Přeložit náš web

So, 25. 5. 2024.

Svátek má Viola.

12.2 C
Olomouc
12.2 C
Prostějov
12.3 C
Přerov
12.4 C
Šumperk
13.1 C
Jeseník
Sobota, 25. května 2024.

Svátek má Viola.  Dobré ráno.

Přerovská nemocnice má nové operační sály

Šest nových operačních sálů má to nejmodernější vybavení s kvalitní lékařskou péčí a zajistí i větší komfort a bezpečnost pro pacienty. „Je to pomyslné srdce operačních oborů – ortopedie, urologie, gynekologie, chirurgie. Operační sály zde slouží dvacet let svému účelu. Po takové době nastal čas uvažovat o technické a technologické obměně,“ řekl Jiří Ševčík, předseda představenstva, AGEL Středomoravská nemocniční.

Rekonstrukce operačních sálů Nemocnici Přerov přinesla velký posun v materiálním a přístrojovém vybavení. Je zde vše nové – anesteziologické přístroje, které se používají k uspávání pacientů, operační stoly. Velkým přínosem je nová zobrazovací technika, která je plně digitální,“ řekl Petr Skácel, primář operačních sálů.

Přímo na sálech můžeme vidět ve velkém rozlišení na velkých obrazovkách rentgenové snímky, CT snímky, laboratorní výsledky. Jsme schopni nahrávat operace kamerami, které jsou zabudovány ve světlech. Jsme schopni je takto archivovat a případně je také sdílet v rámci edukace,“ řekl Jiří Ševčík, předseda představenstva, AGEL Středomoravská nemocniční.

Máme nové operační stoly. Velkým přínosem je, že veškerá technika na tomto sále je zavěšena ze stropu. Podlaha je tak volná a snadněji se dělá prostorová dezinfekce,“ řekl Petr Skácel, primář operačních sálů.

Díky dotačním titulům IROP a REACT jsme získali finanční prostředky ve výši téměř 100 milionů korun na rekonstrukci sálů. Polovina z těchto prostředků byla využita na stavební úpravy a druhá polovina na kompletní obměnu technologie přístrojů, které na sálech jsou,“ řekl Jiří Ševčík, předseda představenstva, AGEL Středomoravská nemocniční.

Jedná se o velkou investici ve výši 100 milionů korun, která je zde vidět. Je to krásné a velmi moderní. Nacházíme se nyní v jiném století oproti minulému stavu. Myslím si, že si to nemocnice a zejména pacienti Olomouckého kraje zaslouží,“ řekl Josef Suchánek /STAN/, hejtman Olomouckého kraje.

Nemocnice Přerov patří Olomouckému kraji. Stejně jako nemocnice v Prostějově a Šternberku. Na základě dlouhodobé smlouvy je provozuje společnost Středomoravská nemocniční, která patří pod skupinu AGEL.

Jedná se o dvacetiletou spolupráci. Končí v roce 2027. V principu jde o to, že Olomoucký kraj pronajímá budovy AGELU a ten za ně platí Olomouckému kraji nájem. A podle smlouvy zase kraj 92 % z celého nájmu vrací jako investiční peníze do rozvoje komplexů tří nemocnic – Přerov, Prostějov a Šternberk,“ řekl Josef Suchánek /STAN/, hejtman Olomouckého kraje.

Přemístění autobusové zastávky Horka směr Řepčín

V termínu od pondělí 27. 5. 2024 do pátku 31. 5. 2024 včetně budou probíhat na ulici Olomoucká, Horka nad Moravou stavební...

PŘIDALI JSME NOVÉ HERNÍ PRVKY PRO DĚTI

V areálu voršilek přibyly v polovině května dva nové herní prvky. Dvojhoupačka a tzv. kuří noha se skluzavkou, lezeckými sítěmi a dalšími doplňky....

Neuteklo vám?

Kraj zblízka 21/2024

Olomoucký kraj zveřejnil výsledky analýzy kvality provedených oprav svých komunikací. Které souvisí s kauzou Autostráda, při níž policie obvinila členy organizované zločinecké skupiny ze šizení krajských silničních zakázek. Veřejnost může...

Park Michalov v Přerově oslavuje 120 let

Přerované si připomínají 120. výročí parku Michalov. Historie spadá do konce 19. století, kdy na místě...

Nová lanovka pomůže s těžbou dřeva v Jeseníkách. Je šetrná k půdě a...

Horské strmé svahy Jeseníků jsou náročné pro těžbu dřeva. Technika si v lesích tak neporadí a...

Téma týdne 21/2024

Moravská filharmonie Olomouc finišuje se zkouškami před odjezdem na velké mezinárodní turné. V posledním květnovém týdnu...

Otevřená radnice 21/2024

V Otevřené radnici se tentokrát věnujeme dotazu k termínu zjednosměrnění ulic ve Starých Hodolanech. Na Přichystalově...