Přeložit náš web

Po, 25. 9. 2023.

Svátek má Zlata.

17.4 C
Olomouc
18.3 C
Prostějov
17.9 C
Přerov
18.9 C
Šumperk
15.1 C
Jeseník
Pondělí, 25. září 2023.

Svátek má Zlata.  Dobré odpoledne.

Rekordní návštěvnost výstavy For Model. Během tří dnů dorazilo přes 15 tisíc lidí

OLOMOUC – Více než 15 tisíc lidí dorazilo v rozmezí 18. až 20. března 2022 na Výstaviště Flora  Olomouc na interaktivní výstavu For Model. Za celou dobu konání této akce jde z hlediska návštěvnosti o vůbec nejvyšší číslo. 

„Mám velkou radost, že právě letošní jubilejní 20. ročník výstavy For Model přilákal nejvíce návštěvníků v historii této akce. Podstatnou část z nich navíc tvořily rodiny  s dětmi. Těší nás, že na Výstavišti Flora všichni našli mnohdy na celý den zábavu  i vhodné zázemí. Navíc jsme nejmladší generaci mohli ukázat jedinečný svět modelů,  techniky a nejrůznějších sbírek,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc. 

Za letošním úspěchem výstavy stojí také řada vystavovatelů, sběratelů i prodejců. Tentokrát jich na výstavu For Model dorazilo více než sto. 

„Všem, kteří se na přípravě výstavy For Model podíleli, patří velké poděkování. Jsme rádi za mnohdy dlouholetou spolupráci s našimi partnery a vystavovateli a těšíme  se na její pokračování,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc. 

Dominantou letošní výstavy For Model byla bezmála pětimetrová plachetnice – replika  holandského nákladního člunu z 18. století. Vážila zhruba půl tuny, její stěžeň sahal  do šestimetrové výšky. Šlo o unikát, který nemá v České republice obdobu, po zásluze  se těšil velké pozornosti návštěvníků. 

Ti v pavilonu A, v pavilonu E a také v jejich okolí mohli od pátku 18. do neděle 20. března obdivovat funkční modely letadel, tanků, ponorek, lodí, aut, stavebních strojů, zahradní i modulové železnice. Své místo měla na akci také robotika, drony, nejrůznější  sbírky či loutky vyrobené v 3D tiskárně. 

Občerstvit se lidé mohli také v gastrozónách anebo kinokavárně s klasickou filmovou projekcí. 

rekordni_navstevnost_vystavy_for_model_vfo_02
Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc

Otevření dalších pokladen? Prioritou je bezpečnost i komfort návštěvníků 

Nebývale vysoký zájem o výstavu s sebou přinesl i vytváření front před pavilonem A. Pořadatelé situaci s návštěvníky na místě řešili, zvali je do pavilonu E k další pokladně a vše jim vysvětlovali.  

Někteří z návštěvníků se ptali na otevření dalších pokladen v pavilonu A, z bezpečnostního hlediska to však nebylo možné. 

„Pavilon A, jenž byl středobodem výstavy, má pevně danou kapacitu. Pokud by se  dovnitř v jedné vlně dostalo příliš mnoho návštěvníků, znamenalo by pro ně  bezpečnostní riziko. Současně by se u jednotlivých expozic a modelů sešlo až příliš  velké množství lidí. Nikdo by tak pořádně nic neviděl a výstavu si neužil. Počet aktivních pokladen byl nastaven právě tak, aby k těmto situacím nedocházelo. Pro naše  návštěvníky se vždy snažíme zajistit především bezpečnost a co největší komfort,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

LEMUŘI SE LOUČÍ S LÉTEM

Dříve než se zoologická zahrada ustrojí do pestrobarevného podzimního kabátu, a ještě před tím, než si v ní žijící zvířata užijí...

Kdo chce mluvit s primátorem a náměstky, bude mít možnost. Z očí do očí se koná 2. října

Setkání primátora a jeho náměstků s občany, kteří mohou vznést své připomínky, náměty nebo dotazy, se uskuteční v pondělí 2. října od...

Neuteklo vám?

00:05:27

Otevřená radnice 38/2023

Půjde pro jeden z domů na Masarykově třídě zajistit kontejnery na tříděný odpad? A je v okolí olomouckého hlavního vlakového nádraží dostatek bezpečných míst, kam můžou lidé uschovat svá...
00:02:35

Olomoucký dopravní podnik má novou halu pro tramvaje. Pojme až osmnáct vozů

Slavnostním přestřižením pásky se v Olomouci, nedaleko hlavního nádraží, oficiálně otevřela nová hala pro tramvaje. Dopravní...
00:00:24

Olomoucké koleje ozdobila obří malba. Zobrazuje Františka Palackého

Nová obří graffiti malba zobrazuje Františka Palackého. Vznikla v areálu vysokoškolských kolejí Univerzity Palackého Olomouc během...
00:04:57

Téma týdne 38/2023

Devět koncertů na devíti místech v Olomouci a Kroměříži nabídne Podzimní festival duchovní hudby. Tradiční akce...
00:05:27

Otevřená radnice 38/2023

Půjde pro jeden z domů na Masarykově třídě zajistit kontejnery na tříděný odpad? A je v...