Přeložit náš web

Ne, 3. 3. 2024.

Svátek má Kamil.

8.3 C
Olomouc
8.2 C
Prostějov
8.7 C
Přerov
7.9 C
Šumperk
7.3 C
Jeseník
Neděle, 3. března 2024.

Svátek má Kamil.  Dobré ráno.

Spolupráce s policií i pravidelná školení. Pracovní skupina MŠMT řeší bezpečnost na školách

Na ministerstvu školství mládeže a tělovýchovy se včera uskutečnilo první jednání pracovní skupiny zabývající se tématem bezpečnosti na školách. Zástupci MŠMT, ministerstva vnitra, Policie ČR, Hasičského záchranného sboru a vysokých škol jednali o nastavení spolupráce vysokých škol s policií ČR.

Všechny vysoké školy jak veřejné, tak i soukromé mají navázat kontakt s krajskými pracovišti Policie ČR a diskutovat možnosti zvýšení bezpečnosti na dané univerzitě. Pracovní skupina projednávala i téma školení zaměstnanců univerzit. „Ve spolupráci s ministerstvem vnitra dojde k proškolení zaměstnanců univerzit a fakult tak, aby byli schopni proškolit své kolegy a studenty na fakultách. Důležité je, aby bezpečnostní školení byla periodická. Vysoké školy mají za úkol ve spolupráci s ministerstvem vnitra a také Policií ČR kriticky zhodnotit své stávající bezpečnostní předpisy, případně je doplnit a rozšířit tak, aby byly platné a odpovídaly aktuálním potřebám a situacím,“ uvedla Tereza Fojtová, mluvčí MŠMT.

Jedním z bodů jednání byla i psychologická pomoc, která se především směřuje na studenty a zaměstnance Univerzity Karlovy, ale také na ostatní vysoké školy. Nadále se podle mluvčí MŠMT počítá s tím, že na realizaci opatření budou vyčleněny prostředky z Centralizovaných rozvojových programů (CRP) a z výzvy Operační program Jan Ámos Komenský (OP JAK). Dalším úkolem pro vysoké školy je, aby provedly analýzu a informovaly, zda jsou nutné nějaké legislativní změny v rámci bezpečnosti na školách. Pracovní skupina se znovu sejde poté, co budou zpracovány úkoly ze včerejšího jednání.

Read More

Krátkodobé uzavření sběrného dvora v Příčné ulici

Ve dnech 5. až 11. března 2024 bude ve Sběrném dvoře v Příčné ulici měněna mostní váha. Z tohoto důvodu bude...

Hýbejte se a bavte s univerzitním sportovním centrem

Lekce jógy, společenského tance či indoorcyclingu, skupinový basketbal, florbal nebo volejbal, kurzy jezdectví, horolezectví i plavání. To je jen střípek ze...

Neuteklo vám?

00:05:23

Šumperk – Živá brána Jeseníků – únor 2024

Je tady únorový díl pořadu Šumperk - Živá brána Jeseníků. Tentokrát o cenách města za rok 2023, umělecké úpravě rondelu, vzpomínce na Jana Zajíce, novém pojetí radničního zpravodaje a...
00:02:34

Zdobnou fasádu plumlovského zámku čeká nákladná rekonstrukce. Začít má letos

Zámek v Plumlově na Prostějovsku patří k nejzajímavějším turistickým destinacím v našem kraji. Od loňského roku...
00:00:30

Nadace Agel přispěla pětileté Lindě na speciální ortézu

Pětiletá Linda trpí oslabením jedné poloviny těla. Díky speciální ortéze nyní může lépe chodit. Na tu...
00:05:32

Téma týdne 09/2024

Od ledna do března provádí pracovníci Technických služeb na území města Olomouce ořezy stromů. Lidé se...
00:06:52

Víte, že? 09/2024

Pražská ulice je frekventovanou výpadovkou v severozápadní části Olomouce. Řidiči zde musí počítat se zúžením. Kvůli...