Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
So, 26. 11. 2022.

Svátek má Artur.

CzechEnglishPolishUkrainian
5.8 C
Olomouc
6 C
Prostějov
5.9 C
Přerov
5.1 C
Šumperk
5.3 C
Jeseník
Sobota, 26. listopadu 2022.

Svátek má Artur.  Dobrý večer.

Přerovská nemocnice má nové operační sály

Šest nových operačních sálů má to nejmodernější vybavení s kvalitní lékařskou péčí a zajistí i větší komfort a bezpečnost pro pacienty. „Je to pomyslné srdce operačních oborů – ortopedie, urologie, gynekologie, chirurgie. Operační sály zde slouží dvacet let svému účelu. Po takové době nastal čas uvažovat o technické a technologické obměně,“ řekl Jiří Ševčík, předseda představenstva, AGEL Středomoravská nemocniční.

Rekonstrukce operačních sálů Nemocnici Přerov přinesla velký posun v materiálním a přístrojovém vybavení. Je zde vše nové – anesteziologické přístroje, které se používají k uspávání pacientů, operační stoly. Velkým přínosem je nová zobrazovací technika, která je plně digitální,“ řekl Petr Skácel, primář operačních sálů.

Přímo na sálech můžeme vidět ve velkém rozlišení na velkých obrazovkách rentgenové snímky, CT snímky, laboratorní výsledky. Jsme schopni nahrávat operace kamerami, které jsou zabudovány ve světlech. Jsme schopni je takto archivovat a případně je také sdílet v rámci edukace,“ řekl Jiří Ševčík, předseda představenstva, AGEL Středomoravská nemocniční.

Máme nové operační stoly. Velkým přínosem je, že veškerá technika na tomto sále je zavěšena ze stropu. Podlaha je tak volná a snadněji se dělá prostorová dezinfekce,“ řekl Petr Skácel, primář operačních sálů.

Díky dotačním titulům IROP a REACT jsme získali finanční prostředky ve výši téměř 100 milionů korun na rekonstrukci sálů. Polovina z těchto prostředků byla využita na stavební úpravy a druhá polovina na kompletní obměnu technologie přístrojů, které na sálech jsou,“ řekl Jiří Ševčík, předseda představenstva, AGEL Středomoravská nemocniční.

Jedná se o velkou investici ve výši 100 milionů korun, která je zde vidět. Je to krásné a velmi moderní. Nacházíme se nyní v jiném století oproti minulému stavu. Myslím si, že si to nemocnice a zejména pacienti Olomouckého kraje zaslouží,“ řekl Josef Suchánek /STAN/, hejtman Olomouckého kraje.

Nemocnice Přerov patří Olomouckému kraji. Stejně jako nemocnice v Prostějově a Šternberku. Na základě dlouhodobé smlouvy je provozuje společnost Středomoravská nemocniční, která patří pod skupinu AGEL.

Jedná se o dvacetiletou spolupráci. Končí v roce 2027. V principu jde o to, že Olomoucký kraj pronajímá budovy AGELU a ten za ně platí Olomouckému kraji nájem. A podle smlouvy zase kraj 92 % z celého nájmu vrací jako investiční peníze do rozvoje komplexů tří nemocnic – Přerov, Prostějov a Šternberk,“ řekl Josef Suchánek /STAN/, hejtman Olomouckého kraje.

Saňák: Rozhodla penalta, do ní to byl otevřený zápas

Asistent trenéra Jiří Saňák hodnotil porážku v osmifinále MOL Cupu proti Liberci, která znamená pro tuto sezonu konec v pohárové soutěži, střízlivě....

Sigma v poháru končí. V Liberci prohrála 1:4

Fotbalisté Sigmy Olomouc nezvládli osmifinále MOL Cupu. Na hřišti Slovanu Liberec prohráli 1:4. Domácí se dosrali díky dvěma gólům v rozmezí dvou...

Neuteklo vám?

00:05:30

Téma týdne 47/2022

Fond pomoci olomouckým dětem funguje už šest let. Město jeho prostřednictvím pomáhá rodinám s dětmi s úhradou kroužků, pobytů v přírodě, lyžařských kurzů nebo nejrůznějších školních akcí. Radnice se...
00:02:30

Zimní údržba začala i silničářům v Olomouckém kraji

O dálnice a silnice prvních tříd na území Olomouckého kraje se, podobně jako jinde, stará Ředitelství...
00:00:28

Pohotový zásah hasičů v Hablově na Prostějovsku zajistil zeď před pádem

Hasiči odvrátili nebezpečí pádu zdi. Hrozící destrukci nahnuté štítové stěny z vepřovice staršího rodinného domu řešili...
00:05:30

Téma týdne 47/2022

Fond pomoci olomouckým dětem funguje už šest let. Město jeho prostřednictvím pomáhá rodinám s dětmi s...
00:05:54

Šumperk – Živá brána Jeseníků – listopad 2022

Město Šumperk má po volbách nové vedení. Starostou je Miroslav Adámek, místostarosty Eva Kostecká a Karel...