Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Po, 3. 10. 2022.

Svátek má Bohumil.

CzechEnglishPolishUkrainian
11.6 C
Olomouc
11.5 C
Prostějov
11.6 C
Přerov
10.3 C
Šumperk
10.3 C
Jeseník
Pondělí, 3. října 2022.

Svátek má Bohumil.  Dobrý večer.

Stříbrné promoce a Michal Hrůza. Fakulta tělesné kultury slaví 30 let v pohybu

Velkým setkáním absolventů a samozřejmě i studentů a zaměstnanců vyvrcholí ve dnech 3. a 4. června připomínky 30. výročí vzniku Fakulty tělesné kultury UP. Připravena je vůbec první stříbrná promoce v historii fakulty, ale také neformální program v areálu Sportovní haly UP, během kterého mimo jiné vystoupí zpěvák a skladatel Michal Hrůza se svou Kapelou Hrůzy.

„Chceme tak splatit dluh, který vůči našim absolventům cítíme. Chceme jim ukázat, jakou cestu fakulta za těch třicet let ušla, a zároveň navázat kontakt, který bychom rádi do budoucna dále rozvíjeli a například se častěji potkávali na různých přednáškách, workshopech nebo jiných akcích. Během setkání dojde nejen na stříbrnou promoci absolventů, kteří ještě zažili fakultu zasídlenou v prostorách právnické fakulty na Envelopě, ale také oceníme dvanáct vybraných zajímavých osobností, které u nás studovaly a jsou nějak výrazní ve svých profesích. Jejich příběhy a medailonky se stanou základem připravované zdi slávy v budově děkanátu,“ uvedl děkan FTK Michal Šafář.

Ocenění převezme například trenérka veslařů a držitelka ceny Českého klubu fair play 2019 za záchranu dvou lidských životů Martina Součková, dřívější reprezentantka v házené Lucie Fabíková, fotbalový trenér Jiří Saňák nebo Libor Jiroušek, který patří k nejlepším světovým parašutistickým akrobatům. Památku na třicáté narozeniny fakulty obdrží také emeritní děkani. Za nedávno zesnulého prvního děkana Bohuslava Hodaně ji převezme jeho dcera, František Vaverka, Dušan Tomajko, Hana Válková a Zbyněk Svozil se akce zúčastní osobně.

Absolventské setkání s mottem „30 let v pohybu“ v pátek 3. června odstartuje dopolední stříbrnou promocí stovky nejstarších absolventů FTK ve Slavnostním sále Arcibiskupského paláce. S úderem 13. hodiny se pak otevřou registrace absolventů u Sportovní haly UP. Organizátoři očekávají účast zhruba 600 absolventů, kteří dopředu potvrdili svoji účast.

 

„Oficiálně program v hale zahájíme v 15 hodin, kdy oceníme významné absolventy a emeritní děkany a také vystoupí se svou speciálně připravenou a interaktivně pojatou choreografií studenti taneční specializace. V areálu haly bude připravena chill out zóna s posezením, občerstvením, hudbou a fotokoutkem, na stáncích bude možné si koupit tričko s labelem 30 let nebo se seznámit s projektem Bez frází, se kterým dlouhodobě spolupracujeme. Také bude odhaleno speciální graffiti se sportovní tematikou a vrcholem večera bude koncert Michala Hrůzy, po kterém bude následovat after party,“ přiblížila odpolední program Kristýna Navrátilová z fakultního oddělení pro rozvoj a vnější vztahy.

V sobotu si absolventi budou moci prohlédnout jak historickou budovu v Hynaisově ulici, tak moderní zázemí fakulty v Neředíně. Podrobnosti k programu absolventského setkání jsou k dispozici tady.

Kromě toho se v pátek i v sobotu na FTK koná ještě 9. ročník Absolventské konference katedry fyzioterapie, kde se bude mimo jiné mluvit o poranění zkříženého vazu, souvislosti mezi rovnováhou a jemnou motorikou nebo o postcovidové rehabilitaci. Informace ke konferenci najdete zde.

Fakulta tělesné kultury zahájila svoji činnost 1. ledna 1991. V červnu téhož roku se konaly promoce jejích prvních absolventů, kteří se původně hlásili ke studiu tělovýchovy na pedagogické fakultě, v září 1991 pak byli imatrikulováni první studenti, kteří se již přihlašovali na FTK UP a v těchto dnech plnili poslední studijní povinnosti prvního celého akademického roku na fakultě. Tyto zásadní momenty si fakulta připomíná postupně od loňského podzimu, do plánu ještě zasáhla opatření související s epidemií covidu-19. Na webových stránkách a sociálních sítích FTK si lze ale například přehrát sérii videí se vzpomínajícími absolventy a současnými i bývalými zaměstnanci a 30. výročí připomněl například i speciální závod na tradičním jarním Přeboru UP v atletice, kde účastníci museli zaběhnout 200metrovou trať co nejblíže času 30 sekund (viz zde).

[odkaz na zdroj]

Rektor rozhodl o ukončení pracovního poměru děkana přírodovědecké fakulty

Rektor Univerzity Palackého v Olomouci Martin Procházka dnes rozhodl o ukončení pracovního poměru děkana Přírodovědecké fakulty UP Martina Kubaly. K rozhodnutí...

Nová kniha připomíná „legendárního“ olomouckého starostu Richarda Fischera

Vědecká knihovna v Olomouci připomíná významnou osobnost olomoucké historie Richarda Fischera. Křest knihy se odehrál v pondělí na radnici za účasti...

Neuteklo vám?

00:06:37

Kraj zblízka 39/2022

V první reportáži pořadu Kraj zblízka tentokrát navštívíme nově zrekonstruovaný Domov Alfréda Skeneho v Pavlovicích u Přerova. Někdejší zámek patří Olomouckému kraji, který v něm zřizuje domov pro seniory. V...
00:02:08

V mezinárodní soutěži Evropská kvetoucí sídla získal Dobrochov zlatou medaili

Česká republika slaví úspěch. Díky malé vesnici Dobrochov na Prostějovsku, kde se mimořádně starají o životní...
00:00:34

Peníze z benefičního koncertu pomohou ukrajinským uprchlíkům

Šek na 100 tisíc korun předali společnosti Člověk v tísni hejtman Josef Suchánek a jeho první...
00:05:20

Téma týdne 39/2022

Masarykova třída v Olomouci patří k nejdůležitějším dopravním tepnám ve městě. Rušná ulice spojuje historické centrum...
00:06:10

Víte, že? 39/2022

Město Olomouc má nový haptický model Sloupu Nejsvětější trojice. Stavba tramvajové trati na Nové Sady je...
Generated by Feedzy