Přeložit náš web

So, 22. 6. 2024.

Svátek má Pavla.

19.6 C
Olomouc
19.7 C
Prostějov
17.7 C
Přerov
16.3 C
Šumperk
13.7 C
Jeseník
Sobota, 22. června 2024.

Svátek má Pavla.  Dobrý večer.

Víte, že? 3/2022

Olomouc má nový sběrný dvůr na objemný odpad. Technické služby ho otevřely v ulici Andělská v Nových sadech.

Tradiční předávání dárků prvnímu dítěti města Olomouce roku 2022 proběhlo jen zprostředkovaně. Důvodem byla proticovidová opatření.

Od 1. ledna je v platnosti vyhláška o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství na území města Olomouce.

Olomoucká ZOO na Svatém Kopečku byla otevřena v roce 1956. Od té doby do ní zavítalo více než 16,5 milionu návštěvníků. V loňském roce jich bylo přes 367 tisíc, šlo o nejvyšší návštěvnost za posledních 10 let.

Z Horního náměstí v Olomouci už zmizel vánoční strom. Jedle původem z Hluboček, která od olomouckých dětí dostala jméno Hanáček, teď najde nové využití. Radnice kmen věnovala řezbářské škole v Tovačově.

Moravské divadlo Olomouc bude mít od nové sezóny nové vedení souboru opery a operety. Stávajícího šéfa Miloslava Oswalda vystřídá ve funkci Veronika Loulová.

V Olomouci je uzavřena křižovatka ulic Schweitzerova, Zikova a Jeremiášova, pro veškerý provoz. Kvůli celkové přestavbě, která potrvá až do 15. května.

V olomoucké Fakultní nemocnici byly slavnostně uvedeny do provozu tři nové lineární urychlovače. Výrazně zlepší kvalitu péče o pacienty s onkologickým onemocněním.

Z rozbouřené Moravy jsme zachránili 10 vodáků

Dvě skupiny vodáků jsme zachránili v sobotu 22. června vpodvečer u Mladče (OL), když se převrátili s kánoemi při splouvání řeky Moravy. Po...

Dočasné uzavření kanceláře hřbitova

Od 24. června do 4. července 2024 bude kancelář na hřbitově uzavřena z důvodu dovolené. Následují státní svátky 5. a 6....

Neuteklo vám?

Kraj zblízka 25/2024

Šest set tisíc korun stála nová relaxační zóna v Domově seniorů v Nerudově ulici v Prostějově. Prostředky na její vybudování získala tato příspěvková organizace Olomouckého kraje z darů. Jejímu...

V Olomouci se třídil komunální odpad

Před budovou Krajského úřadu v Olomouci proběhl rozbor komunálního odpadu. Cílem akce bylo ukázat dětem, jak...

Za dopravní nehodou byla čivava

Neuhlídala si svoji čivavu. V obci Písečná na Jesenicku 19ženě utekl malý pejsek přes cestu na...

Téma týdne 25/2024

V posledních letech se olomoucké radnici daří investovat do oprav komunikací zhruba sto milionů korun ročně....

Otevřená radnice 25/2024

V Otevřené radnici se budeme věnovat historické tramvaji č. 16, klenotu města. Budou ji moct Olomoučané...