Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Út, 9. 8. 2022.

Svátek má Roman.

CzechEnglishPolishUkrainian
16 C
Olomouc
15.7 C
Prostějov
16.2 C
Přerov
13.2 C
Šumperk
14 C
Jeseník
Úterý, 9. srpna 2022.

Svátek má Roman.  Dobré ráno.

Univerzita ocení práci dobrovolníků, nominovat je můžete do září

Již pošesté ocení Univerzita Palackého studenty, absolventy a zaměstnance, kteří neváhají nad rámec vlastních povinností věnovat svůj čas druhým. Nominace kandidátů na Cenu rektora pro dobrovolníky jsou otevřené do 6. září, slavnostní předání cen se pak uskuteční u příležitosti zahájení nového akademického roku v rámci akce MEET UP.

„Naši studenti, ale i zaměstnanci jsou zapojeni do řady aktivit v sociální, vzdělávací, kulturní a environmentální oblasti. V předchozích dvou letech jsme oceňovali úžasné dobrovolnické projekty vznikající v době boje s epidemií covidu-19, letos jsme zase s hlubokým obdivem sledovali obrovskou vlnu solidarity v souvislosti s válkou na Ukrajině a dynamiku, jakou dobrovolnické aktivity na UP na jaře nabraly. Jsme hrdí na členy naší akademické obce, jejich empatii, soucit a odvahu a oceněním bychom jim chtěli poděkovat za to, co pro své okolí dělají,“ uvedl k vyhlášení šestého ročníku dobrovolnických cen rektor UP Martin Procházka.

Kandidáty na dobrovolnickou cenu je možné nominovat do 6. září, a to výhradně prostřednictvím elektronického formuláře ZDE.

Dobrovolníka přitom může nominovat organizace, na jejichž aktivitách se podílí, nebo Dobrovolnické centrum UP, které na Univerzitě Palackého dobrovolnickou činnost koordinuje. Hodnoticí komise následně došlé návrhy posoudí a vybere letošní laureáty.

Setkání dobrovolníků a slavnostní předání cen se uskuteční 20. září během programu festivalu MEET UP, který u příležitosti zahájení nového akademického roku nabídne jedinečnou šanci seznámit se s životem univerzity i Olomouce.

Univerzita Palackého dobrovolnickou činnost svých studentů a zaměstnanců již několik let systémově podporuje jako příležitost dalšího seberozvoje a formu občanské angažovanosti a plnění tzv. třetí role univerzity. V roce 2016 se UP stala první vysokou školou v České republice, která – z iniciativy docentky Tatiany Matulayové a katedry křesťanské sociální práce Cyrilometodějské teologické fakulty UP – zřídila vlastní dobrovolnické centrum. Od roku 2017 se pak také udělují Ceny rektora pro dobrovolníky. Více o Dobrovolnickém centru UP a dobrovolnictví na univerzitě najdete na této stránce.

[odkaz na zdroj]

Přerovský kalendář na rok 2023 byl slavnostně uveden do života. Jeho autorem je Jindřich Štreit

Přerovské kalendáře pro rok 2023 jsou už v prodeji. Sadu v podobě nástěnného, stolního a kapesního kalendáře si mohou zájemci koupit za 250...

Interní oddělení nemocnice Prostějov získalo nové vybavení

K vyšetřování i léčbě pacientů nyní na oddělení slouží nové echokardiografické  přístroje, telemetry, nová monitorovací zařízení i nové postele. Od rozsáhlé investice si nemocnice slibuje přesnější...

Neuteklo vám?

00:04:42

Otevřená radnice 31/2022

Jak to bude letos v Olomouci se sekáním trávy ve městě? Nebude se opakovat situace z loňska, kdy byly trávníky mnohde přerostlé? A jaký dopravní režim platí pro řidiče...
00:02:38

Začal platit zákaz odběru vody z Trusovického a Dolanského potoka na Olomoucku

V Česku v posledních dnech panují vysoké teploty. Prohlubující se sucho ohrožuje život v celém říčním...
00:00:43

V Hranicích opravují chodník u bývalého kina

Hraničtí se dočkají nového chodníku. A to podél bývalého kina. Dělníci se do jeho rekonstrukce pustili...
00:05:18

Téma týdne 31/2022

Na olomouckém zimním stadionu se po letní přestávce opět objevil led. Týmy jednotlivých věkových kategorií se...
00:04:42

Otevřená radnice 31/2022

Jak to bude letos v Olomouci se sekáním trávy ve městě? Nebude se opakovat situace z...
Generated by Feedzy