Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Po, 28. 11. 2022.

Svátek má René.

CzechEnglishPolishUkrainian
2.8 C
Olomouc
2.5 C
Prostějov
1.6 C
Přerov
2.2 C
Šumperk
1 C
Jeseník
Pondělí, 28. listopadu 2022.

Svátek má René.  Dobré ráno.

Univerzita Palackého nabízí novým studentům z Ukrajiny měsíční stipendium

Ukrajinští studenti, kteří se v tomto semestru poprvé zapsali ke studiu na Univerzitě Palackého, mohou v návaznosti na konflikt v jejich domovské zemi požádat o stipendium na podporu studia v ČR ve výši 11 000 Kč. Toto stipendium je vázáno na opatření ministerstva školství v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny vyvolaným invazí vojsk Ruské federace a je časově omezeno na období září až prosinec 2022. Studenti mohou o toto stipendium požádat do 7. října prostřednictvím speciálního formuláře na Portále UP.

„Stipendium může děkan příslušné fakulty přiznat studentovi, který má státní občanství Ukrajiny, studuje ve standardní době studia v bakalářském, magisterském nebo doktorském studijním programu, má udělenu dočasnou ochranu na území České republiky a do studia 1. ročníku se zapsal v tomto akademickém roce,“ upřesnil prorektor pro studium Vít Zouhar.

Stipendium na podporu studia v České republice bude vypláceno formou měsíčního příspěvku bezhotovostním převodem na účet studenta vedený bankou na území ČR v české měně, a to zpětně za uplynulý měsíc. Studentovi, který studium přeruší nebo ukončí, bude stipendium vyplaceno v poměrné odpovídající výši.

Veškeré podrobnosti a podmínky jsou rozepsány v příslušné vnitřní normě, která je dostupná studentům a zaměstnancům UP po přihlášení pomocí klasických univerzitních přihlašovacích údajů. Žádost o přiznání stipendia na podporu studia v ČR v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny je možno vyplnit na Portále UP pod dlaždicí ELF/Formuláře.

[odkaz na zdroj]

Nejbližší program Sigmy v závěru podzimu

Fotbalisté Sigmy i po odehrání posledního soutěžního zápasu v roce 2022 budou pokračovat v tréninku. Na konci příštího týdne pak fanoušci mohou tým...

Jasný skalp čtvrtfinalisty Ligy mistrů! Olomouc přehrála Hradec Králové

Daniel Fekets - O L O M O U C – Ve 23. kole Tipsport extraligy Mora jasně přehrála královéhradecký Mountfield...

Neuteklo vám?

00:05:54

Šumperk – Živá brána Jeseníků – listopad 2022

Město Šumperk má po volbách nové vedení. Starostou je Miroslav Adámek, místostarosty Eva Kostecká a Karel Hošek. Uvolněnou radní se stala Valerie Hrubá. A mají už rozdělené kompetence.
00:02:30

Zimní údržba začala i silničářům v Olomouckém kraji

O dálnice a silnice prvních tříd na území Olomouckého kraje se, podobně jako jinde, stará Ředitelství...
00:00:28

Pohotový zásah hasičů v Hablově na Prostějovsku zajistil zeď před pádem

Hasiči odvrátili nebezpečí pádu zdi. Hrozící destrukci nahnuté štítové stěny z vepřovice staršího rodinného domu řešili...
00:05:30

Téma týdne 47/2022

Fond pomoci olomouckým dětem funguje už šest let. Město jeho prostřednictvím pomáhá rodinám s dětmi s...
00:05:54

Šumperk – Živá brána Jeseníků – listopad 2022

Město Šumperk má po volbách nové vedení. Starostou je Miroslav Adámek, místostarosty Eva Kostecká a Karel...
Generated by Feedzy