Přeložit náš web

CzechEnglishPolishUkrainian
So, 13. 8. 2022.

Svátek má Alena.

CzechEnglishPolishUkrainian
21 C
Olomouc
21 C
Prostějov
21.1 C
Přerov
18.7 C
Šumperk
17 C
Jeseník
Sobota, 13. srpna 2022.

Svátek má Alena.  Dobrý večer.

Právnická fakulta rozšířila nabídku celoživotního vzdělávání, myslí i na ukrajinské studenty

Právnická fakulta pro nadcházející akademický rok rozšiřuje nabídku programů v rámci celoživotního vzdělávání. Nově nabízí zájemcům placený program Právo ve veřejné správě v celoživotním vzdělávání a ukrajinským studentům dva bezplatné programy, vše v prezenční formě. Přihlášky lze podávat elektronicky do konce srpna.

Novinka Právo ve veřejné správě v celoživotním vzdělávání je určena nepřijatým zájemcům o řádné studium a těm, kteří se přijímacího řízení nezúčastnili. „Obsah programu je shodný se studijním plánem 1. ročníku studia v bakalářském programu Právo ve veřejné správě, totožný je také obsah vzdělávání a podmínky zakončení předmětů. Účastníci jsou rozptýleni do seminárních skupin řádných studentů, se kterými se účastní přednášek a seminářů,“ vysvětlil Maxim Tomoszek, proděkan pro bakalářské a magisterské studijní programy. Podmínkou přijetí je ukončené úplné středoškolské vzdělání. V případě úspěšného absolvování 1. ročníku celoživotního vzdělávání je možné přijetí do 2. ročníku řádného studia a uznání získaných kreditů.

Kromě této novinky se zájemci mohou hlásit také do již tradičně otevíraného placeného programu Právo a právní věda v celoživotním vzdělávání, který kopíruje studijní plán 1. ročníku studia magisterského programu Právo a právní věda. V nadcházejícím akademickém roce bude otevřen v prezenční formě.

Právnická fakulta upravila nabídku programů v rámci celoživotního vzdělávání i v reakci na válku na Ukrajině. Oba zmíněné programy – Právo a právní věda v celoživotním vzdělávání a Právo ve veřejné správě v celoživotním vzdělávání – otevírá ukrajinským studentům bezplatně. „Přihlášku smí podat pouze uchazeč, kterému byla udělena dočasná ochrana v České republice,“ dodal Maxim Tomoszek.

Kompletní nabídku programů najdou zájemci na webu fakulty.

[odkaz na zdroj]

Derby pro devatenáctku. Baník porazila 3:0

Po dvou kolech má dorostenecká liga kategorie U19 pouze dva stoprocentní týmy. Vedle Sparty je to také Sigma Olomouc. Devatenáctka pod...

Devatenáctka v derby porazila Baník. Sedmnáctka prohrála

Po dvou kolech má dorostenecká liga kategorie U19 pouze dva stoprocentní týmy. Vedle Sparty je to také Sigma Olomouc. Devatenáctka pod...

Neuteklo vám?

00:04:46

Otevřená radnice 32/2022

V pravidelném pořadu Otevřená radnice pro vás i tentokrát máme dva dotazy od našich diváků. Věnovat se budeme mimo jiné i jednomu z železničních přejezdů ve městě.
00:02:25

V Drahanech se o víkendu představí unikátní technika z druhé světové války

V Drahanech na Prostějovsku si o víkendu dají dostaveníčko příznivci historické vojenské techniky. V sobotu se...
00:00:30

Domů nedojel, ustlal si na stezce

Posilněn alkoholem sedl na kolo a vyjel do přerovských ulic. Starší muž domů ale nedojel. Na...
00:05:11

Téma týdne 32/2022

V pořadu Téma týdne pro vás tentokrát máme pozvánku na zbrusu novou akci s názvem Týden...
00:04:46

Otevřená radnice 32/2022

V pravidelném pořadu Otevřená radnice pro vás i tentokrát máme dva dotazy od našich diváků. Věnovat...
Generated by Feedzy