Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
So, 3. 12. 2022.

Svátek má Svatoslav.

CzechEnglishPolishUkrainian
-0.9 C
Olomouc
-0.8 C
Prostějov
-0.1 C
Přerov
-1.5 C
Šumperk
-1.3 C
Jeseník
Sobota, 3. prosince 2022.

Svátek má Svatoslav.  Dobré ráno.

Univerzita vydává dva díly katalogu kreativců Design IV–V

Rovnou dva díly katalogu Design se představí v úterý 4. října v Uměleckém centru Univerzity Palackého. Tato edice se zrodila před dvěma lety s podporou Olomouckého kraje a Statutárního města Olomouc s cílem zviditelnit a podpořit špičkové kreativce působící v Olomouci a jejím okolí.

„Katalog se postupně stal vítanou příležitostí pro českou i anglickou prezentaci těch nejzajímavějších osobností, které tvoří v našem městě, aniž o nich mnohdy tušíme. Zahrnuje architekty, designéry, módu, nové formy marketingu, ale třeba i knižní grafiku a vynalézavé hračky,“ shrnuje editorka Michaela Jendřejková.

Publikace je zároveň oporou unikátního studijního programu Průmyslový design, jenž se nově vyučuje kombinovaně na Univerzitě Palackého a Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava, a vlajkovou lodí značky Creative University, která soustředí obdobně zaměřené impulzy a partnerství.

Podle Petra Bilíka, jenž stál u počátku konceptu, je tak možné čerpat inspiraci, posílat studenty do praxe, ale i spolupracovat s lokálními experty coby externisty ve výuce. „Katalog navíc tvoří viditelnou a prakticky využitelnou platformu tak zvaných kreativních odvětví, která mají v Olomouci zásadní rozvojový význam a jsou součástí strategie města i kraje,“ dodává.

Pátý díl, jenž vychází souběžně se čtvrtým, je speciálně zaměřený na tvůrce přímo spjaté s Univerzitou Palackého v Olomouci, a podporuje tak mimořádné talenty koncentrované kolem vydavatelské instituce. Podle slov prorektora pro komunikaci a studentské záležitosti Víta Procházky naplňuje jeden z podstatných úkolů vysoké školy, jímž je rozvíjení příležitostí pro členy akademické obce a zaměstnance univerzity. „V pestře sestaveném svazku najdete etablovaná jména, jakými jsou kupříkladu módní návrhářka Alex Monhart nebo výtvarník Robert Buček, ale také třeba inovativní práci členů komunikačních oddělení našich fakult,“ upřesňuje Vít Procházka.

Na čtyřicet kreativců zařazených do dvou vydání doplní předchozí tři svazky na rovných sto jmen. „Rádi bychom s katalogy ve spolupráci s partnery pokračovali i do dalších lokalit a z prezentace připravili i show pro kina tak, aby atraktivita zdejšího kreativního zázemí ještě více vynikla,“ přibližuje další plány Michaela Jendřejková.

Křest katalogu proběhne za účasti designérů z nejnovějších i předchozích dílů a zástupců partnerských institucí 4. října v 17 hodin v prostorách restaurace Konvikt. Publikace budou následně dostupné v online podobě na webu spolku Kreativní Olomouc a v tištěné podobě zdarma v univerzitním informačním centru UPoint na Horním náměstí v Olomouci.

Odkaz na katalogy: kreativniolomouc.cz/aktivity/katalog-design 

[odkaz na zdroj]

Kraj opravil dům dětí a mládeže. Radost mají i rorýsové

Dům dětí a mládeže v Janského ulici v Olomouci má nejen novou zateplenou fasádu, okna a dveře, ale i hnízda pro...

Druhý zápas Tipsport ligy. Sigma v Prostějově proti Skalici

Také v sobotu čeká hráče Sigmy Olomouc zápas. Po páteční výhře 4:0 v přípravném utkání proti Kvítkovicím je tentokrát čeká Skalica. Do zimní...

Neuteklo vám?

00:03:53

Otevřená radnice 48/2022

Chystá se olomoucká radnice v příštím roce zvyšovat poplatky pro obyvatele města? I na tento dotaz odpoví další díl pořadu Otevřená radnice. Premiéra každé úterý, po osmnácté hodině, na...
00:02:04

Dvouletá rekonstrukce důležité silnice mezi Prostějovem a Přerovem je hotová

Kolaudací a slavnostním přestřižením pásky byla oficiálně předána do provozu část silnice II/150 na trase Prostějov...
00:00:42

Unikátní aplikace děti učí a baví

Výuka českého jazyka spolu s výtvarnou výchovou je zábavou. Určitě pro žáky šesté třídy olomoucké základní...
00:05:14

Téma týdne 48/2022

Ruská agrese vůči Ukrajině trvá už více než 280 dní. Země se kvůli útokům na kritickou...
00:05:33

Víte, že? 48/2022

Město Olomouc vyhlásilo humanitární sbírku na podporu obyvatel ukrajinských měst Černivci a Irpiň. Unikátní webová aplikace nazvaná...
Generated by Feedzy