Přeložit náš web

Čt, 30. 11. 2023.

Svátek má Ondřej.

0.6 C
Olomouc
0.5 C
Prostějov
1.5 C
Přerov
-0.9 C
Šumperk
-0.4 C
Jeseník
Čtvrtek, 30. listopadu 2023.

Svátek má Ondřej.  Dobré odpoledne.

Univerzita vydává dva díly katalogu kreativců Design IV–V

Rovnou dva díly katalogu Design se představí v úterý 4. října v Uměleckém centru Univerzity Palackého. Tato edice se zrodila před dvěma lety s podporou Olomouckého kraje a Statutárního města Olomouc s cílem zviditelnit a podpořit špičkové kreativce působící v Olomouci a jejím okolí.

„Katalog se postupně stal vítanou příležitostí pro českou i anglickou prezentaci těch nejzajímavějších osobností, které tvoří v našem městě, aniž o nich mnohdy tušíme. Zahrnuje architekty, designéry, módu, nové formy marketingu, ale třeba i knižní grafiku a vynalézavé hračky,“ shrnuje editorka Michaela Jendřejková.

Publikace je zároveň oporou unikátního studijního programu Průmyslový design, jenž se nově vyučuje kombinovaně na Univerzitě Palackého a Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava, a vlajkovou lodí značky Creative University, která soustředí obdobně zaměřené impulzy a partnerství.

Podle Petra Bilíka, jenž stál u počátku konceptu, je tak možné čerpat inspiraci, posílat studenty do praxe, ale i spolupracovat s lokálními experty coby externisty ve výuce. „Katalog navíc tvoří viditelnou a prakticky využitelnou platformu tak zvaných kreativních odvětví, která mají v Olomouci zásadní rozvojový význam a jsou součástí strategie města i kraje,“ dodává.

Pátý díl, jenž vychází souběžně se čtvrtým, je speciálně zaměřený na tvůrce přímo spjaté s Univerzitou Palackého v Olomouci, a podporuje tak mimořádné talenty koncentrované kolem vydavatelské instituce. Podle slov prorektora pro komunikaci a studentské záležitosti Víta Procházky naplňuje jeden z podstatných úkolů vysoké školy, jímž je rozvíjení příležitostí pro členy akademické obce a zaměstnance univerzity. „V pestře sestaveném svazku najdete etablovaná jména, jakými jsou kupříkladu módní návrhářka Alex Monhart nebo výtvarník Robert Buček, ale také třeba inovativní práci členů komunikačních oddělení našich fakult,“ upřesňuje Vít Procházka.

Na čtyřicet kreativců zařazených do dvou vydání doplní předchozí tři svazky na rovných sto jmen. „Rádi bychom s katalogy ve spolupráci s partnery pokračovali i do dalších lokalit a z prezentace připravili i show pro kina tak, aby atraktivita zdejšího kreativního zázemí ještě více vynikla,“ přibližuje další plány Michaela Jendřejková.

Křest katalogu proběhne za účasti designérů z nejnovějších i předchozích dílů a zástupců partnerských institucí 4. října v 17 hodin v prostorách restaurace Konvikt. Publikace budou následně dostupné v online podobě na webu spolku Kreativní Olomouc a v tištěné podobě zdarma v univerzitním informačním centru UPoint na Horním náměstí v Olomouci.

Odkaz na katalogy: kreativniolomouc.cz/aktivity/katalog-design 

[odkaz na zdroj]

Po sedmi měsících rekonstrukce je už přerovský krytý bazén zase naplněný vodou

Zrekonstruovaná vana přerovského bazénu je připravená pro první plavce, kteří si v pátek 8. prosince poprvé po sedmi měsících budou moci přijít...

Konference ke střednědobému plánování rozvoje sociálních služeb na Prostějovsku

Dnes (30. 11. 2023) probíhá v secesních prostorách Národního dobu konference ke střednědobému plánování rozvoje sociálních služeb na Prostějovsku. ...

Neuteklo vám?

00:05:26

Víte, že? 48/2023

Město Olomouc si nechalo vypracovat podrobnou analýzu o možnostech sloučení dvou významných olomouckých kulturních institucí, Moravského divadla a Moravské filharmonie. Město Olomouc nesouhlasí s povinným zálohováním PET lahví. Přijalo deklaraci,...
00:02:39

Pomohli lidem z hořícího vlaku. Dva muži za záchranu životů dostali ocenění

Úterý 17. října, krátce po osmé hodině ráno. Na železničním přejezdu v Divišově ulici v Olomouci...
00:00:36

Zažijte pravé hanácké Vánoce. V muzeu v Příkazích

Jak se slavil konec roku na hanáckém venkově, jaké zvyky lidé dodržovali nebo jak vypadal štědrovečerní...
00:05:26

Víte, že? 48/2023

Město Olomouc si nechalo vypracovat podrobnou analýzu o možnostech sloučení dvou významných olomouckých kulturních institucí, Moravského...
00:05:24

Šumperk – Živá brána Jeseníků – listopad 2023

Začne projektová příprava rekonstrukce Domu kultury. Lidé mohou posílat nominace na Ceny města. Vánoční program má...