Přeložit náš web

Pá, 21. 6. 2024.

Svátek má Alois.

23.8 C
Olomouc
20.3 C
Prostějov
23.5 C
Přerov
23.3 C
Šumperk
22.3 C
Jeseník
Pátek, 21. června 2024.

Svátek má Alois.  Dobrý večer.

Univerzita oslovuje zájemce o studium. Navštíví Gaudeamy i desítky středních škol

Uchazečská kampaň Univerzity Palackého opět nabírá na intenzitě. Jen na podzim se olomoucká univerzita bude prezentovat rovnou na čtyřech veletrzích Gaudeamus, šesti roadshow Kam na vysokú na Slovensku a na desítkách středních škol. Chystají se i dva dny otevřených dveří. E-přihlášky ke studiu se zájemcům otevřou 1. listopadu a konečný termín pro jejich podání je pro většinu studijních programů na všech osmi fakultách 15. března 2024. Ucelené informace o možnostech studia na UP jsou k dispozici na webu Univerzitní město.

Tým oddělení marketingu společně s fakultními ambasadory má za sebou jen v září pět prezentací na středních školách a roadshow v Trnavě a Trenčíně, kde mimo jiné prezentoval fakultní letáky s aktuální nabídkou studia, které jsou nově natisknuty na recyklovaný papír. Obecně se ale snaží na akcích co nejvíce využívat digitálních a interaktivních technologií a šetřit tím životní prostředí. Proto je v přípravě i nová část mobilní UPlikace, ve které již brzy zájemci a uchazeči o studium najdou na jednom místě všechny potřebné informace. „Na prezentacích na Seznamováku či na Orientation Days jsme zjistili, že z přibližně tisícovky zúčastněných studujících prvního ročníku 90 procent navštívilo naše expozice na veletrzích nebo dnech otevřených dveří, což nás velmi těší, zároveň jsou to pro nás cenná data,“ uvedl Ondřej Martínek, vedoucí oddělení marketingu UP.

V říjnu se UP už tradičně představí na veletrzích Gaudemaus v Bratislavě a v Brně. Na brněnské akci, která je největší přehlídkou pomaturitního vzdělávání v ČR, se představí přes tři stovky škol, jejich prezentace zhlédne obvykle téměř 30 tisíc návštěvníků. Univerzitu bude během čtyř dnů reprezentovat 120 studujících. Dále jsou v programu roadshow v Košicích, Prešově, Banské Bystrici a Popradu. „Studijní veletrhy a roadshow jsou klíčové v rozhodování zájemců, proto se na ně primárně soustředíme. Během podzimu a zimy navštívíme se studentskými ambasadory také více než čtyřicet středních škol v Česku a na Slovensku,“ dodal Ondřej Martínek.

Ani v dalších měsících propagace univerzity a oslovování potenciálních zájemců o studium nepoleví. Stánek UP v modrobílých barvách se v listopadu představí na Gaudeamu v Nitře a v Košicích. V prosinci a lednu pak univerzita zve do Olomouce na dny otevřených dveří, které se konají v pátek 1. prosince a v sobotu 27. ledna. Ke konci ledna budou delegáti fakult k vidění ještě na třídenním Gaudeamu v Praze.

Univerzita Palackého letos v březnu přijala rekordních 35 972 přihlášek, což bylo nejvíce v její 450leté historii. Zájem o studium vzrostl na všech osmi fakultách. Web Univerzitní město během loňska navštívilo rekordních 230 tisíc uživatelů.

Přehled akcí pro zájemce o studium

10.–12. 10.
Gaudeamus Bratislava

17. 10.
Kam na vysokú roadshow Košice

18. 10.
Kam na vysokú roadshow Prešov

24. 10.
Kam na vysokú roadshow Banská Bystrica

25. 10.
Kam na vysokú roadshow Poprad

31. 10. – 3. 11.
Gaudeamus Brno

14.–15. 11.
Gaudeamus Nitra

27.–28. 11.
Gaudeamus Košice

1. 12.
Den otevřených dveří UP

23.–25. 1. 2024
Gaudeamus Praha

27. 1. 2024
Den otevřených dveří UP

 

Read More

Přerušení objednávání pacientů na KÚČOCH

Z provozních důvodů bude ve dnech 25. června až 5. července pozastaveno objednávání pacientů na Klinice ústní, čelistní a obličejové chirurgie....

Nová magnetická rezonance se v Nemocnici AGEL Šternberk osvědčila. Loni bylo vyšetřeno přes 2 000 pacientů

Šternberk, 21. června 2024: Vyšetření magnetickou rezonancí je už přes rok přístupnější pacientům ze severovýchodní části Olomouckého kraje. Stavební úpravy a...

Neuteklo vám?

Téma týdne 25/2024

V posledních letech se olomoucké radnici daří investovat do oprav komunikací zhruba sto milionů korun ročně. Letos město do zlepšení infrastruktur investuje rekordních 130 milionů. To zahrnuje nejen rozsáhlé...

V Olomouci se třídil komunální odpad

Před budovou Krajského úřadu v Olomouci proběhl rozbor komunálního odpadu. Cílem akce bylo ukázat dětem, jak...

Za dopravní nehodou byla čivava

Neuhlídala si svoji čivavu. V obci Písečná na Jesenicku 19ženě utekl malý pejsek přes cestu na...

Téma týdne 25/2024

V posledních letech se olomoucké radnici daří investovat do oprav komunikací zhruba sto milionů korun ročně....

Otevřená radnice 25/2024

V Otevřené radnici se budeme věnovat historické tramvaji č. 16, klenotu města. Budou ji moct Olomoučané...