Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
So, 3. 12. 2022.

Svátek má Svatoslav.

CzechEnglishPolishUkrainian
-0.9 C
Olomouc
-0.8 C
Prostějov
-0.1 C
Přerov
-1.5 C
Šumperk
-1.3 C
Jeseník
Sobota, 3. prosince 2022.

Svátek má Svatoslav.  Dobré ráno.

Univerzita Palackého otevřela Welcome Office pro zahraniční studenty a návštěvníky

Nové kontaktní místo pro všechny zahraniční návštěvníky a studenty otevřela Univerzita Palackého. Hosté ze zahraničí tak dostanou na jednom místě veškeré informace, které potřebují ke studiu či práci na univerzitě a pobytu ve městě Olomouci. Prostory tzv. Welcome Office se nachází v centru města ve Vodární ulici.

Do Olomouce na Univerzitu Palackého jezdí rok od roku více cizinců, a to jak studentů, tak akademiků a dalších návštěv. Zázemí na univerzitě jich najde během roku několik tisíc, jen studentů, kteří přijíždějí z jiných zemí, bývají více než čtyři tisícovky. Nově vzniklé kontaktní místo se bude starat o to, aby byl jejich pobyt co nejméně komplikovaný a oni se mohli naplno věnovat studiu a práci.

„Naše Welcome Office přispívá k rozvoji komplexních služeb pro současné i budoucí zahraniční návštěvníky Univerzity Palackého. Své služby nabízíme zájemcům již v době před jejich příjezdem. Prostřednictvím webových stránek informujeme a nabízíme asistenci při vízových procesech, ubytování, poskytujeme praktické informace o službách, ale i možnostech využití volného času ve městě,“ řekl Jiří Stavovčík, prorektor UP pro internacionalizaci.

Prostory našla nová kancelář ve Vodární ulici číslo 6, v samém centru historické Olomouce, kam mohou také zahraniční hosté a studenti osobně přijít. Své služby nebude omezovat jen na základní informační servis o škole a městě.

„Připravujeme zajímavé workshopy a setkání, kterými se budeme snažit zpříjemnit pobyt zahraničních studentů a návštěvníků na naší univerzitě, což nám současně umožní více poznat jejich potřeby a my budeme moct zkvalitnit naše služby. Věříme, že otevřením Welcome Office Univerzita Palackého ještě více upevní svoji pozici mezi předními evropskými univerzitami, ke kterým na poli internacionalizace bezesporu patří,“ doplnila Alena Vyskočilová, vedoucí Welcome Office UP.

[odkaz na zdroj]

Kraj opravil dům dětí a mládeže. Radost mají i rorýsové

Dům dětí a mládeže v Janského ulici v Olomouci má nejen novou zateplenou fasádu, okna a dveře, ale i hnízda pro...

Druhý zápas Tipsport ligy. Sigma v Prostějově proti Skalici

Také v sobotu čeká hráče Sigmy Olomouc zápas. Po páteční výhře 4:0 v přípravném utkání proti Kvítkovicím je tentokrát čeká Skalica. Do zimní...

Neuteklo vám?

00:05:14

Téma týdne 48/2022

Ruská agrese vůči Ukrajině trvá už více než 280 dní. Země se kvůli útokům na kritickou infrastrukturu potýká s výpadky dodávek elektřiny, tepla či pitné vody. V nelehké době...
00:02:04

Dvouletá rekonstrukce důležité silnice mezi Prostějovem a Přerovem je hotová

Kolaudací a slavnostním přestřižením pásky byla oficiálně předána do provozu část silnice II/150 na trase Prostějov...
00:00:42

Unikátní aplikace děti učí a baví

Výuka českého jazyka spolu s výtvarnou výchovou je zábavou. Určitě pro žáky šesté třídy olomoucké základní...
00:05:14

Téma týdne 48/2022

Ruská agrese vůči Ukrajině trvá už více než 280 dní. Země se kvůli útokům na kritickou...
00:05:33

Víte, že? 48/2022

Město Olomouc vyhlásilo humanitární sbírku na podporu obyvatel ukrajinských měst Černivci a Irpiň. Unikátní webová aplikace nazvaná...
Generated by Feedzy