Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Út, 29. 11. 2022.

Svátek má Zina.

CzechEnglishPolishUkrainian
3.5 C
Olomouc
3.4 C
Prostějov
4.1 C
Přerov
2 C
Šumperk
2.6 C
Jeseník
Úterý, 29. listopadu 2022.

Svátek má Zina.  Dobré odpoledne.

Univerzita ocení práci dobrovolníků, nominovat je můžete do září

Již pošesté ocení Univerzita Palackého studenty, absolventy a zaměstnance, kteří neváhají nad rámec vlastních povinností věnovat svůj čas druhým. Nominace kandidátů na Cenu rektora pro dobrovolníky jsou otevřené do 6. září, slavnostní předání cen se pak uskuteční u příležitosti zahájení nového akademického roku v rámci akce MEET UP.

„Naši studenti, ale i zaměstnanci jsou zapojeni do řady aktivit v sociální, vzdělávací, kulturní a environmentální oblasti. V předchozích dvou letech jsme oceňovali úžasné dobrovolnické projekty vznikající v době boje s epidemií covidu-19, letos jsme zase s hlubokým obdivem sledovali obrovskou vlnu solidarity v souvislosti s válkou na Ukrajině a dynamiku, jakou dobrovolnické aktivity na UP na jaře nabraly. Jsme hrdí na členy naší akademické obce, jejich empatii, soucit a odvahu a oceněním bychom jim chtěli poděkovat za to, co pro své okolí dělají,“ uvedl k vyhlášení šestého ročníku dobrovolnických cen rektor UP Martin Procházka.

Kandidáty na dobrovolnickou cenu je možné nominovat do 6. září, a to výhradně prostřednictvím elektronického formuláře ZDE.

Dobrovolníka přitom může nominovat organizace, na jejichž aktivitách se podílí, nebo Dobrovolnické centrum UP, které na Univerzitě Palackého dobrovolnickou činnost koordinuje. Hodnoticí komise následně došlé návrhy posoudí a vybere letošní laureáty.

Setkání dobrovolníků a slavnostní předání cen se uskuteční 20. září během programu festivalu MEET UP, který u příležitosti zahájení nového akademického roku nabídne jedinečnou šanci seznámit se s životem univerzity i Olomouce.

Univerzita Palackého dobrovolnickou činnost svých studentů a zaměstnanců již několik let systémově podporuje jako příležitost dalšího seberozvoje a formu občanské angažovanosti a plnění tzv. třetí role univerzity. V roce 2016 se UP stala první vysokou školou v České republice, která – z iniciativy docentky Tatiany Matulayové a katedry křesťanské sociální práce Cyrilometodějské teologické fakulty UP – zřídila vlastní dobrovolnické centrum. Od roku 2017 se pak také udělují Ceny rektora pro dobrovolníky. Více o Dobrovolnickém centru UP a dobrovolnictví na univerzitě najdete na této stránce.

[odkaz na zdroj]

Jablíčkový betlém Emmy Srncové vyladil adventní Olomouc

Je tam nejen Ježíšek, Panna Marie a svatý Josef, ale i kočka s koťaty, psi, ptáci, zavěšená opice a taky jablíčka....

Kdy byl náš klub založen? Sigmácký kvíz otestoval znalosti soutěžících

Hospodské kvízy jsou ve společnosti velice populární. V pondělí jsme jeden takový uspořádali také ve VIPce na západní tribuně. Téma kvízu nemohlo...

Neuteklo vám?

00:05:30

Téma týdne 47/2022

Fond pomoci olomouckým dětem funguje už šest let. Město jeho prostřednictvím pomáhá rodinám s dětmi s úhradou kroužků, pobytů v přírodě, lyžařských kurzů nebo nejrůznějších školních akcí. Radnice se...
00:02:20

Přerov bude mít novou autobusovou linku s číslem 108

Přerovskou místní část Předmostí propojí s nádražím nová autobusová linka s číslem 108. Expresní linka začne...
00:00:35

Pravidelní dárce krve obdrželi plakety profesora Janského

Dárci krve obdrželi plakety za jubilejní odběry. Slavnostní oceňování se konalo v Rapotíně na Šumpersku. V...
00:06:31

Kraj zblízka 48/2022

V první reportáži dalšího vydání pořadu Kraj zblízka zamíříme na Uničovsko. Krajská rada se tam setkala...
00:05:30

Téma týdne 47/2022

Fond pomoci olomouckým dětem funguje už šest let. Město jeho prostřednictvím pomáhá rodinám s dětmi s...
Generated by Feedzy