Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
So, 13. 8. 2022.

Svátek má Alena.

CzechEnglishPolishUkrainian
21 C
Olomouc
21 C
Prostějov
21.1 C
Přerov
18.7 C
Šumperk
17 C
Jeseník
Sobota, 13. srpna 2022.

Svátek má Alena.  Dobrý večer.

Řím se vyjádřil k volbě nového děkana teologické fakulty

Cyrilometodějskou teologickou fakultu UP povede ve funkčním období 2022–2026 Vít Hušek, současný proděkan pro vědu a výzkum. Tajnou volbu akademického senátu fakulty posvětila Kongregace pro katolickou výchovu v Římě, která v souladu s církevně-právními předpisy výsledek volby schvaluje. Předseda senátu nyní návrh na jmenování zvoleného kandidáta předloží rektorovi UP Martinu Procházkovi.

Kontakt s kongregací zajišťuje olomoucký arcibiskup Jan Graubner, Velký kancléř CMTF UP, jenž je garantem fakulty z církevního hlediska. Na kongregaci se obrací s žádostí o nihil obstat – není námitek.

„Schválení kongregací je posledním předpokladem k tomu, aby senát mohl předložit rektorovi návrh na jmenování děkana. Pro mě to znamená, že příprava na začátek funkčního období přechází do ostré fáze. Začnu také intenzivněji jednat s budoucími proděkany o rozdělení kompetencí a o prvních úkolech, do kterých by se měli pustit,“ uvedl Vít Hušek.

Dvanáctičlenný fakultní senát volí děkana tajným hlasováním, přičemž ke zvolení je nutná nadpoloviční většina kladných hlasů všech senátorů. Členové Akademického senátu CMTF UP volili mezi třemi kandidáty.

Funkce děkana CMTF UP se Vít Hušek ujme 14. září 2022 jako sedmý děkan od znovuobnovení fakulty v roce 1990. V čele fakulty postupně stáli Vojtěch Tkadlčík, Ladislav Tichý, Pavel Ambros, Petr Chalupa a Ivana Vlková, v současnosti fakultu od roku 2014 vede Peter Tavel.

Vít Hušek (* 1971) působí na katedře filozofie a patrologie a je vedoucím Centra pro práci s patristickými, středověkými a renesančními texty CMTF UP. Je absolventem CMTF UP a Filozofické fakulty UP. Zahraniční zkušenosti získal během stáží na Institut Catholique de Paris a Katholische Universität Eichstätt. Docentem v oboru Teologie byl jmenován v roce 2017. Ve své odborné práci se věnuje raně křesťanské literatuře a dějinám křesťanského myšlení. Je členem Vědecké rady CMTF UP a Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy a několika oborových rad na CMTF UP a Husitské teologické fakultě UK. Ve volném čase se věnuje rodině, otužování a rekonstrukci rodinného domu.

[odkaz na zdroj]

Derby pro devatenáctku. Baník porazila 3:0

Po dvou kolech má dorostenecká liga kategorie U19 pouze dva stoprocentní týmy. Vedle Sparty je to také Sigma Olomouc. Devatenáctka pod...

Devatenáctka v derby porazila Baník. Sedmnáctka prohrála

Po dvou kolech má dorostenecká liga kategorie U19 pouze dva stoprocentní týmy. Vedle Sparty je to také Sigma Olomouc. Devatenáctka pod...

Neuteklo vám?

00:05:11

Téma týdne 32/2022

V pořadu Téma týdne pro vás tentokrát máme pozvánku na zbrusu novou akci s názvem Týden vojenské historie. Na co všechno se mohou návštěvníci těšit? To se dozvíte v...
00:02:25

V Drahanech se o víkendu představí unikátní technika z druhé světové války

V Drahanech na Prostějovsku si o víkendu dají dostaveníčko příznivci historické vojenské techniky. V sobotu se...
00:00:30

Domů nedojel, ustlal si na stezce

Posilněn alkoholem sedl na kolo a vyjel do přerovských ulic. Starší muž domů ale nedojel. Na...
00:05:11

Téma týdne 32/2022

V pořadu Téma týdne pro vás tentokrát máme pozvánku na zbrusu novou akci s názvem Týden...
00:04:46

Otevřená radnice 32/2022

V pravidelném pořadu Otevřená radnice pro vás i tentokrát máme dva dotazy od našich diváků. Věnovat...
Generated by Feedzy