Přeložit náš web

So, 23. 9. 2023.

Svátek má Berta.

14.1 C
Olomouc
13.8 C
Prostějov
14.9 C
Přerov
12.5 C
Šumperk
11 C
Jeseník
Sobota, 23. září 2023.

Svátek má Berta.  Dobrý večer.

Víte, že? 11/2022

Olomoučtí zastupitelé schválili všemi hlasy deklaraci podpory města Olomouce obyvatelstvu Ukrajiny. Kromě jiného v ní vyzývají útočníky k okamžitému zastavení bojů a opuštění území cizího státu.

Místo známé jako Nová Velkomoravská u řeky Moravy v jižní části Olomouce se začlení zpátky do života města. Těžká technika už začala s revitalizací rozlehlého areálu. Během následujících měsíců odtud zmizí celkem pětatřicet zchátralých vojenských budov. V plánu je zde vybudovat lokalitu pro bydlení, práci, nákupy i trávení volného času.

Knihovna města Olomouce se i letos připojila k celostátní akci Březen – měsíc čtenářů, kdy v centru zájmu stojí hlavně čtenář a čtení. Připraven je bohatý program plný akcí, workshopů i přednášek.

Olomoucké autobusové linky 16, 50 a 51 budou opět jezdit po jiných trasách. Od neděle 20. března. Důvodem je pokračující II. etapa budování tramvajové trati na Nové Sady, kdy bude zahájena výstavba dělícího ostrůvku v ulici Schweitzerova.

Jaké funkce má mozek, z čeho se skládá a jak vypadá zevnitř. Jeho tajemství můžete odhalit v olomoucké Pevnosti poznání v rámci akce Týden mozku.

V Olomouci a zároveň v anglickém Manchesteru se začala zkušebně používat nová mobilní aplikace. Lidé díky ní mohou mapovat veřejný prostor. Získaná data by se mohla využívat pro další rozvoj města. Autorkou aplikace je Lucia Brisudová z Univerzity Palackého.

Krajinomalba dvacátého století napříč střední Evropou. To je ve zkratce nová výstava olomouckého Muzea umění nazvaná Domov a svět.

V olomoucké ZOO lze navštívit nově zrekonstruovaný pavilon netopýrů.

 

Zorvan: Smolná porážka, ale Bohemka za výhrou více šla

Filip Zorvan se v sezóně poprvé zapsal do střelecké listiny. Krásnou souhru Navrátila a Zmrzlého vyšperkoval po centru druhého jmenovaného výstavní trefou,...

Hanáci dvakrát vedli, vrací se ale bez bodů. Bohemians – Sigma 3:2

Po třech výhrách v řadě Sigma našla přemožitele. V Ďolíčku podlehla Bohemians Praha 2:3. Nad klokany přitom Hanáci dvakrát vedli. Nejprve je dostal...

Neuteklo vám?

00:06:45

Kraj zblízka 38/2023

První reportáž v Kraji zblízka bude věnována železniční dopravě. Olomoucký kraj chce totiž zásadně zlepšit dopravní situaci na Jesenicku. Odlehlý region má propojit s Olomoucí modernizovaná železniční trať. Ve druhé...
00:02:23

Silnice z Loštic do Moravičan se dočkala rozsáhlé rekonstrukce

Uzavírka silnice spojující Loštice a Moravičany na Olomoucku skončila. Motoristé ji už nemusí objíždět přes Mohelnici....
00:00:33

Zoo se pochlubila prvním mládětem vousáka v Olomouci!

Představujeme vám historicky první odchované mládě vousáka senegalského v Zoo Olomouc. Dočkala se ho po celých...
00:04:57

Téma týdne 38/2023

Devět koncertů na devíti místech v Olomouci a Kroměříži nabídne Podzimní festival duchovní hudby. Tradiční akce...
00:05:27

Otevřená radnice 38/2023

Půjde pro jeden z domů na Masarykově třídě zajistit kontejnery na tříděný odpad? A je v...