Přeložit náš web

Pá, 8. 12. 2023.

Svátek má Květoslava.

-1.3 C
Olomouc
-1.1 C
Prostějov
-0.3 C
Přerov
-0.4 C
Šumperk
-0.1 C
Jeseník
Pátek, 8. prosince 2023.

Svátek má Květoslava.  Dobré odpoledne.

Univerzita a Olomoucký kraj spojí síly, jejich dobrovolníci vysadí stromy a uklidí zahrady

Zaměstnanecký dobrovolnický den připravil na pátek 20. října Olomoucký kraj ve spolupráci s Univerzitou Palackého. Je to vůbec poprvé, co bude hejtmanství a vysoká škola na této akci spolupracovat.

„Dobrovolnický den se v rámci svého pilotního ročníku zaměřuje na udržitelnost a zlepšení klimatu v regionu. Konkrétně půjde například o výsadbu stromů a úklid nebo úpravu veřejné zeleně,“ uvedl Lubomír Baláš, ředitel Krajského úřadu Olomouckého kraje.

Univerzita dobrovolnictví svých studentů a zaměstnanců dlouhodobě podporuje. „Považujeme to za jednu z důležitých a velmi přínosných aktivit, jimiž můžeme naplňovat třetí roli univerzity, kdy vysoké školy pozitivně působí na společnost. Jsme rádi, že můžeme i touto akcí přispět ke zlepšení životního prostředí ve městě a regionu, v němž naše univerzita působí,“ uvedla Andrea Hanáčková, prorektorka pro komunikaci a studentské záležitosti UP.

Dobrovolníci z krajského úřadu a univerzity se vydají do několika míst Olomouckého kraje. Pomáhat budou s přípravou na zimní sezónu v Zoo Olomouc, v lesích u Mírova a Mutkova vysadí stromky, s péčí o veřejnou zeleň pomůžou na Výstavišti Flora Olomouc. Krajští zaměstnanci věnují zvláštní zájem polesí Valšovice, které spadá do majetku Olomouckého kraje. Další lidé vyrazí pomáhat s budováním nové komunitní zahrady Hospice na Svatém Kopečku. K dobrovolnickému dni se vedle zaměstnanců obou institucí přihlásili i studenti olomoucké univerzity, kteří budou pomáhat s výsadbou stromů v kampusu vysokoškolských kolejí.

Akci organizuje Dobrovolnické centrum UP, které dlouhodobě hledá různé způsoby, jak dobrovolnictví zviditelnit a jak k němu přitáhnout co nejvíce lidí. „Protože 20. říjen se po celém světě připomíná jako Den stromů, rozhodli jsme se ho oslavit právě sázením stromů a péčí o prostředí, v němž žijeme a pracujeme. Hledali jsme příležitosti, kde může být síla našich zaměstnanců přínosem a kde současně charakter dobrovolnické práce umožní spolupráci dobrovolníků a vytváření základů dobrovolnické komunity,“ doplnila Vladimíra Sedláčková, manažerka Dobrovolnického centra UP.

 

Read More

Žijí mezi námi

Sál Kulturního klubu DUHA hostí již 14. ročník akce Žijí mezi námi s podtitulem "Být jiný není překážka". Read More

Neuteklo vám?

00:06:46

Kraj zblízka 49/2023

Radní Olomouckého kraje se vypravili na Šumpersko. Navštívili významnou strojírenskou společnost v regionu. S místními podnikateli, zástupci neziskových organizací a se starosty hovořili o tématech, které je tíží. Řezbář...
00:02:32

Hledáte program na zimu? Udělejte si výlet na Hanou!

Vánoční trhy, vánoce na hradech a zámcích, ale také třeba ledové plochy ve městech a obcích...
00:00:29

Pevnost poznání učí hrou. Nově i děti se zdravotním postižením

Pevnost poznání, interaktivní muzeum vědy Univerzity Palackého v Olomouci, se nově otevírá školákům se zdravotním postižením....
00:05:28

Téma týdne 49/2023

Na dvou místech v Olomouci se v těchto dnech objevily dvě dodávky se speciální aparaturou. V...
00:05:05

Otevřená radnice 49/2023

Uvažuje město Olomouc o tom, že by zlepšila propojení ulic Edvarda Beneše a Politických vězňů? A...