelímky na olomouckých vánočních trzích minulostí? Jakým ekologičtějším řešením by případně mohly...
00:06:15

Kraj zblízka 06/2023

V prvním únorovém vydání pořadu Kraj zblízka navštívíme knihovnu v Bochoři a také knihovnu v Přerově....