Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Po, 30. 1. 2023.

Svátek má Robin.

CzechEnglishPolishUkrainian
1.3 C
Olomouc
1 C
Prostějov
0.5 C
Přerov
0.5 C
Šumperk
2.6 C
Jeseník
Pondělí, 30. ledna 2023.

Svátek má Robin.  Dobré odpoledne.

Studenti ošetřovatelství z Nebrasky poznali FZV, fakultní nemocnici i kolegy z Ukrajiny

Fakulta zdravotnických věd UP hostila během ledna americké studenty. Až z Nebrasky přijeli do Olomouce studenti oboru ošetřovatelství, pro které byl ve spolupráci fakulty a Fakultní nemocnice Olomouc připraven bohatý třítýdenní program výuky, exkurzí a stáží.

Šest studentů ošetřovatelství z partnerské University of Kearney sbíralo během ledna poznatky a zkušenosti z lékařských i nelékařských oborů. „Kolegové z Ústavu ošetřovatelství, Ústavu porodní asistence a Ústavu klinické rehabilitace pro studenty zajistili výuku v učebnách naší fakulty. Velké díky patří také kolegyním a kolegům z Fakultní nemocnice Olomouc, kteří zorganizovali a zrealizovali program v nemocnici a během běžného provozu svých pracovišť se studentům velmi ochotně věnovali,“ zdůraznila zástupkyně přednosty Ústavu ošetřovatelství Renáta Váverková.

Během nabitého programu studenti navštívili Kliniku anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny, I. chirurgickou kliniku, Oddělení rehabilitace, Oddělení urgentního příjmu, Hemato-onkologickou kliniku, PICC tým na Kardiochirurgické klinice, Oddělení léčebné výživy, I. interní kliniku – kardiologickou, Kliniku nukleární medicíny a Porodnicko-gynekologickou kliniku. Studenti ocenili také příležitost seznámit se s pracovištěm potrubní pošty. Velmi pozitivně hodnotili přístup pracovníků Fakultní nemocnice Olomouc i vybavení pracovišť.

„Je to moje první návštěva Evropy a jsem moc ráda, že jsem mohla poznat právě Českou republiku. Moje rodina pochází z Wilberu, který je označovaný jako hlavní české město ve Spojených státech. Bylo moc příjemné, jak se o nás všichni starali a jak byli pohostinní. Poznala jsem tu spoustu příjemných lidí. Výuka i exkurze pro nás byly velmi přínosné. Jsem ve druhém ročníku, takže ještě nemám možnost pracovat s pacienty, proto jsem ocenila příležitost podívat se na denní chod vaší nemocnice. Asi největší dojem na mě udělalo Oddělení urgentního příjmu. Velmi mě také zaujala fyzioterapie a porodní asistence a celkově zdejší péče a přístup k pacientům,“ popsala studentka Morgan Bice.

„Realizace programu pro nás byla výzvou a jsem velmi ráda, že návštěva zahraničních studentů na půdě naší fakulty proběhla bez problémů. Věřím, že spolupráce mezi univerzitami bude pokračovat a že příští rok přivítáme další studenty. Chtěla bych za bezproblémovou přípravu poděkovat kolegyním Petře Kašparové a Ireně Jedličkové,“ uvedla Renáta Váverková.

V rámci pobytu se hosté z Nebrasky také setkali a diskutovali v Americkém centru UP se studenty z Ukrajiny (více zde).

„Věřím, že tímto pobytem bude navázána úspěšná spolupráce jak v oblasti vzdělávání, tak i vědy a výzkumu. Prvním krokem bylo zahájení rozhovorů na téma joint degree v oblasti organizace a řízení ve zdravotnictví. Chtěl bych poděkovat kolegům z filozofické fakulty, kteří s University of Kearney dlouhodobě spolupracují a tento pobyt pomohli zprostředkovat,“ shrnul děkan Fakulty zdravotnických věd UP Jiří Vévoda.

[odkaz na zdroj]

Rozhovor s Danielou Špinar: Téma propojení mužských a ženských principů je prazáklad všeho bytí

Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc uvede 17. února v premiéře symbolistickou operu Modrovousův hrad maďarského skladatele Bély Bartóka a...

JESENÍK UTUŽUJE PŘÁTELSTVÍ S NEUBURGEM

O víkendu se uskutečnil již 52. ročník mezinárodního plavání v Dunaji. Na účastníky této populární akce, mezi kterými nechyběli ani zástupci Jeseníku,...

Neuteklo vám?

00:03:58

Otevřená radnice 04/2023

Plánuje olomoucká radnice vybudovat u zastávky Pod Letištěm osvětlený přechod pro chodce? I na to odpoví další díl pořadu Otevřená radnice.
00:02:13

Olomoucká radnice na rok 2023 chystá opravy některých důležitých silnic

S nutnými omezeními kvůli opravám silnic, chodníků či zastávek budou i v roce 2023 muset počítat...
00:00:36

Muž se vztekal kvůli špatně zaparkovanému autu, přitom bylo jeho

Těžko pochopitelné, ale skutečné. Hlídka policie na Svatém Kopečku odchytávala psa, když se na ni obrátil...
00:05:21

Téma týdne 04/2023

Jedním z partnerských měst Olomouce je i Luzern. Nejlidnatější sídlo centrálního Švýcarska s přibližně osmdesáti tisíci...
00:03:58

Otevřená radnice 04/2023

Plánuje olomoucká radnice vybudovat u zastávky Pod Letištěm osvětlený přechod pro chodce? I na to odpoví...
Generated by Feedzy