Přeložit náš web

Ne, 14. 4. 2024.

Svátek má Vincenc.

14.9 C
Olomouc
15 C
Prostějov
15.1 C
Přerov
13.5 C
Šumperk
12.7 C
Jeseník
Neděle, 14. dubna 2024.

Svátek má Vincenc.  Dobrý večer.

Prázdniny s univerzitou si mohou užít tříleté děti i středoškoláci

Stovky dětí ve věku od 3 let až do puberty si každoročně užívají letní příměstské tábory s Akademik sport centrem Univerzity Palackého (ASC UP), nazvané Léto dětí. V nabídce jsou pohádková, sportovní i naučná zaměření, registrace byly spuštěny v předchozích dnech. Prázdninové vyžití i bádání nabízí dětem, teenagerům nebo středoškolákům také Pevnost poznání či přírodovědecká nebo pedagogická fakulta.

Příměstské tábory Akademik sport centra UP s tématy Lesní království, Tancování s pohádkami, Angličtina s Medvídkem Pú a desítkami dalších mohou rodiče vybírat pro své ratolesti ve věku už od tří do pěti let v rámci Léta předškoláků „Mrňouskov“. „Děti tráví převážnou většinu času venku, ale zároveň se dodržuje klidový režim po obědě. S dětmi pracují vedoucí pečlivě vybraní pro tuto věkovou kategorii. Program je pestrý od pohybových aktivit, her, hledání pokladů až po výtvarné tvoření,“ přiblížila Hana Vyroubalová z Akademik sport centra.

Léto dětí ASC UP

Bohatou nabídku příměstských táborů od prvního prázdninového dne do posledního nabízí Léto dětí i pro školáky od 6 do 10 let. Ve výběru témat nechybí Cyklotoulky, Divadelní ateliér či Léto v koňském sedle. Léto teenagerů pak zve mládež od 11 do 15 let například na Kanoistiku a rafting, Hunger Games nebo Cestu lukostřelce. Každý týden je v pátek tradičně zakončen vystoupením pro rodiče ve Sportovní hale UP, kde se představí všechny věkové kategorie.

Podrobný rozpis táborů Akademik sport centra na devět turnusů po celý červenec a srpen je k dispozici na webu Léta dětí či v PDF dokumentu.

Bádání i zábava v muzeu vědy

Příměstské vědecko-zábavné science campy pro děti a mládež od sedmi do čtrnácti let nabízí také muzeum vědy Pevnost poznání Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého. Děti v nich mohou nejen experimentovat, objevovat, soutěžit a lámat si hlavu nad kvízy, ale také relaxovat v planetáriu a navštívit všechny expozice Pevnosti. „Kromě toho se táborníci zabaví ve venkovním areálu Korunní pevnůstky a v sousední botanické zahradě, vyzkoušejí si role biologů, chemiků, matematiků, výtvarníků, geografů a dalších zajímavých profesí,“ doplnil ředitel Pevnosti poznání Matěj Dostálek.

Letní školy pro středoškoláky

Pro středoškoláky připravila Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého už na první prázdninový týden pobytovou Letní školu Badatele, která nabízí studentům všech typů středních škol příležitost rozšířit si znalosti z biologie, chemie, matematiky, fyziky a věd o Zemi. Přednášky, workshopy, praktické ukázky a experimenty povedou odborníci z řad vědců a pedagogů z přírodovědecké fakulty.

Už koncem června mohou středoškoláci od 16 let absolvovat Letní školu optiky, kterou již desátým rokem pořádá Společná laboratoř optiky, společné pracoviště Univerzity Palackého a Fyzikálního ústavu Akademie věd České republiky. V tamních laboratořích si mohou na vlastní oči vyzkoušet, jak fungují základní optické principy. Po úspěšném zdolání červnového týdne je možné se na konec srpna přihlásit na další vědeckou úlohu.

Web letních táborů Univerzity Palackého

Příměstské tábory pro děti a mládež pravidelně připravuje například také pedagogická fakulta. Aktuální informace a přehledný souhrn prázdninových aktivit najdete na webu letních táborů Univerzity Palackého.

Read More

V menzách startuje kampaň na podporu zdravého životního stylu

To, co jíme, má dopad nejen na naše zdraví, ale také na životní prostředí. Udržitelná univerzita proto v menzách UP spouští kampaň,...

Jak na Parkinsona. Neurolog Martin Nevrlý o hluboké stimulaci mozku i…

Rozhovor pro Olomoucký deník Read More

Neuteklo vám?

00:06:44

Kraj zbízka 15/2024

Pobytové sociální služby zdravotně hendikepovaných dostávají novou podobu. Z velkých zařízení Olomoucký kraj klienty postupně přesunuje do domovů rodinného typu. Příkladem takzvané transformace je krajská organizace Nové Zámky. Zdravotnická záchranná...
00:02:31

Hlavním motivem 59. ročníku AFO je paměť

Filmové projekce a špičkové dokumenty z celého světa, přednášky, diskuse a setkání. To vše letos přinese...
00:00:27

Výstava Hranice poznání představuje výsledky původního výzkumu Hranického krasu

Unikátní výstava v Hranicích odhaluje tajemství Hranické propasti. Prezentuje výsledky výzkumu vědců z Mendelovy univerzity v...
00:05:11

Téma týdne 15/2024

Rada města Olomouce schválila zadání studie, která ukáže, jak řešit celkovou rekonstrukci tramvajové trati v Hodolanech....
00:06:48

Otevřená radnice 15/2024

Má město možnost při povolování uzavírek přísněji posuzovat a kontrolovat účelnost jejich délky trvání? Uvažuje město Olomouc...