Přeložit náš web

Út, 23. 7. 2024.

Svátek má Libor.

20.8 C
Olomouc
20.6 C
Prostějov
21.1 C
Přerov
19.1 C
Šumperk
17.8 C
Jeseník
Úterý, 23. července 2024.

Svátek má Libor.  Dobré ráno.

Řím se vyjádřil k volbě nového děkana teologické fakulty

Cyrilometodějskou teologickou fakultu UP povede ve funkčním období 2022–2026 Vít Hušek, současný proděkan pro vědu a výzkum. Tajnou volbu akademického senátu fakulty posvětila Kongregace pro katolickou výchovu v Římě, která v souladu s církevně-právními předpisy výsledek volby schvaluje. Předseda senátu nyní návrh na jmenování zvoleného kandidáta předloží rektorovi UP Martinu Procházkovi.

Kontakt s kongregací zajišťuje olomoucký arcibiskup Jan Graubner, Velký kancléř CMTF UP, jenž je garantem fakulty z církevního hlediska. Na kongregaci se obrací s žádostí o nihil obstat – není námitek.

„Schválení kongregací je posledním předpokladem k tomu, aby senát mohl předložit rektorovi návrh na jmenování děkana. Pro mě to znamená, že příprava na začátek funkčního období přechází do ostré fáze. Začnu také intenzivněji jednat s budoucími proděkany o rozdělení kompetencí a o prvních úkolech, do kterých by se měli pustit,“ uvedl Vít Hušek.

Dvanáctičlenný fakultní senát volí děkana tajným hlasováním, přičemž ke zvolení je nutná nadpoloviční většina kladných hlasů všech senátorů. Členové Akademického senátu CMTF UP volili mezi třemi kandidáty.

Funkce děkana CMTF UP se Vít Hušek ujme 14. září 2022 jako sedmý děkan od znovuobnovení fakulty v roce 1990. V čele fakulty postupně stáli Vojtěch Tkadlčík, Ladislav Tichý, Pavel Ambros, Petr Chalupa a Ivana Vlková, v současnosti fakultu od roku 2014 vede Peter Tavel.

Vít Hušek (* 1971) působí na katedře filozofie a patrologie a je vedoucím Centra pro práci s patristickými, středověkými a renesančními texty CMTF UP. Je absolventem CMTF UP a Filozofické fakulty UP. Zahraniční zkušenosti získal během stáží na Institut Catholique de Paris a Katholische Universität Eichstätt. Docentem v oboru Teologie byl jmenován v roce 2017. Ve své odborné práci se věnuje raně křesťanské literatuře a dějinám křesťanského myšlení. Je členem Vědecké rady CMTF UP a Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy a několika oborových rad na CMTF UP a Husitské teologické fakultě UK. Ve volném čase se věnuje rodině, otužování a rekonstrukci rodinného domu.

[odkaz na zdroj]

Ema Berková vicemistryní Evropy

Ema Berková z TJ Šumperk zaznamenala velký úspěch na Mistrovství Evropy v atletice do 18 let, které se konalo o uplynulém...

Jednotka z Černé Vody převzala velitelský vůz. Pomůže se zásahy na trailech

Velitelský vůz jsme v těchto dnech předali do užívání jednotce sboru dobrovolných hasičů  v Černé Vodě na Jesenicku. Klíče od Mitsubishi L200 převzal...

Neuteklo vám?

Téma týdne 29/2024

Brány Androva stadionu v Olomouci se poprvé fanouškům otevřely před čtyřiaosmdesáti lety. Od té doby prošel několika rekonstrukcemi. Poslední významná byla v roce 2015, kdy se zmodernizovalo klubové zázemí...

Nové opičí přírůstky v olomoucké zoo

Tlupa makaků červenolících, kteří v olomoucké zoo obývají průchozí výběh s visutou lávkou dlouhou dvaačtyřicet metrů...

Pozor na letní úrazy! Horská služba už má letos za sebou přes 1200...

Prázdniny jsou v plném proudu a s nimi se bohužel pojí i letní úrazy. Horská služba...

Téma týdne 29/2024

Brány Androva stadionu v Olomouci se poprvé fanouškům otevřely před čtyřiaosmdesáti lety. Od té doby prošel...

Otevřená radnice 29/2024

V Otevřené radnici zavítáme na Petelinovu ulici kvůli dlouhodobě špatnému stavu chodníku. Kdy bude opraven? V Koželužské...