Přeložit náš web

So, 13. 4. 2024.

Svátek má Aleš.

14.4 C
Olomouc
10.4 C
Prostějov
8.3 C
Přerov
11.5 C
Šumperk
12.7 C
Jeseník
Sobota, 13. dubna 2024.

Svátek má Aleš.  Dobré ráno.

Rekordní návštěvnost výstavy For Model. Během tří dnů dorazilo přes 15 tisíc lidí

OLOMOUC – Více než 15 tisíc lidí dorazilo v rozmezí 18. až 20. března 2022 na Výstaviště Flora  Olomouc na interaktivní výstavu For Model. Za celou dobu konání této akce jde z hlediska návštěvnosti o vůbec nejvyšší číslo. 

„Mám velkou radost, že právě letošní jubilejní 20. ročník výstavy For Model přilákal nejvíce návštěvníků v historii této akce. Podstatnou část z nich navíc tvořily rodiny  s dětmi. Těší nás, že na Výstavišti Flora všichni našli mnohdy na celý den zábavu  i vhodné zázemí. Navíc jsme nejmladší generaci mohli ukázat jedinečný svět modelů,  techniky a nejrůznějších sbírek,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc. 

Za letošním úspěchem výstavy stojí také řada vystavovatelů, sběratelů i prodejců. Tentokrát jich na výstavu For Model dorazilo více než sto. 

„Všem, kteří se na přípravě výstavy For Model podíleli, patří velké poděkování. Jsme rádi za mnohdy dlouholetou spolupráci s našimi partnery a vystavovateli a těšíme  se na její pokračování,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc. 

Dominantou letošní výstavy For Model byla bezmála pětimetrová plachetnice – replika  holandského nákladního člunu z 18. století. Vážila zhruba půl tuny, její stěžeň sahal  do šestimetrové výšky. Šlo o unikát, který nemá v České republice obdobu, po zásluze  se těšil velké pozornosti návštěvníků. 

Ti v pavilonu A, v pavilonu E a také v jejich okolí mohli od pátku 18. do neděle 20. března obdivovat funkční modely letadel, tanků, ponorek, lodí, aut, stavebních strojů, zahradní i modulové železnice. Své místo měla na akci také robotika, drony, nejrůznější  sbírky či loutky vyrobené v 3D tiskárně. 

Občerstvit se lidé mohli také v gastrozónách anebo kinokavárně s klasickou filmovou projekcí. 

rekordni_navstevnost_vystavy_for_model_vfo_02
Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc

Otevření dalších pokladen? Prioritou je bezpečnost i komfort návštěvníků 

Nebývale vysoký zájem o výstavu s sebou přinesl i vytváření front před pavilonem A. Pořadatelé situaci s návštěvníky na místě řešili, zvali je do pavilonu E k další pokladně a vše jim vysvětlovali.  

Někteří z návštěvníků se ptali na otevření dalších pokladen v pavilonu A, z bezpečnostního hlediska to však nebylo možné. 

„Pavilon A, jenž byl středobodem výstavy, má pevně danou kapacitu. Pokud by se  dovnitř v jedné vlně dostalo příliš mnoho návštěvníků, znamenalo by pro ně  bezpečnostní riziko. Současně by se u jednotlivých expozic a modelů sešlo až příliš  velké množství lidí. Nikdo by tak pořádně nic neviděl a výstavu si neužil. Počet aktivních pokladen byl nastaven právě tak, aby k těmto situacím nedocházelo. Pro naše  návštěvníky se vždy snažíme zajistit především bezpečnost a co největší komfort,“ uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Jak na Parkinsona. Neurolog Martin Nevrlý o hluboké stimulaci mozku i…

Rozhovor pro Olomoucký deník Read More

Santini a Itálie. Sborník odhaluje mistra architektury v nových kontextech

Jan Blažej Santini-Aichel. Světoznámý český architekt. Čelný představitel tzv. barokní gotiky. Historiky i uměnovědci popsaný na tisícovkách stran. A přesto se...

Neuteklo vám?

00:06:48

Otevřená radnice 15/2024

Má město možnost při povolování uzavírek přísněji posuzovat a kontrolovat účelnost jejich délky trvání? Uvažuje město Olomouc v následujících letech zrevitalizovat prostor náměstí Hrdinů? Na tyto otázky najdete odpověď v dalším...
00:02:31

Hlavním motivem 59. ročníku AFO je paměť

Filmové projekce a špičkové dokumenty z celého světa, přednášky, diskuse a setkání. To vše letos přinese...
00:00:27

Výstava Hranice poznání představuje výsledky původního výzkumu Hranického krasu

Unikátní výstava v Hranicích odhaluje tajemství Hranické propasti. Prezentuje výsledky výzkumu vědců z Mendelovy univerzity v...
00:05:11

Téma týdne 15/2024

Rada města Olomouce schválila zadání studie, která ukáže, jak řešit celkovou rekonstrukci tramvajové trati v Hodolanech....
00:06:48

Otevřená radnice 15/2024

Má město možnost při povolování uzavírek přísněji posuzovat a kontrolovat účelnost jejich délky trvání? Uvažuje město Olomouc...