Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Pá, 2. 12. 2022.

Svátek má Blanka.

CzechEnglishPolishUkrainian
-0.3 C
Olomouc
-0.2 C
Prostějov
-0.2 C
Přerov
-1.5 C
Šumperk
-0.8 C
Jeseník
Pátek, 2. prosince 2022.

Svátek má Blanka.  Dobré ráno.

Univerzita se představila na veletrhu v Brně

Skoro 30 tisíc návštěvníků, 400 vystavujících škol, 4 dny trvání a 28 let tradice. To je v číslech Gaudeamus Brno, největší veletrh pomaturitního vzdělávání v ČR. Na brněnském výstavišti se během prvního listopadového týdne představila také Univerzita Palackého, která měla stánek v modrobílých barvách přímo ve středu pavilonu V. Na něm se příchozím představilo všech osm fakult, Pevnost poznání, UPoint, univerzitní vydavatelství či hokejový klub.

Nechyběla také chill out zóna s lehátky v přízemí či se sedacími vaky v prvním patře s výhledem, kde si středoškoláci a středoškolačky mohli odpočinout nebo počkat na některý z častých přednáškových bloků.

Tradičně velký zájem byl o studium psychologie na filozofické fakultě. „Chtěla bych si na ni podat přihlášku, tak jsem se přišla doptat na více informací. V Olomouci studoval můj bratr, ale jiný obor, a tak už mám o městu i škole nějaké povědomí,“ svěřila se středoškolačka Jiřina ze Šumperka.

Krajta, hroznýš i agama

U pultíku přírodovědecké fakulty vzbuzovala velkou pozornost také zvířata v péči studentů zoologie. Odvážlivci si mohli pohladit či pochovat krajtu královskou, hroznýše či agamu a prohlédnout ježka nebo žabku.

„Přitáhlo to i několik návštěvníků, kteří o studiu na přírodovědecké fakultě zatím neuvažovali. Nejvíce se u nás zájemci ptali na molekulární a buněčnou biologii, chemii nebo biologii a ekologii, zájem byl ale i o další oblasti vzdělávání, které naše fakulta nabízí,“ prozradil Andrej Košťál, student analytické chemie.

Vaky na vodu i pastelky

Zájemci o studium na pedagogické fakultě se často informovali o studiu učitelství pro 1. stupeň základní školy, českého jazyka, angličtiny nebo hudební výchovy, ptali se také na logopedii. U stánku fakulty tělesné kultury byl kromě informací o studiu zájem také o speciální vaky na vodu do batohu, i další fakulty nabízely nejrůznější propagační předměty od pastelek, knižních záložek až po cedulky na kufry.

Ohnivá interakce

Centrum popularizace vědy Pevnost poznání na svém stanovišti prezentovalo své interaktivní exponáty a hlavolamy, odvážlivci se ale také mohli zapojit do doslova ohnivého pokusu. Univerzitní obchod představil módní kolekci, plecháčky nebo bloky, vydavatelství pak knihy z edice Olomoučtí fotografové či modelové otázky pro přijímačky. Lákala i soutěž s androidí hrou HolUP v univerzitní UPlikaci.

Veletrh Gaudeamus v Brně je tradičně největší akcí, které se univerzita během roku účastní. Jen prezentací v přednáškovém sále se během čtyř dní zúčastnilo přes 1500 posluchačů a posluchaček. V dvoupatrovém stánku UP o rozloze téměř dvě stě metrů čtverečních prezentovalo studium přes 90 našich studentů a studentek.

„Je hezké sledovat, jak ti, kteří ještě před třemi roky stáli na opačné straně a doptávali se na studium u našeho stánku, nyní reprezentují univerzitní město s takovou vervou a entuziasmem, jako by v Olomouci žili celý život,“ dodal Ondřej Martínek z Oddělení komunikace UP.

Tour pokračuje

Ani v dalších měsících propagace univerzity a oslovování potenciálních zájemců o studium nepolevuje. Už 14. až 16. listopadu se UP představí na Gaudeamu v Nitře. V prosinci a lednu pak univerzita zve do Olomouce na dny otevřených dveří, které se konají v pátek 2. prosince a v sobotu 14. ledna. Od 24. do 26. ledna budou delegáti fakult pod vedením Ondřeje Martínka z oddělení komunikace k vidění na Gaudeamu v Praze. Zástupci univerzity se v dalších týdnech také vydávají na desítky středních škol po celé ČR. Ucelené informace o studiu na UP se dají najít na webu Univerzitní město. E-přihlášku na většinu studijních programů osmi fakult olomoucké univerzity lze podat od listopadu do 15. března 2023.

[odkaz na zdroj]

Krajští a městští radní společně jednali o důležitých projektech

Na stole byla témata školství, dopravy, sportu, kultury, sociální oblasti, financí a velkých investic.

Sigmu v pátek čeká přípravný zápas proti Kvítkovicím

Áčko sice poslední soutěžní zápas na podzim odehrálo v sobotu v Liberci, do konce kalendářního roku ještě ale svěřenci trenéra Jílka několik přípravných...

Neuteklo vám?

00:05:30

Téma týdne 47/2022

Fond pomoci olomouckým dětem funguje už šest let. Město jeho prostřednictvím pomáhá rodinám s dětmi s úhradou kroužků, pobytů v přírodě, lyžařských kurzů nebo nejrůznějších školních akcí. Radnice se...
00:02:41

V Týně nad Bečvou budují kanalizaci a čističku. Stavba přinesla dopravní omezení

Už několik měsíců musí řidiči při průjezdu Týnem nad Bečvou počítat s dopravními omezeními. V obci...
00:00:49

Hasiče, záchranáře i policisty prověřilo cvičení. U Jívové si zkoušeli zásah u nehody...

Poblíž drážního tunelu u obce Jívová na Olomoucku se srazily dva vlaky. Na místě byly desítky...
00:05:33

Víte, že? 48/2022

Město Olomouc vyhlásilo humanitární sbírku na podporu obyvatel ukrajinských měst Černivci a Irpiň. Unikátní webová aplikace nazvaná...
00:03:53

Otevřená radnice 48/2022

Chystá se olomoucká radnice v příštím roce zvyšovat poplatky pro obyvatele města? I na tento dotaz...
Generated by Feedzy