Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
So, 26. 11. 2022.

Svátek má Artur.

CzechEnglishPolishUkrainian
5.8 C
Olomouc
6 C
Prostějov
5.9 C
Přerov
5.1 C
Šumperk
5.3 C
Jeseník
Sobota, 26. listopadu 2022.

Svátek má Artur.  Dobrý večer.

Přerovská sportovní hala musela být uzavřena. U vchodu se propadla podlaha

PŘEROV – Přerovská městská sportovní hala musela být uzavřena. Důvodem je poškození podlahy, která musí projít opravou – a celou budovu navíc čeká komplexní prohlídka za přítomnosti statika. „Zatím nedokážeme odhadnout, na jak dlouho dobu bude naše sportoviště částečně uzavřeno. Více budeme vědět až po obhlídce odborníka,“ řekl primátor Přerova Petr Měřínský.

Halu v Petřivalského ulici spravuje společnost Sportoviště Přerov, jejímž stoprocentním vlastníkem je město. Hraje se v ní volejbal, nohejbal, florbal i jiné sporty – a je místem, kam se sjížděli na nejrůznější turnaje a závody sportovci z celé republiky. Teď je ale místo kvůli havárii částečně uzavřeno.

u_vchodu_sportovni_haly_se_propadla_podlaha_03
Zdroj: Město Přerov

Halu v Petřivalského ulici spravuje společnost Sportoviště Přerov, jejímž stoprocentním vlastníkem je město. Hraje se v ní volejbal, nohejbal, florbal i jiné sporty – a je místem, kam se sjížděli na nejrůznější turnaje a závody sportovci z celé republiky. Teď je ale místo kvůli havárii částečně uzavřeno. „Před týdnem nám bylo oznámeno ze strany Sportoviště, že asi dva metry od vstupu došlo k poškození nosné konstrukce podlahy.  Jedná se o podsklepenou část, která je zakryta stropní dřevěnou konstrukcí podepřenou dřevěnými trámy. Vzhledem k prolínající vlhkosti a vodě došlo k poškození nosných trámů a části roštu i krycích desek podlahy hnilobou. Dřevěné trámy zřejmě nejsou ošetřené proti vysoké vlhkosti, patky trámů stály v podstatě ve vodě,“ popsal situaci Marek Rybářík z odboru majetku přerovského magistrátu. Dělníci zajistili konstrukci dodatečnými dřevěnými trámy, ale havárie musí být řešena komplexně. „Na pondělí 21. února je naplánována prohlídka haly za přítomnosti projekční kanceláře a statika, následně bude zpracováno odborné posouzení. Také se dozvíme, kolik by měla oprava stát,“ konstatoval vedoucí odboru majetku Miloslav Dohnal.

Sportovní hala byla vedle zimního stadionu postavena v roce 1991, v posledních letech byla ve správě společnosti Teplo Přerov – a po vzniku Sportoviště v roce 2019 přešla správa nemovitosti pod tuto organizaci.

Saňák: Rozhodla penalta, do ní to byl otevřený zápas

Asistent trenéra Jiří Saňák hodnotil porážku v osmifinále MOL Cupu proti Liberci, která znamená pro tuto sezonu konec v pohárové soutěži, střízlivě....

Sigma v poháru končí. V Liberci prohrála 1:4

Fotbalisté Sigmy Olomouc nezvládli osmifinále MOL Cupu. Na hřišti Slovanu Liberec prohráli 1:4. Domácí se dosrali díky dvěma gólům v rozmezí dvou...

Neuteklo vám?

00:05:54

Šumperk – Živá brána Jeseníků – listopad 2022

Město Šumperk má po volbách nové vedení. Starostou je Miroslav Adámek, místostarosty Eva Kostecká a Karel Hošek. Uvolněnou radní se stala Valerie Hrubá. A mají už rozdělené kompetence.
00:02:30

Zimní údržba začala i silničářům v Olomouckém kraji

O dálnice a silnice prvních tříd na území Olomouckého kraje se, podobně jako jinde, stará Ředitelství...
00:00:28

Pohotový zásah hasičů v Hablově na Prostějovsku zajistil zeď před pádem

Hasiči odvrátili nebezpečí pádu zdi. Hrozící destrukci nahnuté štítové stěny z vepřovice staršího rodinného domu řešili...
00:05:30

Téma týdne 47/2022

Fond pomoci olomouckým dětem funguje už šest let. Město jeho prostřednictvím pomáhá rodinám s dětmi s...
00:05:54

Šumperk – Živá brána Jeseníků – listopad 2022

Město Šumperk má po volbách nové vedení. Starostou je Miroslav Adámek, místostarosty Eva Kostecká a Karel...