Přeložit náš web

St, 6. 12. 2023.

Svátek má Mikuláš.

-2.3 C
Olomouc
-1.8 C
Prostějov
-1.5 C
Přerov
-1.3 C
Šumperk
-1.9 C
Jeseník
Středa, 6. prosince 2023.

Svátek má Mikuláš.  Dobré ráno.

Právnická fakulta získala cennou akreditaci. Může udělovat titul docent v oboru Právo Evropské unie

Skvělá zpráva pro právnickou fakultu přišla z Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství. Fakulta získala akreditaci pro habilitační řízení v oboru Právo Evropské unie. Doposud mohla uskutečňovat habilitační řízení pouze v oboru Občanské právo.

Rozhodnutí Rady Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství je z konce června, právní moci nabylo 6. srpna. Rada udělila akreditaci habilitačnímu řízení v oboru Právo Evropské unie pro uskutečňování na PF UP na dobu pěti let. „Rada vyhověla žádosti Univerzity Palackého. Přistoupila k udělení akreditace na kratší dobu s ohledem na nutnost zajištění perspektivy habilitace odborných asistentů působících na pracovišti,“ píše se v rozhodnutí podepsaném Robertem Plagou, předsedou Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství.

Postup při získávání oprávnění má svá pravidla a jako u jiných akreditací je k žádosti potřebné připravit podklady seznamující se stavem a perspektivami oboru, vědeckým výkonem pracoviště, doktorským studiem téhož oboru a další. Podklady pak posuzují vědecká rada dané fakulty, poté univerzity, a nakonec Národní akreditační úřad pro vysoké školství jako správní orgán s rozhodující pravomocí. Žádost zpracovávalo oddělení vedené Michaelem Kohajdou, proděkanem pro doktorské studium, kvalifikační řízení a finance. „Úzce jsme spolupracovali s katedrou mezinárodního a evropského práva, kde přípravy podkladů koordinoval Michal Petr, vedoucí katedry,“ uvedl proděkan Michael Kohajda.

Pro PF UP je to teprve druhý právní obor, ve kterém získala oprávnění k habilitačnímu řízení. „Právo Evropské unie je na naší fakultě tradičně silným oborem a poskytuje dostatečný personální příslib, že získané oprávnění bude naplněno, což by mělo přispívat ke zkvalitňování výuky a vědy v oblasti unijního práva,“ uvedl Michael Kohajda a upozornil, že vedení fakulty má v plánu připravit obdobnou žádost v dalších oborech.

Obnovená olomoucká právnická fakulta získala první akreditaci pro habilitační řízení na podzim roku 2014 v oboru Občanské právo. V roce 2019 jí byla tato akreditace udělena znovu, a to na deset let, současně s akreditací k řízení ke jmenování profesorem ve stejném oboru. Fakulta zatím udělila titul docent třem uchazečům.

[odkaz na zdroj]

UP patří v QS Sustainability Rankings 2024 mezi TOP 200 univerzit v oblasti Governance

Univerzita Palackého si v QS Sustainability Rankings 2024, žebříčku zaměřeném na udržitelnost, vylepšila oproti loňskému roku svou pozici, a to i přes...

Svoz odpadu o svátcích

Upozorňujeme na změny ve svozu odpadu a provozu sběrných dvorů o svátcích: Read More

Neuteklo vám?

00:06:46

Kraj zblízka 49/2023

Radní Olomouckého kraje se vypravili na Šumpersko. Navštívili významnou strojírenskou společnost v regionu. S místními podnikateli, zástupci neziskových organizací a se starosty hovořili o tématech, které je tíží. Řezbář...
00:02:29

V Olomouci vznikne nové komunitní centrum. Pomůže lidem s těžší formou autismu

Poklepáním na základní kámen minulý týden symbolicky začala stavba nového komunitního centra JAN v Olomouci. Budova...
00:00:30

Olomoucká Charita otevřela noční centrum pro lidi bez domova

Chladné zimní měsíce jsou pro lidi bez domova nejkritičtějším obdobím roku. Nízkoprahové služby proto najíždí na...
00:06:46

Kraj zblízka 49/2023

Radní Olomouckého kraje se vypravili na Šumpersko. Navštívili významnou strojírenskou společnost v regionu. S místními podnikateli,...
00:05:11

Téma týdne 48/2023

Obliba Olomouce jako destinace na výlet mezi lidmi roste. V těchto dnech to ostatně dokládají i...