Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Po, 30. 1. 2023.

Svátek má Robin.

CzechEnglishPolishUkrainian
1.3 C
Olomouc
1 C
Prostějov
0.5 C
Přerov
0.5 C
Šumperk
2.6 C
Jeseník
Pondělí, 30. ledna 2023.

Svátek má Robin.  Dobré odpoledne.

Univerzita zve na den otevřených dveří. Představí osm fakult, knihovnu, koleje i menzu

Všechny důležité informace o studiu i bohatý doprovodný program nabídne zájemcům Den otevřených dveří Univerzity Palackého, který se koná v sobotu 14. ledna. Tisícovky návštěvníků si v tradiční prezenční formě budou moci prohlédnout univerzitní prostory všech osmi fakult, koleje, menzu a další pracoviště, a to od 9 do 14 hodin. Dopraví je k nim zdarma speciální autobusová linka. Prohlídku usnadní moderní web s přehledným programem.

Den otevřených dveří UP poskytne návštěvníkům kompletní informační servis. Na osmi fakultách se středoškoláci dozvědí vše o studiu, přijímacím řízení či zahraničních pobytech. Na některých si zájemci mohou vyzkoušet testy studijních předpokladů nebo navštívit laboratoře. Univerzitní knihovna připraví komentované prohlídky, otevřeno budou mít také koleje či menza.

„I tentokrát bude na nádvoří Zbrojnice infopoint, kde zájemcům o studium poradí naši studenti a bude tam také možné absolvovat workshop výroby bloku. S ohledem na souběh s prvním kolem prezidentských voleb doporučujeme vyřízení tzv. voličského průkazu, o který jde zažádat také osobně na zastupitelském úřadě ještě dva dny před volbami,“ uvedl prorektor pro komunikaci a studentské záležitosti Vít Procházka s tím, že program dne otevřených dveří zaujme i veřejnost.

Unikátní web i autobus zdarma

Na webu Univerzitní město najdou zájemci kompletní časový rozpis hlavního i doprovodného programu, jízdní řád autobusu i další užitečné informace a odkazy včetně seznamu studijních programů. Dopravu nejen k fakultám zprostředkuje bezplatná autobusová linka, která vyjíždí v 8:55, 10:40 a 11:25 od zastávky u hlavního vlakového nádraží a přiblíží ke zpřístupněným univerzitním budovám. V autobusu cestujícím poradí studenti UP.

Využít půjde také sdílená kola od Nextbike, která budou po zadání kódu UNIMESTO23 na 30 minut zdarma.

Různorodý doprovodný program

Na teologické fakultě návštěvníci mohou zkusit pátrací hru s QR kódy, brýle na simulaci opilosti nebo soupravu na simulaci stáří.

Filozofická fakulta příchozím nabídne kromě možnosti zkušebních testů předpokladů ke studiu nanečisto i linecké sušenky nebo hudební program před informačními bloky. Zkušební testy si zájemci mohou vyplnit i na pedagogické fakultě. 

Chill out zóny, virtuální realita i ukázky první pomoci

Přírodovědecká fakulta představí špičkově vybavené laboratoře, pro odpočinek půjde využít relaxační zónu nebo fotokoutek. Fakulta tělesné kultury nabídne popularizačně-vědecké i sportovní aktivity, zájemci si budou moci vyzkoušet například virtuální realitu v prostředí se sportovní tematikou nebo si odpočinout v chill out zóně či u fotokoutků.

Právnická fakulta zájemce vezme do simulované soudní síně. Lékařská fakulta nabídne praktické ukázky poskytnutí první pomoci a péče o ústní dutinu, fakulta zdravotnických věd prohlídku odborných učeben.

UPoint a Pevnost poznání bezplatně

Oblíbené science centrum Pevnost poznání bude mít pro středoškoláky otevřeno od 9 do 17 hodin zdarma.

Univerzitní informační centrum a obchod UPoint na Horním náměstí nabídne ve stejném čase informační materiály, univerzitní produkty a do vyčerpání zásob i akademický diář zdarma.

