Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Po, 28. 11. 2022.

Svátek má René.

CzechEnglishPolishUkrainian
2.8 C
Olomouc
2.5 C
Prostějov
1.6 C
Přerov
2.2 C
Šumperk
1 C
Jeseník
Pondělí, 28. listopadu 2022.

Svátek má René.  Dobré ráno.

Pronikání moderních technologií do spirituality tématem workshopu na teologické fakultě

Moderní komunikační technologie a nástroje online světa ovlivňují podobu i v tak tradiční a intimní oblasti, jakou je náboženství a spiritualita. A právě o tomto vlivu se bude 10. a 11. listopadu mluvit na mezinárodním workshopu s názvem Digital religion – online spirituality, který připravila katedra komunikačních studií Cyrilometodějské teologické fakulty UP.

Jak náboženské společnosti a autority rozšiřují své působení prostřednictvím přítomnosti na sociálních sítích? Jaké nové formy náboženského života se věřícím otvírají prostřednictvím Facebooku, Instagramu nebo YouTube? Jak je spiritualita reprezentována v současných médiích?

To je příklad otázek, které organizátoři s workshopem spojují a ke kterým nabídnou své poznatky a zkušenosti odborníci zabývající se tématy z oblasti nových médií, kulturálních studií či religionistiky z Polska, Indie, Íránu či Jihoafrické republiky. 

„Upozornila bych především na keynote přednášku s názvem Digital media: When God becomes everybody – The blurring of sacred and profane, se kterou se k workshopu online připojí Ruth Tsuria ze Seton Hall University, jedna z největších kapacit ve výzkumu online religiozity,“ uvedla za organizátory Renáta Sedláková s tím, že program workshopu ve fakultní zasedací místnosti – rotundě je otevřený i zájemcům o tato témata nejen z řad studentů.

Cílem dvoudenního setkání je mimo jiné prohloubení mezinárodní spolupráce a rozvoj výzkumu v oblasti mediální etiky na teologické fakultě. „Na katedře komunikačních studií se nyní zaměřujeme na výzkum proměny spirituální každodennosti, která se výrazněji projevila v průběhu pandemie covidu-19. Jde o vytváření náboženských společenství a sdílení spirituálních zážitků ve virtuálním prostoru, o rozšíření činnosti náboženských komunit i autorit v mediálním prostoru nebo na sociálních sítích. Takovým příkladem může být duo mladých farářů Českobratrské církve evangelické Pastoral Brothers, kteří mají úspěšný YouTube kanál,“ dodala Renáta Sedláková.

Další informace k workshopu Digital religion – online spirituality jsou k dispozici zde.

[odkaz na zdroj]

Nejbližší program Sigmy v závěru podzimu

Fotbalisté Sigmy i po odehrání posledního soutěžního zápasu v roce 2022 budou pokračovat v tréninku. Na konci příštího týdne pak fanoušci mohou tým...

Jasný skalp čtvrtfinalisty Ligy mistrů! Olomouc přehrála Hradec Králové

Daniel Fekets - O L O M O U C – Ve 23. kole Tipsport extraligy Mora jasně přehrála královéhradecký Mountfield...

Neuteklo vám?

00:04:49

Otevřená radnice 47/2022

Zvýší se v Olomouci příští rok cena za teplo? A co chce město dělat s řidiči, kteří neoprávněně vjíždějí do pěší zóny v ulici 8. května v centru? Na...
00:02:30

Zimní údržba začala i silničářům v Olomouckém kraji

O dálnice a silnice prvních tříd na území Olomouckého kraje se, podobně jako jinde, stará Ředitelství...
00:00:28

Pohotový zásah hasičů v Hablově na Prostějovsku zajistil zeď před pádem

Hasiči odvrátili nebezpečí pádu zdi. Hrozící destrukci nahnuté štítové stěny z vepřovice staršího rodinného domu řešili...
00:05:30

Téma týdne 47/2022

Fond pomoci olomouckým dětem funguje už šest let. Město jeho prostřednictvím pomáhá rodinám s dětmi s...
00:05:54

Šumperk – Živá brána Jeseníků – listopad 2022

Město Šumperk má po volbách nové vedení. Starostou je Miroslav Adámek, místostarosty Eva Kostecká a Karel...
Generated by Feedzy