Přeložit náš web

St, 6. 12. 2023.

Svátek má Mikuláš.

-2.3 C
Olomouc
-1.8 C
Prostějov
-1.5 C
Přerov
-1.3 C
Šumperk
-1.9 C
Jeseník
Středa, 6. prosince 2023.

Svátek má Mikuláš.  Dobré ráno.

Psychologové se zapojili do mezinárodního projektu digitálního vzdělávání

Digitální technologie jako významný pomocník při hledání práce. To je smysl mezinárodního projektu, na němž se podíleli i psychologové z Filozofické fakulty UP. Dlouhodobě nezaměstnaní lidé by tak mohli získat nové znalosti a osvojit si potřebné dovednosti, které jim umožní se vrátit na pracovní trh.

Dvouletý projekt Digitální vzdělávání pro všechny – Rozvoj technologiemi podporovaného vzdělávání pro nezaměstnané završila minulý týden na katedře psychologie FF UP série mezinárodních hybridních konferencí. „Cílem projektu, na němž jsme spolupracovali s kolegy z Chorvatska, Polska a Slovenska, bylo pomoci začlenit dlouhodobě nezaměstnané osoby zpět do pracovního procesu prostřednictvím nabídky bezplatného online vzdělávání,“ uvedla Lucie Viktorová, spoluřešitelka projektu za Univerzitu Palackého. Výstupem projektu je vzdělávací platforma https://educate-me.eu/, která zdarma nabízí 10 online kurzů v celkem 5 jazycích (čeština, angličtina, slovinština, chorvatština a polština).

Kurzy jsou zaměřené na rozvoj dovedností a znalostí, které by se mohly hodit pro opětovný vstup na trh práce. „Obsahují tedy např. tipy k hledání práce online, rady, jak napsat životopis, co ne/psat do motivačního dopisu a jak se připravit na pracovní pohovor. Zahrnují i základní kurz komunikačních dovedností a aktivního naslouchání. Kromě toho kurzy pokrývají i témata, jako je kyberbezpečnost a e-občanství, základy práce s počítačem a balíčkem MS Office či základy angličtiny. V neposlední řadě platforma nabízí i kurz projektového myšlení či péče o osoby v rámci poskytování neinstitucionálních sociálních služeb,“ dodala Lucie Viktorová.

Platforma je maximálně uživatelsky přívětivá i pro lidi, kteří nejsou na online vzdělávání zvyklí. „I proto nabízí více možností, jak kurz absolvovat – prostřednictvím pouhého čtení, videotutoriálů nebo interaktivních prezentací. Uživatelé, kteří úspěšně složí závěrečný test, pak obdrží potvrzení o absolvování daného kurzu, které mohou předložit jako doklad o dalším vzdělání. Kromě toho platforma obsahuje také dotazník profesních zájmů, který může jejím uživatelům pomoci s výběrem vhodného zaměstnání,“ řekla spoluřešitelka projektu. Platforma je otevřená všem zájemcům o další vzdělávání a je bezplatná.

Na realizaci projektu, který byl financován z fondu Evropské unie Erasmus+, se kromě katedry psychologie FF UP podílela také chorvatská asociace „ŽENA“, Chorvatská služba zaměstnanosti – regionální pobočka Šibenik, Ljudska univerza Slovenska Bistrica ze Slovinska a společnost Eurokreator z Polska.

Read More

UP patří v QS Sustainability Rankings 2024 mezi TOP 200 univerzit v oblasti Governance

Univerzita Palackého si v QS Sustainability Rankings 2024, žebříčku zaměřeném na udržitelnost, vylepšila oproti loňskému roku svou pozici, a to i přes...

Svoz odpadu o svátcích

Upozorňujeme na změny ve svozu odpadu a provozu sběrných dvorů o svátcích: Read More

Neuteklo vám?

00:06:46

Kraj zblízka 49/2023

Radní Olomouckého kraje se vypravili na Šumpersko. Navštívili významnou strojírenskou společnost v regionu. S místními podnikateli, zástupci neziskových organizací a se starosty hovořili o tématech, které je tíží. Řezbář...
00:02:29

V Olomouci vznikne nové komunitní centrum. Pomůže lidem s těžší formou autismu

Poklepáním na základní kámen minulý týden symbolicky začala stavba nového komunitního centra JAN v Olomouci. Budova...
00:00:30

Olomoucká Charita otevřela noční centrum pro lidi bez domova

Chladné zimní měsíce jsou pro lidi bez domova nejkritičtějším obdobím roku. Nízkoprahové služby proto najíždí na...
00:06:46

Kraj zblízka 49/2023

Radní Olomouckého kraje se vypravili na Šumpersko. Navštívili významnou strojírenskou společnost v regionu. S místními podnikateli,...
00:05:11

Téma týdne 48/2023

Obliba Olomouce jako destinace na výlet mezi lidmi roste. V těchto dnech to ostatně dokládají i...