Přeložit náš web

Ne, 3. 12. 2023.

Svátek má Svatoslav.

-4.4 C
Olomouc
-4.5 C
Prostějov
-4 C
Přerov
-8.8 C
Šumperk
-5.4 C
Jeseník
Neděle, 3. prosince 2023.

Svátek má Svatoslav.  Dobré ráno.

UP Business Camp ovládne umělá inteligence

Umělá inteligence jako příležitost a výzva – to je hlavní téma letošního UP Business Campu, který pro začínající startupy i zavedené podnikatele pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého (VTP UP). V programu akce, která se koná 24. listopadu v univerzitním science centru Pevnost poznání, nechybějí workshopy, přednášky či soutěž o nejlepší startup.

„Každý rok se na UP Business Campu snažíme věnovat nějakému aktuálnímu a zajímavému tématu. Je jasné, že podnikání se bez umělé inteligence za pár let neobejde, proto je dobré být připraven. Studentům a mladým lidem, kteří mají záměr podnikat, nabídne letošní UP Business Camp jedinečnou možnost nahlédnout na umělou inteligenci jako na příležitost, nikoliv jako na hrozbu,“ uvedl Petr Kubečka, ředitel Vědeckotechnického parku UP.

Součástí nabitého programu letošního UP Business Campu jsou workshopy, přednášky, networking, diskuze i soutěž. Téma umělé inteligence se neobejde bez využití praktických nástrojů, jako je ChatGPT nebo Midjourney, dojde také na řešení otázky dezinformací a efektivního využití času. Publiku se představí řečníci z IBM, CzechInvest nebo projektů E-bezpečí a Digidoupě. O zkušenosti se zákaznickým servisem se pak podělí Richard Laně z olomouckého holičství Doe’s Barber Shop.

Nové podnikatelské záměry zhodnotí v rámci UP Business Campu soutěž Souboj startupů, pořádaná společností StartupKlub.cz. Úkolem soutěžících je představit svůj projekt ve dvou minutách odborné porotě. Vítěz souboje si odnese ceny až v hodnotě 100 000 korun, všichni soutěžící navíc mají účast na zbývajícím programu konference zdarma. Do soutěže se lze registrovat do 20. listopadu. Téma „Jak se efektivně prodat jakémukoliv publiku“ přiblíží také workshop Jakuba Kobely ze slovenské Akademie kritického myšlení.

UP Business Camp pořádá VTP UP už jedenáctým rokem. Záštitu nad akcí převzal rektor UP Martin Procházka, primátor statutárního města Olomouce Miroslav Žbánek a náměstek hejtmana Olomouckého kraje Jan Šafařík. Dalšími partnery akce jsou Inovační centrum Olomouckého kraje, firma Reticulum, StartIT ČSOB, Duna ekonomický systém, Arrow marketing, Startupklub.cz a Esmedia Interactive.

Celý program UP Business Campu je dostupný na webu, kde lze též zakoupit vstupenky, do 30. října navíc za sníženou cenu. Další slevu poskytují organizátoři studentům všech vysokých a středních škol a zaměstnancům UP.

Read More

Výročí letecký transportů novorozenců

Letecká záchranná služba Olomouckého kraje připomíná první výročí od obnovení provozu leteckého inkubátoru v kraji. Přečtěte si výroční článek našeho provozovatele LZS...

Začíná vánoční program, kluziště bude později (fotogalerie)

Vánoční trhy v Hranicích začaly v pátek 1. prosince vánočními trhy, rozsvícením Vánočního stromu a koncerty za velmi početné účasti, jak...

Neuteklo vám?

00:05:24

Šumperk – Živá brána Jeseníků – listopad 2023

Začne projektová příprava rekonstrukce Domu kultury. Lidé mohou posílat nominace na Ceny města. Vánoční program má letos několik novinek. Takový je obsah listopadového dílu pořadu „Šumperk – Živá brána...
00:02:25

V Troubelicích mají po sto letech nový kulturní dům

Obec Troubelice na Uničovsku se může pochlubit novým kulturním domem. Navíc s ojedinělou a originálně pojatou...
00:00:43

Dobrovolní hasiči dostali nové vybavení i plyšáky

Nové zásahové vybavení si z rukou olomouckého primátora převzali dobrovolní hasiči. Jednalo se hlavně o ochranné...
00:05:11

Téma týdne 48/2023

Obliba Olomouce jako destinace na výlet mezi lidmi roste. V těchto dnech to ostatně dokládají i...
00:05:26

Víte, že? 48/2023

Město Olomouc si nechalo vypracovat podrobnou analýzu o možnostech sloučení dvou významných olomouckých kulturních institucí, Moravského...