Přeložit náš web

Ne, 14. 4. 2024.

Svátek má Vincenc.

20.5 C
Olomouc
20.8 C
Prostějov
19.3 C
Přerov
16.8 C
Šumperk
16.1 C
Jeseník
Neděle, 14. dubna 2024.

Svátek má Vincenc.  Dobrý večer.

Víte, že? 09/2024

Pražská ulice je frekventovanou výpadovkou v severozápadní části Olomouce. Řidiči zde musí počítat se zúžením. Kvůli výstavbě nové lávky pro pěší a cyklisty.

Více než 127 milionů korun. Tolik dluží dohromady lidé olomouckému magistrátu. Jen za loňský rok dluhů přibylo za více než 17 milionů.

Po téměř 20 letech může veřejnost opět zavítat do Centralu, nové scény Muzea umění Olomouc. Rekonstrukce vychází z podoby kina z roku 1943 a stála téměř 96 milionů korun.

Olomouc letos investuje do oprav vozovek, chodníků, autobusových zastávek i podchodů 130 milionů korun.

Tramvajová trať do olomoucké místní části Pavlovičky je po letech provozu ve špatném technickém stavu. Ukázala to zpráva, kterou se zabývala rada města.

Pavilon H ve Smetanových sadech v Olomouci by budoucna by mohl získat zcela novou funkci. Radnice tu plánuje vybudovat zázemí pro dvě dětské skupiny.

Nová hala odstavů tramvají u olomouckého vlakového nádraží ukrývá chloubu místního dopravního podniku. Historická tramvaj číslo 16 je dnes jediným dochovaným exemplářem svého druhu na světě.

Vlastivědné muzeum v Olomouci představuje nejstarší dochovanou fotografii města Olomouce, pocházející z 50. let 19. století.

Příběh o zvláštním vztahu ze strachu, z obav a nedůvěry, ale i z lásky posílené společným úsilím přežít. Autorky Zuzana Lapčíková a Hana Litterová uvádí na scénu Moravského divadla Olomouc taneční drama Želary.

V menzách startuje kampaň na podporu zdravého životního stylu

To, co jíme, má dopad nejen na naše zdraví, ale také na životní prostředí. Udržitelná univerzita proto v menzách UP spouští kampaň,...

Jak na Parkinsona. Neurolog Martin Nevrlý o hluboké stimulaci mozku i…

Rozhovor pro Olomoucký deník Read More

Neuteklo vám?

00:06:48

Otevřená radnice 15/2024

Má město možnost při povolování uzavírek přísněji posuzovat a kontrolovat účelnost jejich délky trvání? Uvažuje město Olomouc v následujících letech zrevitalizovat prostor náměstí Hrdinů? Na tyto otázky najdete odpověď v dalším...
00:02:31

Hlavním motivem 59. ročníku AFO je paměť

Filmové projekce a špičkové dokumenty z celého světa, přednášky, diskuse a setkání. To vše letos přinese...
00:00:27

Výstava Hranice poznání představuje výsledky původního výzkumu Hranického krasu

Unikátní výstava v Hranicích odhaluje tajemství Hranické propasti. Prezentuje výsledky výzkumu vědců z Mendelovy univerzity v...
00:05:11

Téma týdne 15/2024

Rada města Olomouce schválila zadání studie, která ukáže, jak řešit celkovou rekonstrukci tramvajové trati v Hodolanech....
00:06:48

Otevřená radnice 15/2024

Má město možnost při povolování uzavírek přísněji posuzovat a kontrolovat účelnost jejich délky trvání? Uvažuje město Olomouc...