Přeložit náš web

St, 29. 11. 2023.

Svátek má Zina.

-4.2 C
Olomouc
-4.3 C
Prostějov
-3.8 C
Přerov
-4.1 C
Šumperk
-4.9 C
Jeseník
Středa, 29. listopadu 2023.

Svátek má Zina.  Dobrý večer.

Senátoři rozhodli. Právnickou fakultu i v dalších čtyřech letech povede Václav Stehlík

Právnickou fakultu UP v příštích čtyřech letech povede Václav Stehlík, docent v oboru Právo Evropské unie a současný děkan. Do druhého funkčního období ho poslali svými hlasy členové Akademického senátu PF UP. Václav Stehlík byl v děkanské volbě jediným navrženým kandidátem. O jeho jmenování děkanem na období 2024-2028 ještě musí rozhodnout rektor.

Volby kandidáta na děkana se zúčastnilo 14 z 15 členů akademického senátu fakulty, devět akademických pracovníků a pět studentů. Ke zvolení bylo potřeba získat nadpoloviční většinu hlasů všech členů senátu. Senátoři hlasovali tajně a stačilo jim jedno kolo voleb. Václava Stehlíka v něm podpořilo všech 14 přítomných senátorů. „Velmi si vážím toho, že jsem získal vaši důvěru. Děkuji vám za dosavadní spolupráci a věřím, že v dalších čtyřech letech se nám společně podaří fakultu posunout,“ uvedl krátce po zvolení Václav Stehlík.

Výsledek volby nyní Michal Bartoň, předseda Akademického senátu PF UP, předá rektorovi, který dle zákona o vysokých školách rozhodne o jmenování zvoleného kandidáta do funkce.

Své vize a cíle představil kandidát na děkana před dvěma týdny na shromáždění akademické obce a podrobně je popsal ve svém volebním programu. „Akademická obec a akademický senát mohly pečlivě sledovat, o co se vedení fakulty pod mým vedením snažilo. Mým cílem je moderní, dynamická a respektovaná právnická fakulta, která má kvalitní akademický sbor, výborné studenty a absolventy. O tento cíl chci usilovat i v druhém funkčním období,“ řekl tehdy mimo jiné Václav Stehlík. Jeho druhé funkční období začne 23. ledna 2024 a potrvá čtyři roky.

Václav Stehlík je v pořadí šestým děkanem, který stojí v čele právnické fakulty od jejího znovuobnovení v roce 1991. Před ním fakultu řídili Miroslav Liberda, Jiří Blažek, Michal Malacka, Milana Hrušáková a Zdenka Papoušková.

Václav Stehlík (*1977)

Od promoce na PF UP působil na olomoucké katedře mezinárodního a evropského práva jako asistent, posléze odborný asistent a docent. Tuto katedru od roku 2014 vedl až do svého zvolení děkanem. Jeho první funkční období začalo v lednu 2020.

Kromě práv vystudoval anglický jazyk a literaturu na Filozofické fakultě Univerzity Palackého a postgraduální LL.M. studium na University of London zaměřené na právo Evropské unie.

Ve své odborné činnosti se zaměřuje na různorodé aspekty práva Evropské unie, ať se jedná o evropské ústavní právo, soudní systém EU, poměr evropského a národního práva, vnitřního trhu EU, unijních vnějších vztahů či migračního práva.

Read More

Šternberské sportovce přijel podpořit olympionik Aleš Valenta!

V kulturním domě ve Šternberku byli ve středu 22. listopadu oceněni sportovci a trenéři za úspěchy, kterých dosáhli v období od září loňského...

Jak (se) učit o filmu? Unikátní učebnice Filmouka nabízí průvodce světem filmu pro děti školou povinné

Co je to film? Jak vzniká? Jak se vyvíjel? Jak mu rozumět, když jste dítě? A jak ho vysvětlit, kdy jste...

Neuteklo vám?

00:05:24

Šumperk – Živá brána Jeseníků – listopad 2023

Začne projektová příprava rekonstrukce Domu kultury. Lidé mohou posílat nominace na Ceny města. Vánoční program má letos několik novinek. Takový je obsah listopadového dílu pořadu „Šumperk – Živá brána...
00:02:24

Smlouva podepsána. Rekonstrukce budovy TGM 16 v Přerově začne v lednu

Tvář Masarykova náměstí v Přerově se zanedlouho výrazně promění. V lednu tam totiž začne rekonstrukce budovy...
00:00:31

Vánoční strom rozzářil prostějovské náměstí. Mobilní kluziště přivítalo první bruslaře

Prostějovské náměstí rozzářila vánoční dominanta centra – dvanáctimetrový smrk jménem Standa. Vítězné jméno vzešlo z návrhů,...
00:05:24

Šumperk – Živá brána Jeseníků – listopad 2023

Začne projektová příprava rekonstrukce Domu kultury. Lidé mohou posílat nominace na Ceny města. Vánoční program má...
00:05:14

Otevřená radnice 48/2023

Přejmenuje se Žižkovo náměstí v Olomouci na náměstí T. G. Masaryka? A nahradí prošlapanou polní cestu...