Přeložit náš web

St, 29. 11. 2023.

Svátek má Zina.

-4.2 C
Olomouc
-4.3 C
Prostějov
-3.8 C
Přerov
-4.1 C
Šumperk
-4.9 C
Jeseník
Středa, 29. listopadu 2023.

Svátek má Zina.  Dobrý večer.

Univerzita nabízí zaměstnancům vzdělávání v nových online kurzech

Získat nové dovednosti a znalosti, které pomohou při práci na univerzitě, a přitom si čas a místo vzdělávání zvolit podle svých možností. Tak jednoduše lze vysvětlit zkratku COOC čili Corporate Open Online Course, které pro zaměstnance UP připravilo oddělení dalšího vzdělávání a inovací ve výuce. Na výběr je například online kurz prezentačních dovedností či využití IT nástrojů ve výuce i mimo ni.

Cílem vytvořených COOC kurzů je zjednodušit přístupnost vzdělávacích programů tak, aby nebyly vázané na čas a místo a zájemci se mohli vzdělávat online i mimo prostředí univerzity. Určeny jsou pro všechny – stávající zaměstnance, nově příchozí akademiky i pro THP.

„V rámci Programu na podporu strategického řízení vysokých škol pro roky 2022–2025 směřuje oddělení dalšího vzdělávání a inovací ve výuce svou pozornost zejména ke zvyšování pedagogických kompetencí, osobnostnímu a profesnímu rozvoji a rozšiřování specifických znalostí,“ vysvětlila Klára Tesaříková Čermáková, vedoucí oddělení dalšího vzdělávání a inovací ve výuce.

Jak dodala, obecně známým pojmem jsou MOOC kurzy (Massive Open Online Course). Ty ale bývají určeny pro širokou veřejnost. „My se zaměřujeme na vzdělávání v rámci univerzity, a proto jsme zvolili COOC, což jsou kurzy otevřené pouze zaměstnancům konkrétní instituce. Účastníci se do nich na UP přihlašují prostřednictvím Portálu Celoživotního vzdělávání UP a posléze pracují v online prostředí LMS Moodle. Obsah jsme připravili ve spolupráci s kolegy z Audiovizuální produkce UP,“ doplnila Klára Tesaříková Čermáková.

Kurz vždy zahrnuje úvodní slovo prorektora pro studium Víta Zouhara, anotaci, medailonek lektora, šest videí v délce cca 15–20 minut, prezentaci a další doplňující materiály ke studiu. Sledovat je možné jednotlivé tematické bloky podle individuálních časových možností.

„Aktuálně je k dispozici pět kurzů, do kterých je možné se přihlásit do 30. listopadu. V následujícím roce plánujeme nabídku rozšiřovat,“ řekla Klára Tesaříková Čermáková.

Aktuální nabídka kurzů

Jak si připravit efektivní plán hodiny

JUDr. Maxim Tomoszek, Ph.D., PF UP

Projektování kurikula

prof. PhDr. Tomáš Janík, Ph.D., M.Ed., MUNI, lektor kurzů CŽV

Komunikace a prezentační dovednosti

Mgr. David Kryštof, Ph.D., absolvent FF UP, lektor kurzů CŽV

IT nástroje ve výuce i mimo ni

Mgr. Tomáš Dragon, PdF UP

Jak posilovat svou odolnost v čase změn

Mgr. Blažena Mačáková, lektorka kurzů CŽV

Read More

Šternberské sportovce přijel podpořit olympionik Aleš Valenta!

V kulturním domě ve Šternberku byli ve středu 22. listopadu oceněni sportovci a trenéři za úspěchy, kterých dosáhli v období od září loňského...

Jak (se) učit o filmu? Unikátní učebnice Filmouka nabízí průvodce světem filmu pro děti školou povinné

Co je to film? Jak vzniká? Jak se vyvíjel? Jak mu rozumět, když jste dítě? A jak ho vysvětlit, kdy jste...

Neuteklo vám?

00:06:59

Kraj zblízka 48/2023

Zelenou školou Olomouckého kraje se stalo osm vzdělávacích institucí. Titul získaly za své ekologické aktivity. V Kojetíně je nejvyšší generace Amazon robotických center. V jednotlivých patrech budovy pracuje na 3...
00:02:24

Smlouva podepsána. Rekonstrukce budovy TGM 16 v Přerově začne v lednu

Tvář Masarykova náměstí v Přerově se zanedlouho výrazně promění. V lednu tam totiž začne rekonstrukce budovy...
00:00:31

Vánoční strom rozzářil prostějovské náměstí. Mobilní kluziště přivítalo první bruslaře

Prostějovské náměstí rozzářila vánoční dominanta centra – dvanáctimetrový smrk jménem Standa. Vítězné jméno vzešlo z návrhů,...
00:05:24

Šumperk – Živá brána Jeseníků – listopad 2023

Začne projektová příprava rekonstrukce Domu kultury. Lidé mohou posílat nominace na Ceny města. Vánoční program má...
00:05:14

Otevřená radnice 48/2023

Přejmenuje se Žižkovo náměstí v Olomouci na náměstí T. G. Masaryka? A nahradí prošlapanou polní cestu...