Přeložit náš web

Ne, 3. 3. 2024.

Svátek má Kamil.

12.8 C
Olomouc
13 C
Prostějov
12.9 C
Přerov
11.9 C
Šumperk
10.5 C
Jeseník
Neděle, 3. března 2024.

Svátek má Kamil.  Dobré odpoledne.

Vánoční sbírka přírodovědecké fakulty letos opět pomůže dětem z Klokánku

I letos mohou zaměstnanci i studenti v každoroční vánoční sbírce, která probíhá pod záštitou děkana Martina Kubaly, přispět finančním darem dětem z Klokánku. Čtrnáctý ročník akce nazvané Příroda dětem z Klokánku pořádá přírodovědecká fakulta v období od 21. listopadu do 16. prosince 2022. Jakýkoli finanční dar můžete poslat na transparentní účet 2501674563/2010.

„Dnes startuje vánoční sbírka Příroda dětem z Klokánku. Za darované finance pak tety, které pečují o maximálně čtyři děti v samostatných bytech, zajistí dárky pod stromeček, které si děti přály, ale také vše potřebné k jejich běžnému životu. Ať už se jedná o školní a sportovní potřeby, oblečení, obuv, volnočasové aktivity a mnoho dalšího,“ uvedla koordinátorka sbírky Martina Oulehlová.

V loňském roce se podařilo vybrat 50 200 Kč. Fond ohrožených dětí za peníze pořídil vánoční dárky dětem a pomůcky pro volnočasové aktivity. „Vánoční sbírka má hluboký smysl a opakovaně pomáhá naplnit sny a potřeby konkrétních dětí v akutním ohrožení. Srdečné poděkování patří všem zaměstnancům a studentům, kteří se do sbírky zapojili nebo zapojí,“ doplnila Martina Oulehlová.

Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí, jehož cílem je nabídnout dětem přechodnou rodinnou péči na dobu, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny nebo dokud není situace vyřešená. Za ohrožené považujeme v souladu s mezinárodními i českými právními normami takové dítě, jež je ohroženo týráním, zneužíváním či zanedbáváním. Pomoc ohroženým dětem je stěžejní činností Fondu ohrožených dětí.

[odkaz na zdroj]

RADÍME LIDEM: BUĎME JAKO PAN PROKOUKL

Od začátku roku vychází ve zpravodaji Naše město rubrika Radíme lidem, kde přinášíme rozhovory, díky kterým se můžeme rozhodnout vždy správně....

Krátkodobé uzavření sběrného dvora v Příčné ulici

Ve dnech 5. až 11. března 2024 bude ve Sběrném dvoře v Příčné ulici měněna mostní váha. Z tohoto důvodu bude...

Neuteklo vám?

00:06:52

Víte, že? 09/2024

Pražská ulice je frekventovanou výpadovkou v severozápadní části Olomouce. Řidiči zde musí počítat se zúžením. Kvůli výstavbě nové lávky pro pěší a cyklisty. Více než 127 milionů korun. Tolik dluží...
00:02:34

Zdobnou fasádu plumlovského zámku čeká nákladná rekonstrukce. Začít má letos

Zámek v Plumlově na Prostějovsku patří k nejzajímavějším turistickým destinacím v našem kraji. Od loňského roku...
00:00:30

Nadace Agel přispěla pětileté Lindě na speciální ortézu

Pětiletá Linda trpí oslabením jedné poloviny těla. Díky speciální ortéze nyní může lépe chodit. Na tu...
00:05:32

Téma týdne 09/2024

Od ledna do března provádí pracovníci Technických služeb na území města Olomouce ořezy stromů. Lidé se...
00:06:52

Víte, že? 09/2024

Pražská ulice je frekventovanou výpadovkou v severozápadní části Olomouce. Řidiči zde musí počítat se zúžením. Kvůli...