Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Pá, 1. 7. 2022.

Svátek má Jaroslava.

CzechEnglishPolishUkrainian
24.9 C
Olomouc
24.1 C
Prostějov
25.9 C
Přerov
23.5 C
Šumperk
22.8 C
Jeseník
Pátek, 1. července 2022.

Svátek má Jaroslava.  Dobré ráno.

Přerovská nemocnice má nové operační sály

Šest nových operačních sálů má to nejmodernější vybavení s kvalitní lékařskou péčí a zajistí i větší komfort a bezpečnost pro pacienty. „Je to pomyslné srdce operačních oborů – ortopedie, urologie, gynekologie, chirurgie. Operační sály zde slouží dvacet let svému účelu. Po takové době nastal čas uvažovat o technické a technologické obměně,“ řekl Jiří Ševčík, předseda představenstva, AGEL Středomoravská nemocniční.

Rekonstrukce operačních sálů Nemocnici Přerov přinesla velký posun v materiálním a přístrojovém vybavení. Je zde vše nové – anesteziologické přístroje, které se používají k uspávání pacientů, operační stoly. Velkým přínosem je nová zobrazovací technika, která je plně digitální,“ řekl Petr Skácel, primář operačních sálů.

Přímo na sálech můžeme vidět ve velkém rozlišení na velkých obrazovkách rentgenové snímky, CT snímky, laboratorní výsledky. Jsme schopni nahrávat operace kamerami, které jsou zabudovány ve světlech. Jsme schopni je takto archivovat a případně je také sdílet v rámci edukace,“ řekl Jiří Ševčík, předseda představenstva, AGEL Středomoravská nemocniční.

Máme nové operační stoly. Velkým přínosem je, že veškerá technika na tomto sále je zavěšena ze stropu. Podlaha je tak volná a snadněji se dělá prostorová dezinfekce,“ řekl Petr Skácel, primář operačních sálů.

Díky dotačním titulům IROP a REACT jsme získali finanční prostředky ve výši téměř 100 milionů korun na rekonstrukci sálů. Polovina z těchto prostředků byla využita na stavební úpravy a druhá polovina na kompletní obměnu technologie přístrojů, které na sálech jsou,“ řekl Jiří Ševčík, předseda představenstva, AGEL Středomoravská nemocniční.

Jedná se o velkou investici ve výši 100 milionů korun, která je zde vidět. Je to krásné a velmi moderní. Nacházíme se nyní v jiném století oproti minulému stavu. Myslím si, že si to nemocnice a zejména pacienti Olomouckého kraje zaslouží,“ řekl Josef Suchánek /STAN/, hejtman Olomouckého kraje.

Nemocnice Přerov patří Olomouckému kraji. Stejně jako nemocnice v Prostějově a Šternberku. Na základě dlouhodobé smlouvy je provozuje společnost Středomoravská nemocniční, která patří pod skupinu AGEL.

Jedná se o dvacetiletou spolupráci. Končí v roce 2027. V principu jde o to, že Olomoucký kraj pronajímá budovy AGELU a ten za ně platí Olomouckému kraji nájem. A podle smlouvy zase kraj 92 % z celého nájmu vrací jako investiční peníze do rozvoje komplexů tří nemocnic – Přerov, Prostějov a Šternberk,“ řekl Josef Suchánek /STAN/, hejtman Olomouckého kraje.

Nový most Václava Rendera je otevřen! Pro Olomouc to znamená hned dvě premiéry

Je úplně nový a přitom lehce připomíná cosi z olomouckého fotoarchivu. Nejen tím je most na Masarykově třídě zajímavý. V první...

Neuteklo vám?

00:05:36

Kraj zblízka 26/2022

Na Andrově stadionu v Olomouci byla v neděli večer slavnostně zahájena letní Olympiáda dětí a mládeže. Na největší sportovní událost v Česku se kvalifikovalo tři a půl tisíce mladých...
00:02:05

Dobrochov na Prostějovsku reprezentuje Česko v mezinárodní soutěži Evropská kvetoucí sídla

Obec Dobrochov na Prostějovsku má pouhých 350 obyvatel. Přesto teď reprezentuje Českou republiku jako jediný zástupce...
00:00:29

Dva vysloužilé olomoucké autobusy pomůžou na Ukrajině

Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. Vozy z Olomouce převezou hasiči z Hlučína a poté poputují přes...
00:03:56

Otevřená radnice 26/2022

Bylo by možné osadit nepřehledný sjezd poblíž Globusu stopkou? A nešlo by zakázat obousměrný průjezd cyklistů...
00:05:36

Kraj zblízka 26/2022

Na Andrově stadionu v Olomouci byla v neděli večer slavnostně zahájena letní Olympiáda dětí a mládeže....