Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Čt, 30. 6. 2022.

Svátek má Šárka.

CzechEnglishPolishUkrainian
17.8 C
Olomouc
17.5 C
Prostějov
19.6 C
Přerov
18.3 C
Šumperk
18.7 C
Jeseník
Čtvrtek, 30. června 2022.

Svátek má Šárka.  Dobré ráno.

Tragická nehoda u Olomouce. 45letý řidič po nárazu do zídky uhořel v autě

HNĚVOTÍN – K dopravní nehodě a následnému požáru došlo ve čtvrtek 2. června před pátou hodinou ráno u exitu Hněvotín z D46 na komunikaci 570. Informovali o tom olomoučtí hasiči na svém twitteru.

Komunikace i sjezd z D46 byla po dobu zásahu uzavřena. Podle předběžných informací z operačního střediska se měla uvnitř vozu nacházet jedna osoba, což bylo během hašení vysokotlakým proudem potvrzeno. Řidič bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem. Po uhašení vozidla si velitel zásahu na místo povolal technický speciál s hydraulickou rukou, aby vůz nadzvedl a mohl vyloučit přítomnost dalších osob na místě události. Vyšetřování příčin a okolností události si převzala Policie ČR.

Podle dosavadního šetření 45letý řidič vozidla Citroen Berlingo jedoucí po dálnici D46 ve směru od Olomouce na Hněvotín pravděpodobně při sjezdu z dálnice z dosud nezjištěných příčin rovně projel čtyřramennou křižovatkou a narazil do protější betonové zídky. Poté došlo k vzplanutí vozidla. Řidič při nehodě zahynul. Přesné příčiny a okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ sdělil policejní mluvčí Libor Hejtman.

AKTUALIZOVÁNO: Kriminalisté územního odboru Olomouc se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění tragické dopravní nehody.

Svědci, kteří mohli v dané době projíždět uvedeným úsekem a zaznamenali pohyb vozidla Citroen, by se měli přihlásit na linku 158, nebo osobně či telefonicky kontaktovat přímo kriminalisty druhého oddělení obecné kriminality územního odboru Olomouc, Žižkovo náměstí 4, Olomouc, tel.: 974 766 476.

Vyřazené, ale plně funkční autobusy z Olomouce dostanou záchranáři na Ukrajině

Různé instituce z Ukrajiny se na Krizový štáb města Olomouce obrátily s prosbou o poskytnutí vozidel pro záchranáře či zajištění nezbytných komunálních...

Pozor na omezení provozu ve Slavíči

Upozorňujeme motoristy, ze v době od 11. července do 20. srpna dojde k částečné uzavírce silnice I/47 v délce přibližně...

Neuteklo vám?

00:05:36

Kraj zblízka 26/2022

Na Andrově stadionu v Olomouci byla v neděli večer slavnostně zahájena letní Olympiáda dětí a mládeže. Na největší sportovní událost v Česku se kvalifikovalo tři a půl tisíce mladých...
00:02:23

Některé frekventované ulice v Olomouci se v létě uzavřou kvůli opravám

Obrnit trpělivostí se budou zřejmě už zanedlouho muset řidiči aut a cestující MHD v Olomouci. Ve...
00:00:29

Přerovský hasič získal zlato na mistrovství Evropy ve Firefitu

Přerovský hasič Martin Plšek exceloval na Mistrovství Evropy ve Firefitu v německém Hannoveru. V tandemu spolu...
00:03:56

Otevřená radnice 26/2022

Bylo by možné osadit nepřehledný sjezd poblíž Globusu stopkou? A nešlo by zakázat obousměrný průjezd cyklistů...
00:05:36

Kraj zblízka 26/2022

Na Andrově stadionu v Olomouci byla v neděli večer slavnostně zahájena letní Olympiáda dětí a mládeže....