Přeložit náš web

Pá, 19. 7. 2024.

Svátek má Čeněk.

22.6 C
Olomouc
25.2 C
Prostějov
22.8 C
Přerov
23.2 C
Šumperk
22.6 C
Jeseník
Pátek, 19. července 2024.

Svátek má Čeněk.  Dobré ráno.

UP navštívil nový generální tajemník univerzitní sítě Aurora

Evropská univerzitní síť Aurora nemá jen nového prezidenta. Od 1. května tohoto roku působí na pozici jejího generálního tajemníka Ramon Puras, dřívější děkan Pedagogické fakulty na Amsterdam University of Applied Sciences. Během dvoudenní návštěvy Univerzity Palackého se seznámil s prostředím univerzitního města i univerzity a setkal se s jejím vedením i týmem Aurory na UP. Postupně navštíví také další členy univerzitní sítě.

Ramon Puras přináší do sítě Aurora dlouhodobé zkušenosti z vysokoškolského prostředí. Během svého působení na několika vysokých školách v Nizozemsku stál u vzniku nových studijních programů zaměřených na meziuniverzitní spolupráci a zapojení zahraničních studentů. Dlouhodobě usiluje o propojování špičkového výzkumu a nových technologií se vzděláváním.

„Na Auroře zvláště oceňuji, že aktivně klade důraz na společenský dopad vědy, výzkumu a vzdělávání. Tento cíl je posláním mnoha univerzit a jeho společné vyjádření pod hlavičkou Aurory představuje jasný závazek vůči všem zainteresovaným stranám,“ řekl nový generální tajemník.

Pro Ramona Purase je vedle manažerských povinností nedílnou a nepostradatelnou aktivitou také výuka. V současnosti například na Amsterdam University College vyučuje mezioborový kurz Gastronomy: The Art and Science of Cooking.

„Výuka studentů mi přináší velkou radost a umožňuje mi v praxi používat nové pedagogické postupy a zkušenosti ze spolupráce s jinými univerzitami. Proto mě těší, že studentské iniciativy jsou nedílnou součástí sítě Aurora,“ uvedl Ramon Puras.

Při dvoudenní návštěvě Olomouce se seznámil s prostředím města i univerzity, jednal s rektorem UP Martinem Procházkou, který je zároveň novým prezidentem Aurory, i dalšími členy vedení. Zúčastnil se také pravidelného setkání týmu Aurory na UP, při němž ocenil jeho úzkou spolupráci s dalšími odděleními UP i aktivní zapojení studentů do jednání a rozhodovacích procesů. Závěr své návštěvy věnoval podrobnější diskuzi s vedoucími pracovních skupin Aurory.  

Dalšími zastávkami na jeho cestě po členských univerzitách sítě Aurora bude Duisbursko-Essenská univerzita či Université Paris-Est Créteil, která je jejím nejnovějším členem.

Univerzitní síť Aurora sdružuje 9 evropských univerzit včetně UP, které dohromady mají přes 260 tisíc studentů. Společně chtějí posunout evropské vysoké školství dál a fungovat jako jeden velký kampus, v němž je jednoduše možné studovat předměty na různých univerzitách, sdílet výzkumné a výukové materiály, jezdit na výměnné pobyty nebo využívat nabídku hybridních a online kurzů. Kladou velký důraz na současné globální výzvy a problémy, jakými jsou udržitelný rozvoj, kulturní diverzita nebo digitalizace. Jejím prezidentem byl v květnu zvolen rektor UP Martin Procházka.

Read More

Jezdil po D1 v protisměru

OLOMOUCKÝ KRAJ - Policisté z dálničního oddělení po řidiči pátrají. Read More

Vychází prázdninové číslo krajského měsíčníku

Jeho hlavním tématem je cestovní ruch. Kraj totiž nabízí parádní zážitky. Read More

Neuteklo vám?

Téma týdne 28/2024

Olomoucká pevnost poznání se zaměřuje na popularizaci vědy, pro všechny generace. Na prázdniny nyní připravila interaktivní výstavu nazvanou „Po stopách slonů“. Nabízí řadu zajímavých poznatků o jejich životě i...

Koryto řeky Bystřice v Olomouci se opravuje

Opěrné zdi a koryto řeky Bystřice v Olomouci procházejí opravou. Vypustit se musela jezová zdrž. Povodí...

Letní škola češtiny pro cizince na UPOL

Univerzita Palackého v Olomouci již tradičně pořádá letní školu pro cizince, kteří se chtějí učit česky....

Otevřená radnice 29/2024

V Otevřené radnici zavítáme na Petelinovu ulici kvůli dlouhodobě špatnému stavu chodníku. Kdy bude opraven? V Koželužské...

Kraj zblízka 29/2024

V pobytových sociálních službách dlouhodobě chybí lůžkové kapacity pro seniory. Část jich má Olomoucký kraj, další...