Přeložit náš web

Pá, 1. 3. 2024.

Svátek má Bedřich.

10.4 C
Olomouc
9.8 C
Prostějov
7.2 C
Přerov
9.5 C
Šumperk
8.9 C
Jeseník
Pátek, 1. března 2024.

Svátek má Bedřich.  Dobré ráno.

Přerovská nemocnice má nové operační sály

Šest nových operačních sálů má to nejmodernější vybavení s kvalitní lékařskou péčí a zajistí i větší komfort a bezpečnost pro pacienty. „Je to pomyslné srdce operačních oborů – ortopedie, urologie, gynekologie, chirurgie. Operační sály zde slouží dvacet let svému účelu. Po takové době nastal čas uvažovat o technické a technologické obměně,“ řekl Jiří Ševčík, předseda představenstva, AGEL Středomoravská nemocniční.

Rekonstrukce operačních sálů Nemocnici Přerov přinesla velký posun v materiálním a přístrojovém vybavení. Je zde vše nové – anesteziologické přístroje, které se používají k uspávání pacientů, operační stoly. Velkým přínosem je nová zobrazovací technika, která je plně digitální,“ řekl Petr Skácel, primář operačních sálů.

Přímo na sálech můžeme vidět ve velkém rozlišení na velkých obrazovkách rentgenové snímky, CT snímky, laboratorní výsledky. Jsme schopni nahrávat operace kamerami, které jsou zabudovány ve světlech. Jsme schopni je takto archivovat a případně je také sdílet v rámci edukace,“ řekl Jiří Ševčík, předseda představenstva, AGEL Středomoravská nemocniční.

Máme nové operační stoly. Velkým přínosem je, že veškerá technika na tomto sále je zavěšena ze stropu. Podlaha je tak volná a snadněji se dělá prostorová dezinfekce,“ řekl Petr Skácel, primář operačních sálů.

Díky dotačním titulům IROP a REACT jsme získali finanční prostředky ve výši téměř 100 milionů korun na rekonstrukci sálů. Polovina z těchto prostředků byla využita na stavební úpravy a druhá polovina na kompletní obměnu technologie přístrojů, které na sálech jsou,“ řekl Jiří Ševčík, předseda představenstva, AGEL Středomoravská nemocniční.

Jedná se o velkou investici ve výši 100 milionů korun, která je zde vidět. Je to krásné a velmi moderní. Nacházíme se nyní v jiném století oproti minulému stavu. Myslím si, že si to nemocnice a zejména pacienti Olomouckého kraje zaslouží,“ řekl Josef Suchánek /STAN/, hejtman Olomouckého kraje.

Nemocnice Přerov patří Olomouckému kraji. Stejně jako nemocnice v Prostějově a Šternberku. Na základě dlouhodobé smlouvy je provozuje společnost Středomoravská nemocniční, která patří pod skupinu AGEL.

Jedná se o dvacetiletou spolupráci. Končí v roce 2027. V principu jde o to, že Olomoucký kraj pronajímá budovy AGELU a ten za ně platí Olomouckému kraji nájem. A podle smlouvy zase kraj 92 % z celého nájmu vrací jako investiční peníze do rozvoje komplexů tří nemocnic – Přerov, Prostějov a Šternberk,“ řekl Josef Suchánek /STAN/, hejtman Olomouckého kraje.

V ulici U Pošty se bude opravovat uliční vpusť, vjezd na parkoviště má být částečně omezen

V ulici U Pošty v Předmostí bude od pondělí 4. března probíhat oprava uliční vpusti, a to včetně napojení potrubí do kanalizačního řádu....

Daněk mezopotámský

V PŘÍRODĚ ŽIJE POSLEDNÍCH ZHRUBA 600-700 JEDINCŮ.DO ZOO OLOMOUC PŘICESTOVALY 2 SAMICEDo olomoucké zoo přicestovaly dvě samice vzácného daňka mezopotámského. „Jedná...

Neuteklo vám?

00:06:52

Víte, že? 09/2024

Pražská ulice je frekventovanou výpadovkou v severozápadní části Olomouce. Řidiči zde musí počítat se zúžením. Kvůli výstavbě nové lávky pro pěší a cyklisty. Více než 127 milionů korun. Tolik dluží...
00:03:22

Červený kostel v Olomouci nabídne semináře i koncerty

Červený kostel v Olomouci se znovu otevřel veřejnosti v květnu loňského roku. Program nabízí jak pro...
00:00:39

Do olomoucké zoo přibyla nová mláďata

Olomoucká zoo přivítala nové přírůstky. Začátkem roku se narodilo celkem 8 mláďat oryxů. To ale ještě...
00:06:52

Víte, že? 09/2024

Pražská ulice je frekventovanou výpadovkou v severozápadní části Olomouce. Řidiči zde musí počítat se zúžením. Kvůli...
00:07:30

Otevřená radnice 09/2024

Se stížností na hlučnost a prašnost z areálu sběrného dvora se na pořad Otevřená radnice obrátil...