Přeložit náš web

Pá, 8. 12. 2023.

Svátek má Květoslava.

-1.3 C
Olomouc
-1.1 C
Prostějov
-0.3 C
Přerov
-0.4 C
Šumperk
-0.1 C
Jeseník
Pátek, 8. prosince 2023.

Svátek má Květoslava.  Dobré odpoledne.

Rodina a škola společně. Projekt FAST vyvrcholí konferencí na teologické fakultě

Zlepšování spolupráce mezi rodiči a školou nebo vytváření bezpečného prostředí pro děti a rodiče, to jsou hlavní cíle programu Families and Schools Together (FAST), kterým se v uplynulých letech zabýval tým Institutu sociálního zdraví (OUSHI) Cyrilometodějské teologické fakulty UP. Výsledky jeho práce budou představeny na konferenci, která se koná 31. října a na kterou jsou zváni učitelé, ředitelé škol, zástupci nevládních organizací i odborná veřejnost a další zájemci o tato témata.

„Vyvrcholí tak náš tříletý projekt, který si klade za cíl zavést na českých školách program FAST, který má v zahraničí již třicetiletou tradici. Tento strukturovaný intervenční přístup se zaměřuje na posilování rodičovských kompetencí, zlepšování vztahu a spolupráce rodičů a školy, také napomáhá vytvářet bezpečné prostředí pro děti a rodiče a má významný vliv na budování optimálního školního klimatu,“ uvedl odborný garant projektu Richard Kořínek.

Na konferenci budou představeny výsledky, kterých tým projektu dosáhl díky spolupráci s partnerskými školami. Vystoupí zástupci zapojených škol, členové řešitelského týmu i rodiče, kteří se zúčastnili pilotních intervencí. Prostor dostanou také zahraniční hosté, kteří s programem FAST dlouhodobě pracují ve Velké Británii a Spojených státech amerických, mimo jiné i zakladatelka programu Lynn McDonald. Pozvání na konferenci přijali také kolegové z partnerských univerzit či zástupci české vlády.

Konference se koná 31. března od 9 hodin v badatelském centru CMTF UP v Kateřinské ulici. Program akce i další podrobnosti k programu FAST a projektu OUSHI jsou k dispozici zde. Zájemci o účast na konferenci se mohou přihlásit do 30. října prostřednictvím tohoto formuláře. Účast je zdarma.

Read More

Žijí mezi námi

Sál Kulturního klubu DUHA hostí již 14. ročník akce Žijí mezi námi s podtitulem "Být jiný není překážka". Read More

Neuteklo vám?

00:05:28

Téma týdne 49/2023

Na dvou místech v Olomouci se v těchto dnech objevily dvě dodávky se speciální aparaturou. V městských částech Slavonín a Svatý Kopeček momentálně měří kvalitu ovzduší. Monitoring provádí město...
00:02:32

Hledáte program na zimu? Udělejte si výlet na Hanou!

Vánoční trhy, vánoce na hradech a zámcích, ale také třeba ledové plochy ve městech a obcích...
00:00:29

Pevnost poznání učí hrou. Nově i děti se zdravotním postižením

Pevnost poznání, interaktivní muzeum vědy Univerzity Palackého v Olomouci, se nově otevírá školákům se zdravotním postižením....
00:05:28

Téma týdne 49/2023

Na dvou místech v Olomouci se v těchto dnech objevily dvě dodávky se speciální aparaturou. V...
00:05:05

Otevřená radnice 49/2023

Uvažuje město Olomouc o tom, že by zlepšila propojení ulic Edvarda Beneše a Politických vězňů? A...