Přeložit náš web

St, 6. 12. 2023.

Svátek má Mikuláš.

-2.3 C
Olomouc
-1.8 C
Prostějov
-1.5 C
Přerov
-1.3 C
Šumperk
-1.9 C
Jeseník
Středa, 6. prosince 2023.

Svátek má Mikuláš.  Dobré ráno.

Přeborníky v přespolním běhu jsou Klára Machková a Petr Bachan

Letošní, již 45. ročník Přeboru Univerzity Palackého v přespolním běhu zná své vítěze. Nejrychlejší ženou se stala Klára Machková z filozofické fakulty, v mužské kategorii obhájil vítězství z loňska Petr Bachan studující tělesnou výchovu a geografii.

Na start přeboru se postavilo 136 žen a 144 mužů, vesměs šlo o studenty pořádající FTK. Pro běžkyně byla na atletickém stadionu a především v přilehlých Bezručových sadech připravena tříkilometrová trať, běžci se museli popasovat s více než pětikilometrovou vzdáleností.

„Chtěla jsem vyhrát, ale jsem zvyklá na kratší tratě a přebor jsem běžela poprvé, takže jsem moc nevěděla, co od tohoto závodu čekat. Trať byla hezká a soupeřky moc dobré, určitě jsem to neměla zadarmo a musela jsem ze sebe vydat všechno,“ přiznala vítězka ženské kategorie Klára Machková, studentka ruštiny pro překladatele a členka Atletického klubu Olomouc.

Dres olomoucké atletiky obléká také nejrychlejší muž Petr Bachan z fakulty tělesné kultury, který zopakoval své loňské prvenství. „Letos byla větší konkurence, kluci byli daleko vyrovnanější. Nicméně podařilo se. Také ale jinak běhám spíše kratší tratě a přeboru jsem se zúčastnil v rámci přípravy na halovou sezonu,“ uvedl.  

Vítězové i další závodníci na předních místech obdrželi kromě medailí a diplomů také cenu děkana FTK UP v podobě mimořádného sportovního stipendia a díky sponzorům závodu také věcné ceny.

„Myslím, že s letošním přeborem můžeme být jako pořadatelé spokojení. Krásně nám vyšlo počasí a účast byla velmi pěkná. V souvislosti s oslavami 450. výročí vzniku olomoucké univerzity mě ještě napadá, že je přebor už také zajímavou součástí její historie. Vždyť jsme s přeborem začali chvíli poté, co univerzita oslavila 400 let! I já jsem ho běžela jako studentka, to se ještě konal na Svatém Kopečku,“ podotkla ředitelka závodu Liběna Kováčová z katedry sportu.

Výsledky Přeboru UP v přespolním běhu 2023

– ženy:

1. Klára Machková, FF

2. Eliška Musílková, FTK

3. Simona Kotrlá, FTK

4. Denisa Černá, FTK

5. Aneta Zahradníčková, FTK

6. Andrea Kučerová, FTK

– muži:

1. Petr Bachan, FTK

2. Adam Juráň, FTK

3. Antonín Rulík, FTK

4. Radek Peňáz, FTK

5. Patrik Němec, FTK

6. Vojtěch Peňáz, FTK

Read More

UP patří v QS Sustainability Rankings 2024 mezi TOP 200 univerzit v oblasti Governance

Univerzita Palackého si v QS Sustainability Rankings 2024, žebříčku zaměřeném na udržitelnost, vylepšila oproti loňskému roku svou pozici, a to i přes...

Svoz odpadu o svátcích

Upozorňujeme na změny ve svozu odpadu a provozu sběrných dvorů o svátcích: Read More

Neuteklo vám?

00:05:11

Téma týdne 48/2023

Obliba Olomouce jako destinace na výlet mezi lidmi roste. V těchto dnech to ostatně dokládají i velké počty návštěvníků na vánočních trzích v centru. Pozitivní čísla v cestovním ruchu...
00:02:29

V Olomouci vznikne nové komunitní centrum. Pomůže lidem s těžší formou autismu

Poklepáním na základní kámen minulý týden symbolicky začala stavba nového komunitního centra JAN v Olomouci. Budova...
00:00:30

Olomoucká Charita otevřela noční centrum pro lidi bez domova

Chladné zimní měsíce jsou pro lidi bez domova nejkritičtějším obdobím roku. Nízkoprahové služby proto najíždí na...
00:06:46

Kraj zblízka 49/2023

Radní Olomouckého kraje se vypravili na Šumpersko. Navštívili významnou strojírenskou společnost v regionu. S místními podnikateli,...
00:05:11

Téma týdne 48/2023

Obliba Olomouce jako destinace na výlet mezi lidmi roste. V těchto dnech to ostatně dokládají i...