Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
So, 25. 6. 2022.

Svátek má Ivan.

CzechEnglishPolishUkrainian
24.5 C
Olomouc
24.6 C
Prostějov
24 C
Přerov
24.4 C
Šumperk
23.9 C
Jeseník
Sobota, 25. června 2022.

Svátek má Ivan.  Dobrý večer.

Víte, že? 11/2022

Olomoučtí zastupitelé schválili všemi hlasy deklaraci podpory města Olomouce obyvatelstvu Ukrajiny. Kromě jiného v ní vyzývají útočníky k okamžitému zastavení bojů a opuštění území cizího státu.

Místo známé jako Nová Velkomoravská u řeky Moravy v jižní části Olomouce se začlení zpátky do života města. Těžká technika už začala s revitalizací rozlehlého areálu. Během následujících měsíců odtud zmizí celkem pětatřicet zchátralých vojenských budov. V plánu je zde vybudovat lokalitu pro bydlení, práci, nákupy i trávení volného času.

Knihovna města Olomouce se i letos připojila k celostátní akci Březen – měsíc čtenářů, kdy v centru zájmu stojí hlavně čtenář a čtení. Připraven je bohatý program plný akcí, workshopů i přednášek.

Olomoucké autobusové linky 16, 50 a 51 budou opět jezdit po jiných trasách. Od neděle 20. března. Důvodem je pokračující II. etapa budování tramvajové trati na Nové Sady, kdy bude zahájena výstavba dělícího ostrůvku v ulici Schweitzerova.

Jaké funkce má mozek, z čeho se skládá a jak vypadá zevnitř. Jeho tajemství můžete odhalit v olomoucké Pevnosti poznání v rámci akce Týden mozku.

V Olomouci a zároveň v anglickém Manchesteru se začala zkušebně používat nová mobilní aplikace. Lidé díky ní mohou mapovat veřejný prostor. Získaná data by se mohla využívat pro další rozvoj města. Autorkou aplikace je Lucia Brisudová z Univerzity Palackého.

Krajinomalba dvacátého století napříč střední Evropou. To je ve zkratce nová výstava olomouckého Muzea umění nazvaná Domov a svět.

V olomoucké ZOO lze navštívit nově zrekonstruovaný pavilon netopýrů.

 

Soupeři pro Rakousko potvrzeni: Sigmu čeká gigant

Soupeři pro rakouské soustředění jsou potvrzeni. A fanoušci Hanáků se mají na co těšit. V rakouském Hartbergu se Sigma utká i s jedním...

Trenér U19 Janotka o sedmém místě, posunu hráčů i nových talentech

Dorostenecká devatenáctka skončila ve své soutěži letos na sedmém místě. "Z pohledu umístění to byla průměrná sezona. Polepšili jsme si o...

Neuteklo vám?

00:05:26

Téma týdne 25/2022

Olomouc také letos v létě zkrášlí bohatá květinová výzdoba. V centru města se postupně objevuje v těchto dnech. Její téma nebylo zvoleno náhodou.
00:02:18

Největší zásah na drogové scéně v historii kraje, obviněným hrozí až 18 let...

Největší zásah na drogové scéně v historii Olomouckého kraje. Těmito slovy označuje policie akce při nichž...
00:00:34

Původně jezdila v Šumperku. Vysloužilá sanitka nyní pomůže městu Černivci na Ukrajině

Kompletně vybavená sanitka, která měla svou původní domovskou stanici v Šumperku, bude už brzy sloužit v...
00:05:26

Téma týdne 25/2022

Olomouc také letos v létě zkrášlí bohatá květinová výzdoba. V centru města se postupně objevuje v...
00:04:25

Otevřená radnice 25/2022

Proč se v rámci stavby tramvajové trati v Rooseveltově ulici objevilo tolik semaforů? A proč na...