Přeložit náš web

St, 24. 4. 2024.

Svátek má Jiří.

7.5 C
Olomouc
8.6 C
Prostějov
8 C
Přerov
7.1 C
Šumperk
3.7 C
Jeseník
Středa, 24. dubna 2024.

Svátek má Jiří.  Dobré ráno.

Víte, že? 11/2022

Olomoučtí zastupitelé schválili všemi hlasy deklaraci podpory města Olomouce obyvatelstvu Ukrajiny. Kromě jiného v ní vyzývají útočníky k okamžitému zastavení bojů a opuštění území cizího státu.

Místo známé jako Nová Velkomoravská u řeky Moravy v jižní části Olomouce se začlení zpátky do života města. Těžká technika už začala s revitalizací rozlehlého areálu. Během následujících měsíců odtud zmizí celkem pětatřicet zchátralých vojenských budov. V plánu je zde vybudovat lokalitu pro bydlení, práci, nákupy i trávení volného času.

Knihovna města Olomouce se i letos připojila k celostátní akci Březen – měsíc čtenářů, kdy v centru zájmu stojí hlavně čtenář a čtení. Připraven je bohatý program plný akcí, workshopů i přednášek.

Olomoucké autobusové linky 16, 50 a 51 budou opět jezdit po jiných trasách. Od neděle 20. března. Důvodem je pokračující II. etapa budování tramvajové trati na Nové Sady, kdy bude zahájena výstavba dělícího ostrůvku v ulici Schweitzerova.

Jaké funkce má mozek, z čeho se skládá a jak vypadá zevnitř. Jeho tajemství můžete odhalit v olomoucké Pevnosti poznání v rámci akce Týden mozku.

V Olomouci a zároveň v anglickém Manchesteru se začala zkušebně používat nová mobilní aplikace. Lidé díky ní mohou mapovat veřejný prostor. Získaná data by se mohla využívat pro další rozvoj města. Autorkou aplikace je Lucia Brisudová z Univerzity Palackého.

Krajinomalba dvacátého století napříč střední Evropou. To je ve zkratce nová výstava olomouckého Muzea umění nazvaná Domov a svět.

V olomoucké ZOO lze navštívit nově zrekonstruovaný pavilon netopýrů.

 

Čarodějnický odběr

Zveme Vás na Čarodějnický odběr, který se uskuteční 30. 4. 2024. Read More

Čarodějnický odběr

Čarodějnický odběr na hematologicko-transfuzním oddělení se uskuteční 30. 4. 2024. Read More

Neuteklo vám?

00:05:25

Téma týdne 16/2024

Sluňákov – centrum ekologických aktivit města Olomouce pořádá Ekologické dny Olomouc. Největší environmentální festival v České republice. Právě probíhá už jeho 34. ročník. Centrem dění je Dům přírody v...
00:02:35

Karla Kryla připomíná výstava v Olomouci

Písničkář a básník Karel Kryl, odvážná legenda protestních písní a výrazná osobnost Sametové revoluce, měl letos...
00:00:37

Senior naboural dvě auta. Řidiči skončili v nemocnici

U Lutína se nabourala tři auta. Dva řidiči skončili v nemocnici. 69letý řidič jel v nákladním...
00:06:36

Kraj zblízka 17/2024

V Zábřehu otevřeli novou výjezdovou základnu Zdravotnické záchranné služby. Její výstavba trvala bezmála dva roky. Kvůli...
00:05:25

Téma týdne 16/2024

Sluňákov – centrum ekologických aktivit města Olomouce pořádá Ekologické dny Olomouc. Největší environmentální festival v České...