Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Po, 28. 11. 2022.

Svátek má René.

CzechEnglishPolishUkrainian
3.7 C
Olomouc
3.6 C
Prostějov
4.1 C
Přerov
2.8 C
Šumperk
2 C
Jeseník
Pondělí, 28. listopadu 2022.

Svátek má René.  Dobré odpoledne.

Rekordní návštěvnost výstavy For Model. Během tří dnů dorazilo přes 15 tisíc lidí

OLOMOUC – Více než 15 tisíc lidí dorazilo v rozmezí 18. až 20. března 2022 na Výstaviště Flora  Olomouc na interaktivní výstavu For Model. Za celou dobu konání této akce jde z hlediska návštěvnosti o vůbec nejvyšší číslo. 

„Mám velkou radost, že právě letošní jubilejní 20. ročník výstavy For Model přilákal nejvíce návštěvníků v historii této akce. Podstatnou část z nich navíc tvořily rodiny  s dětmi. Těší nás, že na Výstavišti Flora všichni našli mnohdy na celý den zábavu  i vhodné zázemí. Navíc jsme nejmladší generaci mohli ukázat jedinečný svět modelů,  techniky a nejrůznějších sbírek,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc. 

Za letošním úspěchem výstavy stojí také řada vystavovatelů, sběratelů i prodejců. Tentokrát jich na výstavu For Model dorazilo více než sto. 

„Všem, kteří se na přípravě výstavy For Model podíleli, patří velké poděkování. Jsme rádi za mnohdy dlouholetou spolupráci s našimi partnery a vystavovateli a těšíme  se na její pokračování,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc. 

Dominantou letošní výstavy For Model byla bezmála pětimetrová plachetnice – replika  holandského nákladního člunu z 18. století. Vážila zhruba půl tuny, její stěžeň sahal  do šestimetrové výšky. Šlo o unikát, který nemá v České republice obdobu, po zásluze  se těšil velké pozornosti návštěvníků. 

Ti v pavilonu A, v pavilonu E a také v jejich okolí mohli od pátku 18. do neděle 20. března obdivovat funkční modely letadel, tanků, ponorek, lodí, aut, stavebních strojů, zahradní i modulové železnice. Své místo měla na akci také robotika, drony, nejrůznější  sbírky či loutky vyrobené v 3D tiskárně. 

Občerstvit se lidé mohli také v gastrozónách anebo kinokavárně s klasickou filmovou projekcí. 

rekordni_navstevnost_vystavy_for_model_vfo_02
Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc

Otevření dalších pokladen? Prioritou je bezpečnost i komfort návštěvníků 

Nebývale vysoký zájem o výstavu s sebou přinesl i vytváření front před pavilonem A. Pořadatelé situaci s návštěvníky na místě řešili, zvali je do pavilonu E k další pokladně a vše jim vysvětlovali.  

Někteří z návštěvníků se ptali na otevření dalších pokladen v pavilonu A, z bezpečnostního hlediska to však nebylo možné. 

„Pavilon A, jenž byl středobodem výstavy, má pevně danou kapacitu. Pokud by se  dovnitř v jedné vlně dostalo příliš mnoho návštěvníků, znamenalo by pro ně  bezpečnostní riziko. Současně by se u jednotlivých expozic a modelů sešlo až příliš  velké množství lidí. Nikdo by tak pořádně nic neviděl a výstavu si neužil. Počet aktivních pokladen byl nastaven právě tak, aby k těmto situacím nedocházelo. Pro naše  návštěvníky se vždy snažíme zajistit především bezpečnost a co největší komfort,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Po padesáti letech znovu složili promoční slib

Slavnostním sálem Klášterního Hradiska to zase jednou šumělo. Sešli se tu zkušení lékaři a lékařky, kteří před půlstoletím úspěšně ukončili studium...

Tradiční dobročinné punčování se Sigmou bude 5. prosince

Vánoční trhy v Olomouci se po dvou letech rozjely v plné parádě. Mezi desítkami stánků na Horním a Dolním náměstí tradičně nechybí ani...

Neuteklo vám?

00:05:54

Šumperk – Živá brána Jeseníků – listopad 2022

Město Šumperk má po volbách nové vedení. Starostou je Miroslav Adámek, místostarosty Eva Kostecká a Karel Hošek. Uvolněnou radní se stala Valerie Hrubá. A mají už rozdělené kompetence.
00:02:39

Rybáři se chystají na Vánoce, někde ještě pokračují i s výlovy

Nádrže v tovačovském rybářství se zaplnily kapry i dalšími druhy ryb. Dlouho tu ale plavat nebudou....
00:00:37

Jak vypadala Olomouc z výšky před sto lety? Ukazuje to unikátní aplikace

Unikátní webová aplikace s názvem „Olomouc z výšky“ nabízí historické letecké snímky Olomouce z různých časových...
00:05:30

Téma týdne 47/2022

Fond pomoci olomouckým dětem funguje už šest let. Město jeho prostřednictvím pomáhá rodinám s dětmi s...
00:05:54

Šumperk – Živá brána Jeseníků – listopad 2022

Město Šumperk má po volbách nové vedení. Starostou je Miroslav Adámek, místostarosty Eva Kostecká a Karel...