Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Po, 3. 10. 2022.

Svátek má Bohumil.

CzechEnglishPolishUkrainian
12.8 C
Olomouc
13.1 C
Prostějov
13.7 C
Přerov
10.1 C
Šumperk
10.9 C
Jeseník
Pondělí, 3. října 2022.

Svátek má Bohumil.  Dobré odpoledne.

Teologická fakulta má nové vedení, akademický rok zahájila mší i výstavou

Do nového akademického roku vykročila Cyrilometodějská teologická fakulta UP v čele s novým děkanem Vítem Huškem a novým velkým kancléřem Josefem Nuzíkem. S oběma se členové obce fakulty mohli setkat při mši v kostele Panny Marie Sněžné a také při vernisáži výstavy Květy trpělivosti ve fakultní galerii.

Zatímco administrátor olomoucké arcidiecéze, biskup Josef Nuzík, převzal funkci velkého kancléře, který je garantem fakulty z církevního hlediska a mimo jiné zprostředkovává komunikaci s Kongregací pro katolickou výchovu v Římě, už v červenci, Vít Hušek se ujal vedení fakulty teprve před několika dny, 14. září.

„Chci se co nejvíce seznámit s fakultou v těch oblastech, které neznám tak dobře a spíše jsem je sledoval jen zpovzdálí. Také bych chtěl vyslechnout kolegy na jednotlivých pracovištích, co považují v této době za aktuální nebo palčivé,“ řekl ke svým nejbližším plánům Vít Hušek, který byl v uplynulých letech proděkanem fakulty pro vědu a výzkum a stálým zástupcem dosavadního děkana Petera Tavela.

Bývalý děkan přitom ve vedení fakulty zůstává. „Zřídil jsem nové místo proděkana pro projektové řízení. Tato agenda bude hrát stále větší roli s ohledem na očekávaný vývoj financování za výuku a vědu. Peter Tavel je člověk, který se v této oblasti výborně orientuje,“ uvedl Vít Hušek. Novou tváří ve vedení je Martin Cajthaml, vedoucí katedry filozofie a patrologie, který byl pověřen agendou vědy a výzkumu.

Ve svých dosavadních proděkanských funkcích pak budou pokračovat Marta Lucie Cincialová v oblasti organizace, rozvoje a vnějších vztahů, Dominik Opatrný pro zahraniční, Tomáš Parma v oblasti strategického plánování a kvality a Jiří Pospíšil jako proděkan pro studium a další vzdělávání. Vedením proděkanských agend jsou prozatím pověřeni, děkan je oficiálně jmenuje až po projednání na říjnovém zasedání Akademického senátu CMTF UP. V říjnu bude Vít Hušek také slavnostně uveden do funkce, inaugurace se uskuteční 18. října v Arcibiskupském paláci.


Nové vedení CMTF, zleva: Tomáš Parma, Dominik Opatrný, Martin Cajthaml, Marta Lucie Cincialová, Vít Hušek (děkan), Josef Nuzík (velký kancléř), Jiří Pospíšil, Ivan Drábek (tajemník), Peter Tavel

Nový akademický rok a zimní semestr na CMTF nezahájily jen změny ve vedení fakulty. Jako tradičně se akademici, další zaměstnanci a studenti fakulty sešli na slavnostní zahajovací mši v kostele Panny Marie Sněžné. Biskup Josef Nuzík, který mši sloužil, mimo jiné přítomným popřál víru a lidskost v jejich konání.

„Začínáme něco nového, někdo jen další školní rok, někdo ale úplně nové studium a etapu života. Rád bych všechny poprosil, aby k věcem, které přicházejí, přistupovali s otevřeností, abychom ve vzájemné spolupráci dokázali něco nového vytvořit a uskutečnit některé z našich plánů, snů a ideálů,“ vzkázal pak nejen studentům děkan Vít Hušek.

Začátek semestru zpestřila také vernisáž výstavy Květy trpělivosti. Ta na čtrnácti panelech přibližuje vybrané exempláře ze stejnojmenné expozice věnované květinovým motivům v liturgickém umění, která vznikla v rámci společného projektu CMTF a Národního památkového ústavu zaměřeného na historické liturgické textilie a která je do konce září přístupná o víkendech v kryptě dómu sv. Václava. Panelovou výstavu, kterou při vernisáži provedly kurátorky Jitka Jonová z katedry církevních dějin a církevního práva a Helena Zápalková z Muzea umění Olomouc, bude možné si v přízemí fakulty na Univerzitní 22 prohlédnout po celý podzim.

[odkaz na zdroj]

MILOSTIVÉ LÉTO KONČÍ 30. LISTOPADU

Jedná se o jedinečnou možnost splatit exekuce bez úroků. Fyzickým osobám, které mají dluh vůči státu a jiným veřejnoprávním věřitelům vymáhaný...

Kamerový systém – zajímá nás váš názor

Jaký máte názor na současný kamerový systém?

Neuteklo vám?

00:06:10

Víte, že? 39/2022

Město Olomouc má nový haptický model Sloupu Nejsvětější trojice. Stavba tramvajové trati na Nové Sady je už ve finální fázi. Náplavka na pravém břehu Moravy nabídne prostor pro odpočinek...
00:02:08

V mezinárodní soutěži Evropská kvetoucí sídla získal Dobrochov zlatou medaili

Česká republika slaví úspěch. Díky malé vesnici Dobrochov na Prostějovsku, kde se mimořádně starají o životní...
00:00:34

Peníze z benefičního koncertu pomohou ukrajinským uprchlíkům

Šek na 100 tisíc korun předali společnosti Člověk v tísni hejtman Josef Suchánek a jeho první...
00:05:20

Téma týdne 39/2022

Masarykova třída v Olomouci patří k nejdůležitějším dopravním tepnám ve městě. Rušná ulice spojuje historické centrum...
00:06:10

Víte, že? 39/2022

Město Olomouc má nový haptický model Sloupu Nejsvětější trojice. Stavba tramvajové trati na Nové Sady je...
Generated by Feedzy