Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Čt, 2. 2. 2023.

Svátek má Nela a Hromnice.

CzechEnglishPolishUkrainian
2.1 C
Olomouc
2.5 C
Prostějov
3.3 C
Přerov
1.4 C
Šumperk
2 C
Jeseník
Čtvrtek, 2. února 2023.

Svátek má Nela a Hromnice.  Dobré ráno.

Prodlužte si léto se zářijovou výzvou Do práce na kole

Květnová výzva Do práce na kole se letos na naší univerzitě vyvedla víc než úspěšně. Nejen její účastníci, ale i všichni ostatní se teď mohou přidat do odlehčené čtrnáctidenní zářijové výzvy. Ta se letos koná od 12. do 25. září a má po létě připomenout důležitost a také praktičnost bezemisní dopravy. Připojte se spolu s Udržitelnou univerzitou k podzimní kampani a vyzkoušejte, že dopravu na vlastní pohon lze v Olomouci provozovat po celý rok.

Zářijová výzva je na rozdíl od květnové určena jednotlivcům a startovné začíná na 100 Kč. Částka se po skončení registrací promění ve stokorunový poukaz do e-shopu spolku AutoMat, který kampaň pořádá a po celý rok se snaží prosazovat udržitelnou mobilitu v českých městech.

„Olomouc je pro bezmotorovou dopravu ideální, a tak by bylo škoda nevyužít ji také pro dojíždění na univerzitu a přesun mezi jejími budovami. Snažíme se ji proto všemožně podporovat, v současnosti například plánujeme umístění dalších stojanů na kola,“ říká koordinátorka udržitelného rozvoje UP Zuzana Huňková, která se do výzvy sama pravidelně zapojuje.

Účastníci a účastnice se zároveň mohou podílet na mapování tras, které v daném městě k bezmotorové přepravě využívají. Anonymizovaná data následně slouží městům a obcím ke zlepšování chodecké a cyklistické infrastruktury.

Výzvu Do práce na kole organizuje spolek AutoMat. Zářijovým termínem se navíc připojuje k Evropskému týdnu mobility, který letos připadá na 16.–22. 9. Jeho pravidelnou součástí jsou také Den bez aut a sousedské slavnosti Zažít město jinak, které letos v Olomouci oživí Masarykovu třídu.

Veškeré informace o výzvě naleznete zde. Přečtěte si také 7 důvodů, proč se do ní zapojit.

[odkaz na zdroj]

Kraj založil síť míst přátelských rodině

Family Point mohou využívat rodiče, kteří potřebují své dítě mimo domov přebalit, nakrmit nebo si jen odpočinout.

POŠTOVNÍ A DITTERSDORFOVA SE DOČKAJÍ OBNOVY

Dvě frekventované komunikace, jejichž technický stav již není bezvadný, se dočkají obnovy. Na jaro tohoto roku je naplánována rekonstrukce, která zahrnuje vybroušení...

Neuteklo vám?

00:03:41

Otevřená radnice 05/2023

Vzniknou v Krapkově ulici v Olomouci nová parkovací místa pro zásobování? I na tento dotaz jednoho z našich diváků odpovídá další díl pořadu Otevřená radnice.
00:02:21

Stavba posledního úseku D1 i přes chladné počasí běží naplno

Teploty na přelomu ledna a února 2023 klesají pod bod mrazu a místy sněží. U Přerova...
00:00:33

Zdravotnická záchranná služba provedla první letecký transport novorozence

Letecká záchranná služba Olomouckého kraje provedla během prvního měsíce nového roku první letecký transport miminka z...
00:03:41

Otevřená radnice 05/2023

Vzniknou v Krapkově ulici v Olomouci nová parkovací místa pro zásobování? I na tento dotaz jednoho...
00:06:31

Kraj zblízka 05/2023

Dobrý den. Jsme rádi, že jste s námi u pořadu Kraj zblízka. Olomoucké hejtmanství přispěje na...
Generated by Feedzy