Přeložit náš web

St, 29. 11. 2023.

Svátek má Zina.

-3.5 C
Olomouc
-2.3 C
Prostějov
-2.5 C
Přerov
-2.7 C
Šumperk
-3.2 C
Jeseník
Středa, 29. listopadu 2023.

Svátek má Zina.  Dobrý večer.

Univerzitní centrum Envelopa HUB získalo prestižní ocenění Podnikatelský projekt roku 2023

Univerzita Palackého zvítězila v prestižní soutěži Podnikatelský projekt roku. V celorepublikové konkurenci uspěla s projektem Centra inovací a transferu technologií, který pod názvem Envelopa HUB otevřela letos v září. Ocenění uděluje Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s Agenturou pro podnikání a inovace (API), v Martinickém paláci v Praze je společně převzali zástupci olomoucké univerzity a statutárního města Olomouc.

„Mám radost, že se nám podařilo vybudovat unikátní centrum, jehož přínos potvrdili také odborníci při výběru nejlepších podnikatelských projektů letošního roku. Odnesli jsme si nejvyšší ocenění v programu Služby infrastruktury, poděkování patří celému týmu, který se na realizaci podílel, včetně našich partnerů,“ uvedla kvestorka UP Petra Jungová, která přebírala ocenění během slavnostního večera přímo na podiu společně s primátorem statutárního města Olomouc Miroslavem Žbánkem. „Celý projekt je důkazem, že spojení a spolupráce municipality s univerzitou je v případě Olomouce opravdu silnou značkou,“ doplnil primátor Žbánek.

Radost z ocenění neskrýval ani Petr Kubečka, ředitel Vědeckotechnického parku UP, jehož součástí je právě i Centrum inovací a transferu technologií. „Tato cena je pro nás potvrzením, že naše snaha vytvořit místo setkávání vědy, výzkumu a komerční sféry dává smysl. Děkujeme všem, kteří nás v přípravě projektu Centra inovací a transferu technologií UP – Envelopa Hub podpořili, ocenění je pro nás motivací k dalšímu rozvoji inovativního prostředí v olomoucké aglomeraci,“ dodal ředitel Kubečka.

Envelopa HUB podporuje vznik a růst inovačních společností, u nichž je předpoklad, že s univerzitou a jejími studenty navážou vědeckovýzkumnou spolupráci. „Díky novým prostorám můžeme nabídnout odborné zázemí a vybavení potřebné pro spolupráci mezi výzkumnými institucemi a průmyslovými výrobními subjekty. Přispíváme tak nejen ke vzniku nových společností, ale pomáháme přilákat další firmy do našeho regionu a především zvyšujeme zájem našich studentů o obory, jakými jsou mimo jiné telemedicína, optika, nanotechnologie, biotechnologie či environmentální technologie,“ dodala Petra Jungová.

Ceny Podnikatelský projekt roku jsou udělovány za úspěšné projekty podpořené z evropských strukturálních fondů již od roku 2006. Projekty ročníku 2023 byly realizovány z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Napříč prioritami se hodnotila například kvalita přípravy projektu, průběhu realizace či závěrečného hodnocení, přínos pro region či společenský a environmentální přínos. Letos bylo oceněno celkem 12 projektů. Vyhlášení výsledků Podnikatelského projektu roku 2023 se uskutečnilo za účasti zástupců státní správy, sociálních a hospodářských partnerů, a především významných osobností podnikatelského prostředí. Podrobnosti ke slavnostnímu večeru přináší článek na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Envelopa Hub slouží jako Centrum inovací a transferu technologií UP a nabízí zázemí firmám zaměřeným na optiku, zdravotnictví, nové materiály či IT. Budova rozšířila zázemí VTP UP a stala se místem, kde se akademický svět potkává s praxí a spojuje univerzitu, kraj, město, státní správu i podnikatelskou sféru. Moderní pětipodlažní novostavbu zdobí vertikální zahrada na fasádě tvořená téměř 18 000 rostlinami, nabízí 35 kanceláří a laboratoří, 2 venkovní atria, 2 nabíjecí stanice pro elektromobily a 50 parkovacích míst. V budově sídlí také digitální inovační hub DIGI2Health a Element Coworking s 28 pracovními místy k pronájmu a pravidelně pořádanými besedami a workshopy pro veřejnost, nebo také technologická laboratoř Pevnosti poznání UP_LAB. Budova byla slavnostně otevřena letos v září, informace i fotografie jsme zveřejnili na stránkách Žurnálu UP.

Read More

Šternberské sportovce přijel podpořit olympionik Aleš Valenta!

V kulturním domě ve Šternberku byli ve středu 22. listopadu oceněni sportovci a trenéři za úspěchy, kterých dosáhli v období od září loňského...

Jak (se) učit o filmu? Unikátní učebnice Filmouka nabízí průvodce světem filmu pro děti školou povinné

Co je to film? Jak vzniká? Jak se vyvíjel? Jak mu rozumět, když jste dítě? A jak ho vysvětlit, kdy jste...

Neuteklo vám?

00:05:24

Šumperk – Živá brána Jeseníků – listopad 2023

Začne projektová příprava rekonstrukce Domu kultury. Lidé mohou posílat nominace na Ceny města. Vánoční program má letos několik novinek. Takový je obsah listopadového dílu pořadu „Šumperk – Živá brána...
00:02:24

Smlouva podepsána. Rekonstrukce budovy TGM 16 v Přerově začne v lednu

Tvář Masarykova náměstí v Přerově se zanedlouho výrazně promění. V lednu tam totiž začne rekonstrukce budovy...
00:00:31

Vánoční strom rozzářil prostějovské náměstí. Mobilní kluziště přivítalo první bruslaře

Prostějovské náměstí rozzářila vánoční dominanta centra – dvanáctimetrový smrk jménem Standa. Vítězné jméno vzešlo z návrhů,...
00:05:24

Šumperk – Živá brána Jeseníků – listopad 2023

Začne projektová příprava rekonstrukce Domu kultury. Lidé mohou posílat nominace na Ceny města. Vánoční program má...
00:05:14

Otevřená radnice 48/2023

Přejmenuje se Žižkovo náměstí v Olomouci na náměstí T. G. Masaryka? A nahradí prošlapanou polní cestu...