Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Ne, 3. 7. 2022.

Svátek má Radomír.

CzechEnglishPolishUkrainian
13.4 C
Olomouc
12.3 C
Prostějov
13.6 C
Přerov
12.9 C
Šumperk
13.1 C
Jeseník
Neděle, 3. července 2022.

Svátek má Radomír.  Dobré ráno.

Rekordní návštěvnost výstavy For Model. Během tří dnů dorazilo přes 15 tisíc lidí

OLOMOUC – Více než 15 tisíc lidí dorazilo v rozmezí 18. až 20. března 2022 na Výstaviště Flora  Olomouc na interaktivní výstavu For Model. Za celou dobu konání této akce jde z hlediska návštěvnosti o vůbec nejvyšší číslo. 

„Mám velkou radost, že právě letošní jubilejní 20. ročník výstavy For Model přilákal nejvíce návštěvníků v historii této akce. Podstatnou část z nich navíc tvořily rodiny  s dětmi. Těší nás, že na Výstavišti Flora všichni našli mnohdy na celý den zábavu  i vhodné zázemí. Navíc jsme nejmladší generaci mohli ukázat jedinečný svět modelů,  techniky a nejrůznějších sbírek,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc. 

Za letošním úspěchem výstavy stojí také řada vystavovatelů, sběratelů i prodejců. Tentokrát jich na výstavu For Model dorazilo více než sto. 

„Všem, kteří se na přípravě výstavy For Model podíleli, patří velké poděkování. Jsme rádi za mnohdy dlouholetou spolupráci s našimi partnery a vystavovateli a těšíme  se na její pokračování,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc. 

Dominantou letošní výstavy For Model byla bezmála pětimetrová plachetnice – replika  holandského nákladního člunu z 18. století. Vážila zhruba půl tuny, její stěžeň sahal  do šestimetrové výšky. Šlo o unikát, který nemá v České republice obdobu, po zásluze  se těšil velké pozornosti návštěvníků. 

Ti v pavilonu A, v pavilonu E a také v jejich okolí mohli od pátku 18. do neděle 20. března obdivovat funkční modely letadel, tanků, ponorek, lodí, aut, stavebních strojů, zahradní i modulové železnice. Své místo měla na akci také robotika, drony, nejrůznější  sbírky či loutky vyrobené v 3D tiskárně. 

Občerstvit se lidé mohli také v gastrozónách anebo kinokavárně s klasickou filmovou projekcí. 

rekordni_navstevnost_vystavy_for_model_vfo_02
Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc

Otevření dalších pokladen? Prioritou je bezpečnost i komfort návštěvníků 

Nebývale vysoký zájem o výstavu s sebou přinesl i vytváření front před pavilonem A. Pořadatelé situaci s návštěvníky na místě řešili, zvali je do pavilonu E k další pokladně a vše jim vysvětlovali.  

Někteří z návštěvníků se ptali na otevření dalších pokladen v pavilonu A, z bezpečnostního hlediska to však nebylo možné. 

„Pavilon A, jenž byl středobodem výstavy, má pevně danou kapacitu. Pokud by se  dovnitř v jedné vlně dostalo příliš mnoho návštěvníků, znamenalo by pro ně  bezpečnostní riziko. Současně by se u jednotlivých expozic a modelů sešlo až příliš  velké množství lidí. Nikdo by tak pořádně nic neviděl a výstavu si neužil. Počet aktivních pokladen byl nastaven právě tak, aby k těmto situacím nedocházelo. Pro naše  návštěvníky se vždy snažíme zajistit především bezpečnost a co největší komfort,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Sigmu srazily góly v závěru. Žilině podlehla 1:3

Fotbalisté olomoucké Sigmy prohráli ve třetím přípravném utkání slovenské Žilině 1:3. Hanáci od 36. minuty po zásahu Antonína Růska vedli. Krátce...

První sobotní duel bez branek. Sigma remizovala s Prostějovem 0:0

V sobotu měli fotbalisté Sigmy na programu dva přípravné zápasy ve Slatinicích. V tom prvním, který začal hodinu před polednem, se střelecky nikdo...

Neuteklo vám?

00:05:36

Kraj zblízka 26/2022

Na Andrově stadionu v Olomouci byla v neděli večer slavnostně zahájena letní Olympiáda dětí a mládeže. Na největší sportovní událost v Česku se kvalifikovalo tři a půl tisíce mladých...
00:02:16

Dvouletá uzavírka Masarykovy třídy v Olomouci je u konce. Dopravě se otevřel i...

Olomoučané se konečně dočkali. V pátek 1. července se po více než dvou letech plně vrátila...
00:00:27

Tramvaje neprojedou třídou Svobody v Olomouci. Už od 11. července

Město Olomouc se už 11. července pustí do oprav tramvajové trati na frekventované třídě Svobody. Konkrétně...
00:05:19

Téma týdne 26/2022

Olomouc v těchto dnech opět po čase čelí vlně letních veder. Právě zvyšující se teploty jsou...
00:03:56

Otevřená radnice 26/2022

Bylo by možné osadit nepřehledný sjezd poblíž Globusu stopkou? A nešlo by zakázat obousměrný průjezd cyklistů...