Přeložit náš web

Út, 28. 11. 2023.

Svátek má René.

-0.2 C
Olomouc
0.7 C
Prostějov
0.6 C
Přerov
-1.4 C
Šumperk
-2.8 C
Jeseník
Úterý, 28. listopadu 2023.

Svátek má René.  Dobré odpoledne.

Programové tipy #5: Hvězda kosmologie, intimní osobní dokumenty a zahraniční hudební projekty.

Festival pomalu míří k velkému finále!

Existuje něco jako dokonalý archiv, který by odolal zubu času? Tuto otázku si pokládá snímek Archa zapomnění promítaný od 12:30 v Kině Metropol. Tam na vás čeká i režisér a scénárista Ian Cheney a americký kosmolog Chris Impey

Křehkost spojená s přírodou vás omámí v Divadle na cucky v 16:00. Usměj se a zamávej je filmová esej o bioložce, kterou fascinace přírodou zavedla k ježkovkám srdčitým a jejímu otci. Snímek uvede režisérka Eva Charlotte Nilsen.

Ve veřejné diskusi se setkají trans* lidé s pečujícími osobami, a to v 16:30 v Kapli Božího Těla na debatě Nadějné posuny i strasti českého systému péče o trans* osoby. Světové poznatky o trans* identitě a zkušenosti se mílovými kroky posunují, a to především díky samotným trans* osobám a jejich znalostem o sobě samých. Zákonná úprava je nicméně stále vzdálená naší žité realitě, především pokud jde o ochranu lidských práv a základní důstojnosti. Debatovat budou Kateř Tureček, Karel Pavlica, Pavel Turčan a Jiří Procházka, moderuje trans* aktivistka a youtuberka Lenka Králová.

Snímek Hollywood 306 odkrývá otázku, jaký význam mají věci po smrti člověka a jestli stále mají svou jiskru života. Příběh o hledání a vyrovnávání se s odchodem blízké osoby začíná v Divadelním sále ve 20:30.

Zveme také na vrchol letošního hudebního programu na On Lemon Stage. Do Česka poprvé přijede zahrát norské duo Smerz, které nabídne kombinaci komorní a klasické hudby s hip hopem, RnB či současným klubovým zvukem. Na AFO zavítá také výrazné jméno současné alternativní hudební scény Berlin Manson. Českou premiéru tu bude mít i francouzské duo Baraka, které vychází z žánrů jako  jako trance či trip-hop a skládá tak poctu taneční hudbě 90. let. Program Music is Science uzavře na On Lemon Stage pražská DJka NCOL, která patří k nejvýraznějším jménům současné scény a na taneční parket přináší vytříbenou selekci napříč elektronickými žánry. Večírek až do rána pro vás chystáme v novém Underground Clubu s brněněnskými DJs JVNZ a count2count.

Festival pokračuje i v neděli! Promítáme vítězné filmy ze všech letošních soutěží, takže se můžete těšit na to nejlepší z nejlepšího.

Nejen pro dětské publikum hrajeme také film Putování tučňáků: Volání oceánu. Pokračování oscarového filmu Putování tučňáků se vrací k úchvatné kráse Antarktidy. Příběh malého tučňáka císařského a jeho cesty k moři zobrazuje životní události těchto výjimečných tvorů. Na závěrečný tip se můžete přijít podívat do Kina Metropol v 9:00. 

 

Dneškem to však nekončí, AFO pokračuje v ozvěnách další dva týdny na portále dafilms.cz. Těšíme se na vás zase příští rok.

Článek Programové tipy #5: Hvězda kosmologie, intimní osobní dokumenty a zahraniční hudební projekty. se nejdříve objevil na AFO.

[odkaz na zdroj]

Fórum ukázalo železniční dopravu jako udržitelnou cestu i příležitost pro studenty

Konference Zelená železnice: fórum k tématu udržitelné mobility přivedla do auly Pedagogické fakulty Univerzity Palackého nejen odborníky na železniční dopravu, infrastrukturu...

Dotační programy na rok 2024 jsou vyhlášeny

Rada města 13. listopadu 2023 schválila dotační programy na rok 2024. Žádosti v programech je možné podávat od 18. prosince 2023 do...

Neuteklo vám?

00:03:44

Otevřená radnice 47/2023

Na dotazy našich diváků z Olomouce odpovídá další díl pořadu Otevřená radnice. Máte i vy svůj podnět na vedení města? Napište nám jej na známou e-mailovou adresu.
00:02:07

Změny ve vedení Olomouckého kraje

Občanská demokratická strana už v rámci koalice na Olomouckém kraji nebude mít dále ve své gesci...
00:00:41

Studenti Slovanského gymnázia vyhlásili sbírku na canisterapii

Pomáhají nemocným překonat náročné období léčby. Řeč je o pejscích, kočičkách i ponících, kteří v rámci...
00:06:59

Kraj zblízka 48/2023

Zelenou školou Olomouckého kraje se stalo osm vzdělávacích institucí. Titul získaly za své ekologické aktivity. V Kojetíně...
00:05:14

Téma týdne 47/2023

Zaplněné Horní náměstí v neděli večer sledovalo oficiální slavnostní zahájení olomouckých vánočních trhů. Se začátkem trhů...