Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Ne, 5. 2. 2023.

Svátek má Dobromila.

CzechEnglishPolishUkrainian
-2 C
Olomouc
-1.4 C
Prostějov
-1.7 C
Přerov
-3.2 C
Šumperk
-3.9 C
Jeseník
Neděle, 5. února 2023.

Svátek má Dobromila.  Dobré ráno.

Tělocvikáři se inspirovali na Těloolomouci

Pohybové hry z mnoha úhlů pohledu, gymnastiku v tělocvičně i ve vodním prostředí, nordic walking, různá zábavná cvičení, ale i debaty nad problematickými tématy a především kopu inspirace nejen pro výuku tělesné výchovy nabídl třináctý ročník pracovního setkání Těloolomouc, který na Fakultu tělesné kultury UP přilákal čtyři stovky tělocvikářů z celé země.

Během dvou dnů nabitých především praktickými lekcemi, které připravili nejen vyučující z pořádající katedry sportu, ale i z dalších pracovišť fakulty a také externí spolupracovníci, si učitelé před zahájením nového školního roku vydatně protáhli svaly a vyzkoušeli si, čím mohou obohatit svoji výuku. Aktivity zaplnily nejen prostory Aplikačního centra BALUO a tělocvičen v Hynaisově ulici, ale účastníci v modrých tričkách mířili i na Střední zdravotnickou školu E. Pöttinga a základní školu na třídě Spojenců.

Jednou z nich byla Marcela Jašková, která učí tělesnou výchovu na Základní škole Leoše Janáčka v Hukvaldech. „Naprosto to splnilo moje očekávání, jsem stoprocentně spokojená a příště určitě přijedu zase. Z programu jsem se zaměřila hlavně na pohybové hry, hledala jsem náměty k oživení svých hodin vhodné jak pro žáky prvního, tak i druhého stupně. Absolvovala jsem lekce s Ferdinandem Mazalem, jeho nápady mě nejvíce zaujaly, pak také s Janem Bělkou. Úžasná ale byla třeba i hodina aktivit s lany, také jsem byla na házené nebo na woudinku. Doufejme, že mi to jako inspirace do dalšího ročníku vydrží,“ řekla.

Vedle samotných lekcí samozřejmě nechyběl ani čas na posezení a výměnu zkušeností a zážitků pracovních a jiných, případně i tanec za hudebního doprovodu kapely Aliance. Ta společně s děvčaty z Oddílu gymnastiky SK UP zpestřila i zahájení akce, kde účastníky pozdravila vedoucí pořádající katedry sportu Soňa Formánková a děkan fakulty Michal Šafář. Zájemci se také mohli s průvodcem vydat do olomouckých ulic nebo si na kole projet okolí města.

Těloolomouc je jednou z tradičních akcí Fakulty tělesné kultury UP, pořádá jej od roku 1995. Úspěch prvních ročníků následně inspiroval ke vzniku podobných akcí v Praze a dalších městech, setkání v Olomouci nicméně zůstalo pro učitele a tělovýchovné pracovníky škol, klubů či středisek volného času svým rozsahem nejatraktivnější. Letošní třináctý ročník se kvůli epidemii covidu-19 konal o rok později, než byl původně plánován, a byl jednou z připomínek 30. výročí vzniku fakulty.

Více o akci na www.teloolomouc.upol.cz.

[odkaz na zdroj]

Cenný bod. Domácí se lépe vypořádali s terénem, řekl Jílek

Hanáci si z Uherského Hradiště odvezli domů do Olomouce bod. Remíza 0:0 byla dle Václava Jílka zasloužená. „My jsme byli lepší v prvním...

Bod ze Slovácka je cenný, ale musíme ho potvrdit doma, řekl Jílek

Hanáci si z Uherského Hradiště odvezli domů do Olomouce bod. Remíza 0:0 byla dle Václava Jílka zasloužená. „My jsme byli lepší v prvním...

Neuteklo vám?

00:03:41

Otevřená radnice 05/2023

Vzniknou v Krapkově ulici v Olomouci nová parkovací místa pro zásobování? I na tento dotaz jednoho z našich diváků odpovídá další díl pořadu Otevřená radnice.
00:02:35

Stavba blokuje stezku

V Přerově, na frekventované třídě 17. listopadu, teď musí dávat pozor všichni. Chodci, cyklisté i řidiči. Dopravní...
00:00:35

Město Šternberk je historickým městem roku 2022 v Olomouckém kraji

Vítězem v soutěži o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a zón...
00:05:19

Téma týdne 5/2023

Vytuň si školu. Tak se jmenuje soutěž díky které mohou žáci olomouckých základních škol zvelebit a...
00:05:45

Víte, že? 05/2022

Prvním dítětem města Olomouce roku 2023 je holčička Bella. Narodila se 1. ledna v 5 hodin...
Generated by Feedzy