Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
St, 8. 2. 2023.

Svátek má Milada.

CzechEnglishPolishUkrainian
-0.3 C
Olomouc
0.8 C
Prostějov
0.8 C
Přerov
-0.4 C
Šumperk
0.4 C
Jeseník
Středa, 8. února 2023.

Svátek má Milada.  Dobré odpoledne.

Víte, že? 11/2022

Olomoučtí zastupitelé schválili všemi hlasy deklaraci podpory města Olomouce obyvatelstvu Ukrajiny. Kromě jiného v ní vyzývají útočníky k okamžitému zastavení bojů a opuštění území cizího státu.

Místo známé jako Nová Velkomoravská u řeky Moravy v jižní části Olomouce se začlení zpátky do života města. Těžká technika už začala s revitalizací rozlehlého areálu. Během následujících měsíců odtud zmizí celkem pětatřicet zchátralých vojenských budov. V plánu je zde vybudovat lokalitu pro bydlení, práci, nákupy i trávení volného času.

Knihovna města Olomouce se i letos připojila k celostátní akci Březen – měsíc čtenářů, kdy v centru zájmu stojí hlavně čtenář a čtení. Připraven je bohatý program plný akcí, workshopů i přednášek.

Olomoucké autobusové linky 16, 50 a 51 budou opět jezdit po jiných trasách. Od neděle 20. března. Důvodem je pokračující II. etapa budování tramvajové trati na Nové Sady, kdy bude zahájena výstavba dělícího ostrůvku v ulici Schweitzerova.

Jaké funkce má mozek, z čeho se skládá a jak vypadá zevnitř. Jeho tajemství můžete odhalit v olomoucké Pevnosti poznání v rámci akce Týden mozku.

V Olomouci a zároveň v anglickém Manchesteru se začala zkušebně používat nová mobilní aplikace. Lidé díky ní mohou mapovat veřejný prostor. Získaná data by se mohla využívat pro další rozvoj města. Autorkou aplikace je Lucia Brisudová z Univerzity Palackého.

Krajinomalba dvacátého století napříč střední Evropou. To je ve zkratce nová výstava olomouckého Muzea umění nazvaná Domov a svět.

V olomoucké ZOO lze navštívit nově zrekonstruovaný pavilon netopýrů.

 

Blíží se Den dětské onkologie! Vybavte se symbolem podpory – zlatou…

Šířit povědomí o problematice dětské onkologie, detabuizovat onkologická onemocnění dětí, představit pokroky v léčbě a především vzdát hold všem dětským pacientům...

PLÁNOVANÁ ODSTÁVKA ELEKTRICKÉ ENERGIE

ČEZ Distribuce a.s. informuje, že ve středu 1. března od 10.00 do 15.00 dojde k přerušení dodávky elektřiny u dotčených odběrných míst na...

Neuteklo vám?

00:05:19

Téma týdne 5/2023

Vytuň si školu. Tak se jmenuje soutěž díky které mohou žáci olomouckých základních škol zvelebit a vylepšit prostředí ve kterém se vzdělávají. Její třetí ročník startuje právě v těchto...
00:02:09

Objíždění čekající tramvaje zleva je nebezpečné. Řidičům navíc hrozí pokuta

Strážníci městské policie se v centru Olomouce v poslední době setkávají s nebezpečným nešvarem. Někteří motoristé...
00:00:40

Policejní kontroly chat odhalily závažné nedostatky

Šternberští policisté se zaměřili na kontrolu chatových oblastí. Ty probíhají několikrát do roka hlavně v zimním...
00:05:10

Otevřená radnice 06/2023

Stanou se jednorázové papírové kelímky na olomouckých vánočních trzích minulostí? Jakým ekologičtějším řešením by případně mohly...
00:06:15

Kraj zblízka 06/2023

V prvním únorovém vydání pořadu Kraj zblízka navštívíme knihovnu v Bochoři a také knihovnu v Přerově....