Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
Po, 28. 11. 2022.

Svátek má René.

CzechEnglishPolishUkrainian
2.8 C
Olomouc
2.5 C
Prostějov
1.6 C
Přerov
2.2 C
Šumperk
1 C
Jeseník
Pondělí, 28. listopadu 2022.

Svátek má René.  Dobré ráno.

Právnickou fakultu bude v Akademickém senátu UP zastupovat Kateřina Kaprálová

Akademická obec právnické fakulty vybrala studenta, který ji bude zastupovat v Akademickém senátu UP. Nejvíce hlasů v doplňovacích volbách získala Kateřina Kaprálová, studentka 5. ročníku programu Právo a právní věda. Mandát nově zvolené senátorky potrvá do konce září 2023, kdy končí funkční období současného senátu.

Doplňovací volby se na právnické fakultě konaly ve dnech 4. až 10. října, akademici a studenti hlasovali elektronicky. O hlasy voličů usilovalo pět kandidátů. „Odevzdáno bylo celkem 359 elektronických hlasů. Všechny byly platné. Volební účast přesáhla devatenáct procent,“ shrnula Kamila Bubelová, předsedkyně dílčí volební komise. Podle usnesení dílčí komise proběhly volby řádně, v souladu s Volebním řádem Akademického senátu UP a není důvod k jejich opakování.

Kateřinu Kaprálovou vítězství potěšilo. Novou funkci vnímá jako výzvu a současně jako závazek. „Jsem ráda, že i přes tak silnou konkurenci se mi podařilo získat nejvíce hlasů. Předně bych chtěla poděkovat všem, kteří se na mém zvolení podíleli. Věřím, že budu fakultu ve studentské kurii zastupovat tak, abych důvěru mi svěřenou nezklamala. Ráda bych se podílela na tom, aby za rok byla univerzita o něco lepším místem ke studiu, než je dnes,“ řekla nová senátorka.

Rozdíly v počtu získaných hlasů mezi kandidáty byly minimální. Kateřina Kaprálová získala 80 hlasů, druhý Vojtěch Kalmár, student 4. ročníku programu Právo a právní věda, posbíral 78 hlasů. Pro třetí v pořadí Nelu Přadkovou hlasovalo 76 voličů.

Mandát studentského senátora za právnickou fakultu se uvolnil poté, co rezignoval senátor Marek Stratilík. Každá fakulta je v Akademickém senátu UP zastoupena jedním senátorem z řad studentů a dvěma z řad akademických pracovníků. Za právnickou fakultu jsou to Klára Hamuľáková a Veronika Tomoszková.

Pořadí kandidátů podle počtu získaných hlasů

Bc. Kateřina Kaprálová | 80 hlasů Vojtěch Kalmár* | 78 hlasů Nela Přadková* | 76 hlasů Michal Špringer* | 67 hlasů Václav Drnovský* | 58 hlasů
 * náhradníci

[odkaz na zdroj]

Nejbližší program Sigmy v závěru podzimu

Fotbalisté Sigmy i po odehrání posledního soutěžního zápasu v roce 2022 budou pokračovat v tréninku. Na konci příštího týdne pak fanoušci mohou tým...

Jasný skalp čtvrtfinalisty Ligy mistrů! Olomouc přehrála Hradec Králové

Daniel Fekets - O L O M O U C – Ve 23. kole Tipsport extraligy Mora jasně přehrála královéhradecký Mountfield...

Neuteklo vám?

00:05:54

Šumperk – Živá brána Jeseníků – listopad 2022

Město Šumperk má po volbách nové vedení. Starostou je Miroslav Adámek, místostarosty Eva Kostecká a Karel Hošek. Uvolněnou radní se stala Valerie Hrubá. A mají už rozdělené kompetence.
00:02:30

Zimní údržba začala i silničářům v Olomouckém kraji

O dálnice a silnice prvních tříd na území Olomouckého kraje se, podobně jako jinde, stará Ředitelství...
00:00:28

Pohotový zásah hasičů v Hablově na Prostějovsku zajistil zeď před pádem

Hasiči odvrátili nebezpečí pádu zdi. Hrozící destrukci nahnuté štítové stěny z vepřovice staršího rodinného domu řešili...
00:05:30

Téma týdne 47/2022

Fond pomoci olomouckým dětem funguje už šest let. Město jeho prostřednictvím pomáhá rodinám s dětmi s...
00:05:54

Šumperk – Živá brána Jeseníků – listopad 2022

Město Šumperk má po volbách nové vedení. Starostou je Miroslav Adámek, místostarosty Eva Kostecká a Karel...
Generated by Feedzy