Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
So, 25. 6. 2022.

Svátek má Ivan.

CzechEnglishPolishUkrainian
18.1 C
Olomouc
17.8 C
Prostějov
18.7 C
Přerov
20.2 C
Šumperk
19.2 C
Jeseník
Sobota, 25. června 2022.

Svátek má Ivan.  Dobré ráno.

Stříbrné promoce a Michal Hrůza. Fakulta tělesné kultury slaví 30 let v pohybu

Velkým setkáním absolventů a samozřejmě i studentů a zaměstnanců vyvrcholí ve dnech 3. a 4. června připomínky 30. výročí vzniku Fakulty tělesné kultury UP. Připravena je vůbec první stříbrná promoce v historii fakulty, ale také neformální program v areálu Sportovní haly UP, během kterého mimo jiné vystoupí zpěvák a skladatel Michal Hrůza se svou Kapelou Hrůzy.

„Chceme tak splatit dluh, který vůči našim absolventům cítíme. Chceme jim ukázat, jakou cestu fakulta za těch třicet let ušla, a zároveň navázat kontakt, který bychom rádi do budoucna dále rozvíjeli a například se častěji potkávali na různých přednáškách, workshopech nebo jiných akcích. Během setkání dojde nejen na stříbrnou promoci absolventů, kteří ještě zažili fakultu zasídlenou v prostorách právnické fakulty na Envelopě, ale také oceníme dvanáct vybraných zajímavých osobností, které u nás studovaly a jsou nějak výrazní ve svých profesích. Jejich příběhy a medailonky se stanou základem připravované zdi slávy v budově děkanátu,“ uvedl děkan FTK Michal Šafář.

Ocenění převezme například trenérka veslařů a držitelka ceny Českého klubu fair play 2019 za záchranu dvou lidských životů Martina Součková, dřívější reprezentantka v házené Lucie Fabíková, fotbalový trenér Jiří Saňák nebo Libor Jiroušek, který patří k nejlepším světovým parašutistickým akrobatům. Památku na třicáté narozeniny fakulty obdrží také emeritní děkani. Za nedávno zesnulého prvního děkana Bohuslava Hodaně ji převezme jeho dcera, František Vaverka, Dušan Tomajko, Hana Válková a Zbyněk Svozil se akce zúčastní osobně.

Absolventské setkání s mottem „30 let v pohybu“ v pátek 3. června odstartuje dopolední stříbrnou promocí stovky nejstarších absolventů FTK ve Slavnostním sále Arcibiskupského paláce. S úderem 13. hodiny se pak otevřou registrace absolventů u Sportovní haly UP. Organizátoři očekávají účast zhruba 600 absolventů, kteří dopředu potvrdili svoji účast.

 

„Oficiálně program v hale zahájíme v 15 hodin, kdy oceníme významné absolventy a emeritní děkany a také vystoupí se svou speciálně připravenou a interaktivně pojatou choreografií studenti taneční specializace. V areálu haly bude připravena chill out zóna s posezením, občerstvením, hudbou a fotokoutkem, na stáncích bude možné si koupit tričko s labelem 30 let nebo se seznámit s projektem Bez frází, se kterým dlouhodobě spolupracujeme. Také bude odhaleno speciální graffiti se sportovní tematikou a vrcholem večera bude koncert Michala Hrůzy, po kterém bude následovat after party,“ přiblížila odpolední program Kristýna Navrátilová z fakultního oddělení pro rozvoj a vnější vztahy.

V sobotu si absolventi budou moci prohlédnout jak historickou budovu v Hynaisově ulici, tak moderní zázemí fakulty v Neředíně. Podrobnosti k programu absolventského setkání jsou k dispozici tady.

Kromě toho se v pátek i v sobotu na FTK koná ještě 9. ročník Absolventské konference katedry fyzioterapie, kde se bude mimo jiné mluvit o poranění zkříženého vazu, souvislosti mezi rovnováhou a jemnou motorikou nebo o postcovidové rehabilitaci. Informace ke konferenci najdete zde.

Fakulta tělesné kultury zahájila svoji činnost 1. ledna 1991. V červnu téhož roku se konaly promoce jejích prvních absolventů, kteří se původně hlásili ke studiu tělovýchovy na pedagogické fakultě, v září 1991 pak byli imatrikulováni první studenti, kteří se již přihlašovali na FTK UP a v těchto dnech plnili poslední studijní povinnosti prvního celého akademického roku na fakultě. Tyto zásadní momenty si fakulta připomíná postupně od loňského podzimu, do plánu ještě zasáhla opatření související s epidemií covidu-19. Na webových stránkách a sociálních sítích FTK si lze ale například přehrát sérii videí se vzpomínajícími absolventy a současnými i bývalými zaměstnanci a 30. výročí připomněl například i speciální závod na tradičním jarním Přeboru UP v atletice, kde účastníci museli zaběhnout 200metrovou trať co nejblíže času 30 sekund (viz zde).

[odkaz na zdroj]

Městský architekt: Obyvatelé musí být na prvním místě

Městským architektem v Šumperku se stal Ivo Tuček, který vzešel vítězně z výběrového řízení. 

Neuteklo vám?

00:05:26

Téma týdne 25/2022

Olomouc také letos v létě zkrášlí bohatá květinová výzdoba. V centru města se postupně objevuje v těchto dnech. Její téma nebylo zvoleno náhodou.
00:02:18

Největší zásah na drogové scéně v historii kraje, obviněným hrozí až 18 let...

Největší zásah na drogové scéně v historii Olomouckého kraje. Těmito slovy označuje policie akce při nichž...
00:00:34

Původně jezdila v Šumperku. Vysloužilá sanitka nyní pomůže městu Černivci na Ukrajině

Kompletně vybavená sanitka, která měla svou původní domovskou stanici v Šumperku, bude už brzy sloužit v...
00:05:26

Téma týdne 25/2022

Olomouc také letos v létě zkrášlí bohatá květinová výzdoba. V centru města se postupně objevuje v...
00:04:25

Otevřená radnice 25/2022

Proč se v rámci stavby tramvajové trati v Rooseveltově ulici objevilo tolik semaforů? A proč na...