Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Pá, 1. 7. 2022.

Svátek má Jaroslava.

CzechEnglishPolishUkrainian
24.9 C
Olomouc
24.1 C
Prostějov
25.9 C
Přerov
23.5 C
Šumperk
22.8 C
Jeseník
Pátek, 1. července 2022.

Svátek má Jaroslava.  Dobré ráno.

Přerovská sportovní hala musela být uzavřena. U vchodu se propadla podlaha

PŘEROV – Přerovská městská sportovní hala musela být uzavřena. Důvodem je poškození podlahy, která musí projít opravou – a celou budovu navíc čeká komplexní prohlídka za přítomnosti statika. „Zatím nedokážeme odhadnout, na jak dlouho dobu bude naše sportoviště částečně uzavřeno. Více budeme vědět až po obhlídce odborníka,“ řekl primátor Přerova Petr Měřínský.

Halu v Petřivalského ulici spravuje společnost Sportoviště Přerov, jejímž stoprocentním vlastníkem je město. Hraje se v ní volejbal, nohejbal, florbal i jiné sporty – a je místem, kam se sjížděli na nejrůznější turnaje a závody sportovci z celé republiky. Teď je ale místo kvůli havárii částečně uzavřeno.

u_vchodu_sportovni_haly_se_propadla_podlaha_03
Zdroj: Město Přerov

Halu v Petřivalského ulici spravuje společnost Sportoviště Přerov, jejímž stoprocentním vlastníkem je město. Hraje se v ní volejbal, nohejbal, florbal i jiné sporty – a je místem, kam se sjížděli na nejrůznější turnaje a závody sportovci z celé republiky. Teď je ale místo kvůli havárii částečně uzavřeno. „Před týdnem nám bylo oznámeno ze strany Sportoviště, že asi dva metry od vstupu došlo k poškození nosné konstrukce podlahy.  Jedná se o podsklepenou část, která je zakryta stropní dřevěnou konstrukcí podepřenou dřevěnými trámy. Vzhledem k prolínající vlhkosti a vodě došlo k poškození nosných trámů a části roštu i krycích desek podlahy hnilobou. Dřevěné trámy zřejmě nejsou ošetřené proti vysoké vlhkosti, patky trámů stály v podstatě ve vodě,“ popsal situaci Marek Rybářík z odboru majetku přerovského magistrátu. Dělníci zajistili konstrukci dodatečnými dřevěnými trámy, ale havárie musí být řešena komplexně. „Na pondělí 21. února je naplánována prohlídka haly za přítomnosti projekční kanceláře a statika, následně bude zpracováno odborné posouzení. Také se dozvíme, kolik by měla oprava stát,“ konstatoval vedoucí odboru majetku Miloslav Dohnal.

Sportovní hala byla vedle zimního stadionu postavena v roce 1991, v posledních letech byla ve správě společnosti Teplo Přerov – a po vzniku Sportoviště v roce 2019 přešla správa nemovitosti pod tuto organizaci.

Nový most Václava Rendera je otevřen! Pro Olomouc to znamená hned dvě premiéry

Je úplně nový a přitom lehce připomíná cosi z olomouckého fotoarchivu. Nejen tím je most na Masarykově třídě zajímavý. V první...

Neuteklo vám?

00:05:26

Téma týdne 25/2022

Olomouc také letos v létě zkrášlí bohatá květinová výzdoba. V centru města se postupně objevuje v těchto dnech. Její téma nebylo zvoleno náhodou.
00:02:05

Dobrochov na Prostějovsku reprezentuje Česko v mezinárodní soutěži Evropská kvetoucí sídla

Obec Dobrochov na Prostějovsku má pouhých 350 obyvatel. Přesto teď reprezentuje Českou republiku jako jediný zástupce...
00:00:29

Dva vysloužilé olomoucké autobusy pomůžou na Ukrajině

Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. Vozy z Olomouce převezou hasiči z Hlučína a poté poputují přes...
00:03:56

Otevřená radnice 26/2022

Bylo by možné osadit nepřehledný sjezd poblíž Globusu stopkou? A nešlo by zakázat obousměrný průjezd cyklistů...
00:05:36

Kraj zblízka 26/2022

Na Andrově stadionu v Olomouci byla v neděli večer slavnostně zahájena letní Olympiáda dětí a mládeže....