Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Čt, 1. 12. 2022.

Svátek má Iva.

CzechEnglishPolishUkrainian
0.2 C
Olomouc
0.2 C
Prostějov
0.5 C
Přerov
-1.2 C
Šumperk
-0.8 C
Jeseník
Čtvrtek, 1. prosince 2022.

Svátek má Iva.  Dobrý večer.

Senát teologické fakulty projednal novou podobu vedení i vědecké rady

Nepříliš obsáhlý, ale důležitý byl program prvního zasedání Akademického senátu Cyrilometodějské teologické fakulty UP v zimním semestru. Senátoři se zabývali proděkanským týmem nového děkana fakulty Víta Huška a také složením Vědecké rady CMTF UP.

Než se však dostali k avizovaným bodům programu, představil předseda Jaroslav Franc nové členy senátu. Za Martina Cajthamla, který se stal proděkanem, nastoupila Veronika Müllerová z katedry komunikačních studií. Uvolněné místo mezi studentskými senátory pak obsadil Matěj Beran, student programu Etika a kultura v mediální komunikaci.

Poté již dostal slovo děkan Vít Hušek a představil senátorům svůj proděkanský tým. S úpravami některých kompetencí pokračují ve svých funkcích Marta Cincialová, Dominik Opatrný, Tomáš Parma a Jiří Pospíšil, kteří byli proděkany již v předchozím období. Dominik Opatrný se nově stává stálým zástupcem děkana. O oblast vědy a výzkumu bude pečovat již zmíněný Martin Cajthaml, který se vzdal senátorského mandátu.

Nově vzniklou funkci proděkana pro projektové řízení zastane emeritní děkan CMTF UP Peter Tavel. „Chci touto pozicí podtrhnout význam projektového financování v nadcházejících letech, kdy bude financování za výuku a za vědu v tom lepším případě kopírovat inflaci, pravděpodobně ale ne, a tedy budeme reálně dostávat méně peněz. Pokud chceme fakultu dále rozvíjet, musíme hledat vnější a zahraniční zdroje. Peter Tavel se v této problematice dobře orientuje a denně se v ní pohybuje,“ vysvětlil Vít Hušek.

Senátoři v souladu se zákonem o vysokých školách záměr děkana jmenovat proděkanský tým v prezentovaném složení projednali a vzali na vědomí.

Stejně tak schválili i navrženou obměněnou podobu Vědecké rady CMTF UP. Nově v šestnáctičlenné radě zasedne například Josef Nuzík, který je jako administrátor olomoucké arcidiecéze zároveň i velkým kancléřem fakulty, Gabriel Guliš z University of Southern Denmark nebo David Vopřada z Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy.

V závěru zasedání senátoři diskutovali o aktuálním dění na univerzitě, debata nebyla zakončena přijetím žádného usnesení.

K příštímu jednání by se AS CMTF UP měl sejít 16. listopadu.

[odkaz na zdroj]

Krajští a městští radní společně jednali o důležitých projektech

Na stole byla témata školství, dopravy, sportu, kultury, sociální oblasti, financí a velkých investic.

Sigmu v pátek čeká přípravný zápas proti Kvítkovicím

Áčko sice poslední soutěžní zápas na podzim odehrálo v sobotu v Liberci, do konce kalendářního roku ještě ale svěřenci trenéra Jílka několik přípravných...

Neuteklo vám?

00:06:31

Kraj zblízka 48/2022

V první reportáži dalšího vydání pořadu Kraj zblízka zamíříme na Uničovsko. Krajská rada se tam setkala se zaměstnavateli, i se zástupci obcí a neziskových organizací. Diskutovali o nedostatku řemeslníků,...
00:02:41

V Týně nad Bečvou budují kanalizaci a čističku. Stavba přinesla dopravní omezení

Už několik měsíců musí řidiči při průjezdu Týnem nad Bečvou počítat s dopravními omezeními. V obci...
00:00:49

Hasiče, záchranáře i policisty prověřilo cvičení. U Jívové si zkoušeli zásah u nehody...

Poblíž drážního tunelu u obce Jívová na Olomoucku se srazily dva vlaky. Na místě byly desítky...
00:05:33

Víte, že? 48/2022

Město Olomouc vyhlásilo humanitární sbírku na podporu obyvatel ukrajinských měst Černivci a Irpiň. Unikátní webová aplikace nazvaná...
00:03:53

Otevřená radnice 48/2022

Chystá se olomoucká radnice v příštím roce zvyšovat poplatky pro obyvatele města? I na tento dotaz...
Generated by Feedzy