Přeložit náš web

Po, 22. 7. 2024.

Svátek má Magdaléna.

28.8 C
Olomouc
29.7 C
Prostějov
29.3 C
Přerov
29.5 C
Šumperk
28.8 C
Jeseník
Pondělí, 22. července 2024.

Svátek má Magdaléna.  Dobré odpoledne.

Stříbrné promoce a Michal Hrůza. Fakulta tělesné kultury slaví 30 let v pohybu

Velkým setkáním absolventů a samozřejmě i studentů a zaměstnanců vyvrcholí ve dnech 3. a 4. června připomínky 30. výročí vzniku Fakulty tělesné kultury UP. Připravena je vůbec první stříbrná promoce v historii fakulty, ale také neformální program v areálu Sportovní haly UP, během kterého mimo jiné vystoupí zpěvák a skladatel Michal Hrůza se svou Kapelou Hrůzy.

„Chceme tak splatit dluh, který vůči našim absolventům cítíme. Chceme jim ukázat, jakou cestu fakulta za těch třicet let ušla, a zároveň navázat kontakt, který bychom rádi do budoucna dále rozvíjeli a například se častěji potkávali na různých přednáškách, workshopech nebo jiných akcích. Během setkání dojde nejen na stříbrnou promoci absolventů, kteří ještě zažili fakultu zasídlenou v prostorách právnické fakulty na Envelopě, ale také oceníme dvanáct vybraných zajímavých osobností, které u nás studovaly a jsou nějak výrazní ve svých profesích. Jejich příběhy a medailonky se stanou základem připravované zdi slávy v budově děkanátu,“ uvedl děkan FTK Michal Šafář.

Ocenění převezme například trenérka veslařů a držitelka ceny Českého klubu fair play 2019 za záchranu dvou lidských životů Martina Součková, dřívější reprezentantka v házené Lucie Fabíková, fotbalový trenér Jiří Saňák nebo Libor Jiroušek, který patří k nejlepším světovým parašutistickým akrobatům. Památku na třicáté narozeniny fakulty obdrží také emeritní děkani. Za nedávno zesnulého prvního děkana Bohuslava Hodaně ji převezme jeho dcera, František Vaverka, Dušan Tomajko, Hana Válková a Zbyněk Svozil se akce zúčastní osobně.

Absolventské setkání s mottem „30 let v pohybu“ v pátek 3. června odstartuje dopolední stříbrnou promocí stovky nejstarších absolventů FTK ve Slavnostním sále Arcibiskupského paláce. S úderem 13. hodiny se pak otevřou registrace absolventů u Sportovní haly UP. Organizátoři očekávají účast zhruba 600 absolventů, kteří dopředu potvrdili svoji účast.

 

„Oficiálně program v hale zahájíme v 15 hodin, kdy oceníme významné absolventy a emeritní děkany a také vystoupí se svou speciálně připravenou a interaktivně pojatou choreografií studenti taneční specializace. V areálu haly bude připravena chill out zóna s posezením, občerstvením, hudbou a fotokoutkem, na stáncích bude možné si koupit tričko s labelem 30 let nebo se seznámit s projektem Bez frází, se kterým dlouhodobě spolupracujeme. Také bude odhaleno speciální graffiti se sportovní tematikou a vrcholem večera bude koncert Michala Hrůzy, po kterém bude následovat after party,“ přiblížila odpolední program Kristýna Navrátilová z fakultního oddělení pro rozvoj a vnější vztahy.

V sobotu si absolventi budou moci prohlédnout jak historickou budovu v Hynaisově ulici, tak moderní zázemí fakulty v Neředíně. Podrobnosti k programu absolventského setkání jsou k dispozici tady.

Kromě toho se v pátek i v sobotu na FTK koná ještě 9. ročník Absolventské konference katedry fyzioterapie, kde se bude mimo jiné mluvit o poranění zkříženého vazu, souvislosti mezi rovnováhou a jemnou motorikou nebo o postcovidové rehabilitaci. Informace ke konferenci najdete zde.

Fakulta tělesné kultury zahájila svoji činnost 1. ledna 1991. V červnu téhož roku se konaly promoce jejích prvních absolventů, kteří se původně hlásili ke studiu tělovýchovy na pedagogické fakultě, v září 1991 pak byli imatrikulováni první studenti, kteří se již přihlašovali na FTK UP a v těchto dnech plnili poslední studijní povinnosti prvního celého akademického roku na fakultě. Tyto zásadní momenty si fakulta připomíná postupně od loňského podzimu, do plánu ještě zasáhla opatření související s epidemií covidu-19. Na webových stránkách a sociálních sítích FTK si lze ale například přehrát sérii videí se vzpomínajícími absolventy a současnými i bývalými zaměstnanci a 30. výročí připomněl například i speciální závod na tradičním jarním Přeboru UP v atletice, kde účastníci museli zaběhnout 200metrovou trať co nejblíže času 30 sekund (viz zde).

[odkaz na zdroj]

UZAVÍRKA SILNICE II/445 VE ZLATÝCH HORÁCH

Z důvodu pořádání společensko-kulturní akce „Zlaté dny 2024“ ve Zlatých Horách bude na silnici II/445 nám. Svobody omezen silniční provoz, a...

Vedení města hledá nová řešení rostoucího násilí mezi dětmi a mladými 

Vedení města Šternberka stále intenzivně řeší bezpečnost ve městě. Se zástupci Policie České republiky a Ministerstva pro místní rozvoj hledali během...

Neuteklo vám?

Kraj zblízka 29/2024

V pobytových sociálních službách dlouhodobě chybí lůžkové kapacity pro seniory. Část jich má Olomoucký kraj, další vlastní obce a města. V Prostějově se nyní rýsuje projekt výstavby nového takového...

Výstava Lidé odvedle ve VMOL přiblíží svět hendikepovaných

Výstava s názvem Lidé odvedle ve Vlastivědném muzeu v Olomouci se snaží poukázat na to, jak...

Řidiči už projedou po nové silnici ze Seloutek do Domamyslic

Nová silnice spojuje obce Seloutky s Domamyslicemi na Prostějovsku. Řidiči tudy po dobu rozsáhlých oprav dvoukilometrového...

Téma týdne 29/2024

Brány Androva stadionu v Olomouci se poprvé fanouškům otevřely před čtyřiaosmdesáti lety. Od té doby prošel...

Otevřená radnice 29/2024

V Otevřené radnici zavítáme na Petelinovu ulici kvůli dlouhodobě špatnému stavu chodníku. Kdy bude opraven? V Koželužské...