Přeložit náš web

Út, 5. 12. 2023.

Svátek má Jitka.

-1 C
Olomouc
-0.9 C
Prostějov
0.2 C
Přerov
-2 C
Šumperk
-2.1 C
Jeseník
Úterý, 5. prosince 2023.

Svátek má Jitka.  Dobré odpoledne.

Víte, že? 22/2023

V Olomouci v lokalitě Velkomoravská, by mohla vzniknout nová multifunkční hala. Která by nahradila současný zimní stadion.

O třídění gastroodpadu mají lidé v Olomouci zájem. Ukázal to průzkum.

V Olomouci se sešli starostové a starostky a zástupci samospráv z celého Česka. Na 19. volebním sněmu Svazu měst a obcí.

Začala třetí etapa oprav Okružní ulice v Olomouci. Týká se úseku od kruhového objezdu s Hněvotínskou ulicí téměř po odbočení do Jílové ulice.

O letošní 26. ročník Divadelní Flory byl v Olomouci enormní zájem. Mezinárodní multižánrový program shlédlo během dvanácti dnů na šest a půl tisíce diváků.

Pracovní den s náměstky primátora města Olomouce prožila desetičlenná skupinka žáků základních a středních škol, kteří jsou členové Městského zastupitelstva dětí a mládeže.

Od 1. září si cestující v olomoucké MHD připlatí za jízdné. V zóně 71 IDSOK. Zdraženy budou především krátkodobé jízdenky.

Rozsáhlý areál bývalých vojenských opraven na jihu Olomouce, u Velkomoravské ulice, dnes zeje prázdnotou. V budoucnu by tu mohla vzniknout nová čtvrť pro několik tisíc lidí. V realizaci soukromého investora. O plánu se debatovalo na urbanistické konferenci.

Zemřel Josef Jařab, první polistopadový rektor UP Olomouc
Ve věku 85 let zemřel Josef Jařab. Profesor anglické a americké literatury, literární teoretik a překladatel. Stal se prvním polistopadovým rektorem Univerzity Palackého v Olomouci, kterou řídil v letech 1990 až 1997.

Třídenní hudební maratón s názvem MFOpen navštívilo v Olomouci více než devět set posluchačů.

Fakultní nemocnice Olomouc otevřela Centrum zdraví a prevence,…

Léčba již akutního onemocnění je až posledním stadiem péče o zdraví a každá investice do prevence se mnohonásobně vrátí jak našemu...

Zasloužilý dárce se zapsal do Zlaté knihy města

Celkem 270 bezplatných odběrů krve a krevní plazmy již absolvoval pan Vladimír Matějíček ze Středolesí. Jako ocenění  za toto impozantní číslo...

Neuteklo vám?

00:05:26

Víte, že? 48/2023

Město Olomouc si nechalo vypracovat podrobnou analýzu o možnostech sloučení dvou významných olomouckých kulturních institucí, Moravského divadla a Moravské filharmonie. Město Olomouc nesouhlasí s povinným zálohováním PET lahví. Přijalo deklaraci,...
00:02:29

V Olomouci vznikne nové komunitní centrum. Pomůže lidem s těžší formou autismu

Poklepáním na základní kámen minulý týden symbolicky začala stavba nového komunitního centra JAN v Olomouci. Budova...
00:00:30

Olomoucká Charita otevřela noční centrum pro lidi bez domova

Chladné zimní měsíce jsou pro lidi bez domova nejkritičtějším obdobím roku. Nízkoprahové služby proto najíždí na...
00:06:46

Kraj zblízka 49/2023

Radní Olomouckého kraje se vypravili na Šumpersko. Navštívili významnou strojírenskou společnost v regionu. S místními podnikateli,...
00:05:11

Téma týdne 48/2023

Obliba Olomouce jako destinace na výlet mezi lidmi roste. V těchto dnech to ostatně dokládají i...