Prohlídka kolejí a oběd v menze

Návštěvníci budou moci také zjistit, jak to funguje na vysokoškolských kolejích a v menze. V menze Šmeralova se bude konat prezentace kolejí a menz, v hlavní menze na ulici 17. listopadu se i pro návštěvníky dne otevřených dveří budou od 11 do 14 hodin servírovat obědy za přívětivé ceny. Otevřená budou i vybraná bistra FreshUP.

UP je druhou nejstarší univerzitou v ČR a patří mezi nejlépe hodnocené české vysoké školy ve světových žebříčcích. Nabízí přes 900 kombinací studijních programů, které na osmi fakultách studuje 23 tisíc studentů a studentek. Každoročně si na UP podá e-přihlášku přes 22 tisíc uchazečů a uchazeček.

Přehled informačních bloků o studiu:

Cyrilometodějská teologická fakulta UP (Univerzitní 22)

9:00–9:30, 11:00–11:30 Seznamte se s CMTF – infoblok o studiu (aula, 1. patro)

Lékařská fakulta UP (Hněvotínská 3, Teoretické ústavy)

9:30–11:00, 11:30–13:00 Seznamte se s LF – infoblok o studiu (Velká posluchárna)

Filozofická fakulta UP (Křížkovského 10)

10:00–11:00, 11:30–12:30 Seznamte se s FF – infoblok o studiu (aula 3.32)

Přírodovědecká fakulta UP (17. listopadu 12)

9:30–10:30, 11:30–12:30 Informační blok ke studijním záležitostem (aula 2.001, 2. podlaží)

Pedagogická fakulta UP (Žižkovo náměstí 5)

10:00–11:00 Seznamte se s PdF (velká aula, přízemí)

Fakulta tělesné kultury UP (třída Míru 117)

10:00, 12:00 Pojďte studovat na Vrchol Olomouce (NA 4.20)

Právnická fakulta UP (17. listopadu 8)

9:30–10:30, 12:00–13:00 Seznamte se s PF – infoblok o studiu (budova B, aula)

Fakulta zdravotnických věd UP (Hněvotínská 3, Teoretické ústavy)

10:00–10:45, 12:00–12:45 Seznamte se s FZV – infoblok o studiu (malá pravá posluchárna)

[odkaz na zdroj]

Rozhovor s Danielou Špinar: Téma propojení mužských a ženských principů je prazáklad všeho bytí

Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc uvede 17. února v premiéře symbolistickou operu Modrovousův hrad maďarského skladatele Bély Bartóka a...

JESENÍK UTUŽUJE PŘÁTELSTVÍ S NEUBURGEM

O víkendu se uskutečnil již 52. ročník mezinárodního plavání v Dunaji. Na účastníky této populární akce, mezi kterými nechyběli ani zástupci Jeseníku,...

Neuteklo vám?

00:05:21

Téma týdne 04/2023

Jedním z partnerských měst Olomouce je i Luzern. Nejlidnatější sídlo centrálního Švýcarska s přibližně osmdesáti tisíci obyvateli se pyšní nádhernou přírodou, řadou památek a od loňského roku i oceněním...
00:02:13

Olomoucká radnice na rok 2023 chystá opravy některých důležitých silnic

S nutnými omezeními kvůli opravám silnic, chodníků či zastávek budou i v roce 2023 muset počítat...
00:00:36

Muž se vztekal kvůli špatně zaparkovanému autu, přitom bylo jeho

Těžko pochopitelné, ale skutečné. Hlídka policie na Svatém Kopečku odchytávala psa, když se na ni obrátil...
00:05:21

Téma týdne 04/2023

Jedním z partnerských měst Olomouce je i Luzern. Nejlidnatější sídlo centrálního Švýcarska s přibližně osmdesáti tisíci...
00:03:58

Otevřená radnice 04/2023

Plánuje olomoucká radnice vybudovat u zastávky Pod Letištěm osvětlený přechod pro chodce? I na to odpoví...
Generated by Feedzy