Přeložit náš web

Čt, 30. 11. 2023.

Svátek má Ondřej.

0.6 C
Olomouc
0.5 C
Prostějov
1.5 C
Přerov
-0.9 C
Šumperk
-0.4 C
Jeseník
Čtvrtek, 30. listopadu 2023.

Svátek má Ondřej.  Dobré odpoledne.

Univerzita Palackého nabízí novým studentům z Ukrajiny měsíční stipendium

Ukrajinští studenti, kteří se v tomto semestru poprvé zapsali ke studiu na Univerzitě Palackého, mohou v návaznosti na konflikt v jejich domovské zemi požádat o stipendium na podporu studia v ČR ve výši 11 000 Kč. Toto stipendium je vázáno na opatření ministerstva školství v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny vyvolaným invazí vojsk Ruské federace a je časově omezeno na období září až prosinec 2022. Studenti mohou o toto stipendium požádat do 7. října prostřednictvím speciálního formuláře na Portále UP.

„Stipendium může děkan příslušné fakulty přiznat studentovi, který má státní občanství Ukrajiny, studuje ve standardní době studia v bakalářském, magisterském nebo doktorském studijním programu, má udělenu dočasnou ochranu na území České republiky a do studia 1. ročníku se zapsal v tomto akademickém roce,“ upřesnil prorektor pro studium Vít Zouhar.

Stipendium na podporu studia v České republice bude vypláceno formou měsíčního příspěvku bezhotovostním převodem na účet studenta vedený bankou na území ČR v české měně, a to zpětně za uplynulý měsíc. Studentovi, který studium přeruší nebo ukončí, bude stipendium vyplaceno v poměrné odpovídající výši.

Veškeré podrobnosti a podmínky jsou rozepsány v příslušné vnitřní normě, která je dostupná studentům a zaměstnancům UP po přihlášení pomocí klasických univerzitních přihlašovacích údajů. Žádost o přiznání stipendia na podporu studia v ČR v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny je možno vyplnit na Portále UP pod dlaždicí ELF/Formuláře.

[odkaz na zdroj]

Zajištění lékárenské pohotovostní služby ve vánoční svátky 2023 a na Nový rok 2024.

Zajištění lékárenské pohotovostní služby ve dnech 25. 12., 26. 12. 2023 a 1. 1. 2024 Read More

Jednání Rady města Prostějova

Jednání Rady města Prostějova se uskuteční v úterý 5. 12. 2023 od 8:00. Read More

Neuteklo vám?

00:05:14

Otevřená radnice 48/2023

Přejmenuje se Žižkovo náměstí v Olomouci na náměstí T. G. Masaryka? A nahradí prošlapanou polní cestu za městem osvětlený chodník? Na tyto otázky našich diváků odpoví další díl pořadu...
00:02:39

Pomohli lidem z hořícího vlaku. Dva muži za záchranu životů dostali ocenění

Úterý 17. října, krátce po osmé hodině ráno. Na železničním přejezdu v Divišově ulici v Olomouci...
00:00:36

Zažijte pravé hanácké Vánoce. V muzeu v Příkazích

Jak se slavil konec roku na hanáckém venkově, jaké zvyky lidé dodržovali nebo jak vypadal štědrovečerní...
00:05:26

Víte, že? 48/2023

Město Olomouc si nechalo vypracovat podrobnou analýzu o možnostech sloučení dvou významných olomouckých kulturních institucí, Moravského...
00:05:24

Šumperk – Živá brána Jeseníků – listopad 2023

Začne projektová příprava rekonstrukce Domu kultury. Lidé mohou posílat nominace na Ceny města. Vánoční program má...