Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Po, 30. 1. 2023.

Svátek má Robin.

CzechEnglishPolishUkrainian
-4.1 C
Olomouc
-5.7 C
Prostějov
-3.9 C
Přerov
-3.8 C
Šumperk
-4.6 C
Jeseník
Pondělí, 30. ledna 2023.

Svátek má Robin.  Dobré ráno.

Spolupráce Ředitelství silnic a dálnic ČR se Státním pozemkovým úřadem

Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR) výstavbou dálnic a silnic I. třídy utváří charakteristiku krajiny. Změny lokalit či oblastí jsou trvalé, proto probíhají za dlouhodobé spolupráce se Státním pozemkovým úřadem (SPÚ). Obě státní organizace systematicky propojily postupy majetkoprávního vypořádání, pozemkových úprav i vytváření pozemkových rezerv pro silniční a dálniční stavby.

ŘSD ČR před zahájením stavby standardně vykupuje potřebné pozemky nebo jejich části. Zbylé nepotřebné úseky mohou zůstat nepřístupné a složitě využitelné, což je jedna z příležitostí pro pozemkový úřad. Kromě citelné spolupráce při nabývání parcel se SPÚ stará o jejich další kultivaci prostřednictvím komplexních pozemkových úprav (KoPÚ), které jsou nástrojem k vytvoření podmínek pro racionální hospodaření na funkčně uspořádaných pozemcích.

Jen v okrese Přerov ŘSD ČR spolufinancovalo 19 ukončených KoPÚ, 9 KoPÚ je aktuálně rozpracovaných a 11 úprav společně plánujeme. Ukončené pozemkové úpravy různě spolufinancované z ŘSD ČR zabírají přerovské okresní plochy o výměře 6 729 hektarů, celkové náklady se zde vyšplhaly na necelých 50 milionů Kč bez DPH. Rozpracované projekty brzy změní celkem 2 514 hektarů krajiny za cenu přesahující 14 milionů Kč bez DPH.

Do budoucna plánované KoPÚ o výměře 4 308 hektarů se týkají například stavby dálnic D1 (Říkovice–Přerov) a D55 (Kokory–Přerov) nebo přeložky silnice I/35 (Lešná–Palačov). Na příkladu dostavby páteřní dálnice D1 zafungovala spolupráce mezi ŘSD ČR a SPÚ, kdy pozemkový úřad bezúplatně poskytl nezbytné pozemky v katastrálním území Dluhonice, Horní Moštěnice, Předmostí, Bochoř a Přerov. Prospěšné převody urychlily také přípravu staveb dálnice D35 (Slavonín–Křelov) a silnice I/44 (obchvat Bludova).
Článek Spolupráce Ředitelství silnic a dálnic ČR se Státním pozemkovým úřadem se nejdříve objevil na Ředitelství silnic a dálnic ČR pro Olomoucký kraj.

[odkaz na zdroj]

ČEZ chystá odstávky elektřiny

Odstávky elektřiny plánuje společnost ČEZ Distribuce. Elektřina nebude dodávána v pátek 3. února 2023 v době od 7.45 do 13.00 hodin v Mendlově ulici...

Dorostenecké výběry měřily síly s Rapidem Vídeň

V sobotu měli dorostenci Sigmy na programu další várku přípravných zápasů. Devatenáctka, sedmnáctka a šestnáctka se utkaly s týmy vídeňského Rapidu. Všechny tř......

Neuteklo vám?

00:03:58

Otevřená radnice 04/2023

Plánuje olomoucká radnice vybudovat u zastávky Pod Letištěm osvětlený přechod pro chodce? I na to odpoví další díl pořadu Otevřená radnice.
00:02:40

Nejstarší budovu olomoucké fakultní nemocnice čeká demolice

Ve Fakultní nemocnici Olomouc se konalo symbolické rozloučení s nejstarší budovou areálu, přezdívanou podle někdejšího mocnáře...
00:00:41

Vytuňte si školu! Soutěž startuje

Žáci olomouckých základních škol si budou moci vytunit svou školu. Třetí ročník soutěže pořádané městem a...
00:05:21

Téma týdne 04/2023

Jedním z partnerských měst Olomouce je i Luzern. Nejlidnatější sídlo centrálního Švýcarska s přibližně osmdesáti tisíci...
00:03:58

Otevřená radnice 04/2023

Plánuje olomoucká radnice vybudovat u zastávky Pod Letištěm osvětlený přechod pro chodce? I na to odpoví...
Generated by Feedzy